888 Shares 8266 views

Jaki jest najbezpieczniejszy samochód na świecie w 2013 roku? Ocena samochodów

W ciągu ostatnich kilku lat pytanie o samochód jest najbezpieczniejszy, staje się coraz pilniejsze. I to nie jest zaskakujące, ponieważ statystyki wypadków stale rośnie, ryzyko katastrof i wielu innych kłopotów wzrasta. Dlatego też producenci samochodów z kolei próbują dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić, że najbezpieczniejsza maszyna na świecie była właśnie ich produkcją. Z tego powodu przeprowadzane są corocznie różne oceny i badania, które wskazują na aktualny poziom bezpieczeństwa danego modelu pojazdu. W tym artykule rozważymy najbezpieczniejszą maszynę na świecie w tej chwili.

Audi-A6

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje ten niemiecki biznes sedan. W ostatnim restylingu inżynierowie zwracali uwagę nie tylko na wygląd samochodu, ale także na jego poziom bezpieczeństwa. Nowy model jest wyposażony w najnowsze systemy aktywnej i pasywnej ochrony przed wpływem kolizji. Jest to system nocny, a także operacyjny monitoring obszarów niewidomych, a nawet ostrzeganie kierowcy o możliwych kolizjach. Dlatego w 2013 roku Audi-A6 jest najbezpieczniejszym samochodem.

BMW serii 5

Drugie miejsce w tym rankingu to również "niemiecki". Nowa seria BMW 5 spełnia najsurowsze normy bezpieczeństwa. Oprócz klasycznych poduszek i pasów trzypunktowych nowość wyposażona jest w inteligentne reflektory adaptacyjne i system zapobiegania kolizjom. Podobnie jak "Audi", nowy "Boomer" wyposażony jest w system oświetlenia nocnego, co znacznie zmniejsza ryzyko sytuacji awaryjnych.

Infiniti-EX35

Nowy skok Infinity EX35 zamyka trzecie pierwsze . Chociaż nie jest to najbezpieczniejszy samochód na świecie w naszym rankingu, jest wyposażony w najnowsze systemy zabezpieczeń i kilka urządzeń elektronicznych, które podobnie jak w poprzednich przypadkach ostrzegają kierowcę przed możliwymi kolizjami. Podczas testów zderzeniowych "Infiniti-EX35" należy do liderów.

"Merced with " klasy E

I znowu wśród najbezpieczniejszych przywódców są Niemcy. Choć jest bardzo dziwne, że znalazł się na czwartym miejscu. W przeciwieństwie do "Audi", nowy Mercedes jest również wyposażony w system do monitorowania ruchu samochodu z kontrolą okrągłego robina. Również inteligentna elektronika może automatycznie mierzyć poziom senności kierowcy.

Volvo-S60

Ironicznie, ale samochód Volvo, który z powodzeniem okazał się najbezpieczniejszym samochodem na świecie od kilku dziesięcioleci, w tym roku zajęło tylko 5 miejsce w rankingu. Najnowsza wersja sedana zyskała nie tylko atrakcyjny wygląd, ale także wiele dodatkowych systemów bezpieczeństwa. Oprócz urządzeń, które ostrzegają kierowcę niewidomych miejsc, Volvo S60 jest wyposażony w adaptacyjne reflektory, które automatycznie przełączają światło z bliska, w zależności od sytuacji na drogach. Ponadto, "skandynawski" ma specjalny system, który informuje kierowcę o jego zmęczeniach. Jeśli ktoś zasypia na koła, po kilku sekundach słychać będzie głośny pisk w kabinie, co oszczędzi cię od wypadku.