849 Shares 7539 views

Zaprojektować małe sypialnie: zdjęcia i pomysły

Jak trudno jest czasami właściciele nieruchomości stworzyć stylowe, funkcjonalne i wygodne projektowanie małego pokoju! W sypialni w tym sensie nie jest wyjątkiem. W pokoju do snu i odpoczynku powinny być obecne nie tylko łóżko. Konieczne jest, aby zastanowić się nad przechowywania rzeczy zapewnić toaletkę, a czasem pracy. Dla wielu właścicieli małych mieszkań jest fundamentalnie ważne, aby mieć półkę w sypialni, młodzi rodzice muszą przydzielić miejsca na łóżeczku.

Ci, którzy chcą zaoszczędzić miejsce przyjść z pomocą nowoczesnej technologii i rozwoju wzornictwa – można powiesić telewizor na ścianie, a on będzie trwać nie więcej niż na zdjęciu, ale można go naprawić z uchwytu do sufitu. Są tajemnice konstrukcyjne biura organizacji w ograniczonej przestrzeni. Aby dowiedzieć się, jak zrobić projekt małej sypialni jak najbardziej komfortowy, omówimy w tym artykule.

Wybór stylu

Myśląc o stworzeniu wnętrza pomieszczenia w małym obszarze, należy wybrać styl projektowania. Niestety, mały pokój początkowo odrzuca stosowanie wielu z nich, jak niektórzy sugerują trendy stylistyczne dużą liczbę mebli i akcesoriów innych niż istotne elementów ciemnym wnętrzu, które wizualnie zmniejszyć przestrzeń.

Zazwyczaj projekt małej sypialni w stylu nowoczesnym jest wykonany na kilka sposobów:

 • Minimalizm z charakterystycznym kolorze jednolitości, bez lub z minimalną ilością jasnych akcesoriów wykorzystaniem mebli z surowymi formami maksymalnego natężenia światła.
 • Classic – przyciąga wiele komfort. Ten styl jest nieodłączne w proste meble wykonane z naturalnych materiałów, wysokiej jakości tkanin, dekoracji stosowania tapety z kwiatowymi ornamentami, ciepłych kolorach.
 • Japoński styl – małe wielkości meble, elementy wnętrz odcieni naturalnego światła, Dim światła, zasłony ścisłej formie, obecności orientalnych znaków i wzorów.

Nie mniej popularne dziś ma małe mieszkanie w stylu loft projektu, hi-tech, Art Deco.

Jednak należy zauważyć, że funkcje tych obszarów jest o wiele bardziej skomplikowana, aby podkreślić w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Jak optycznie powiększyć pokój?

Aby osiągnąć ten cel, konieczne jest, aby wykonać szereg dość prostych zasad:

 • Nie należy blokować wejście do sypialni. Drzwi do ściany przed powierzchni powinien być otwarty, aby była ona wizualnie rozwinąć pomieszczenia.
 • Jeśli jest to możliwe, zrezygnować ściany ciemne powierzchni należy stosować czyste jasnych kolorach, które wizualnie poszerzenia ściany. Jasne lub ciemne kolory, jak akcentami dozwolone.
 • Rozwinąć tapety przestrzeń z poziomą wzór i pionowe paski pripodnimut sufitów.
 • Lub panele podłogowe mają być zainstalowane na przekątnej, który jest również sposób na zwiększenie przestrzeni.
 • Projektowanie małej sypialni (zdjęcia pisał ten artykuł) nie akceptuje stosowania elementów niezwiązanych snu: kilka krzeseł, zestaw półkach, nadmierną ilością dekoracji. To nie znaczy, że te rzeczy muszą być całkowicie opuszczony. Bez nich, że pokój będzie wyglądać nudny.
 • Nie należy umieszczać na ścianach wielkiej liczby obrazów lub zdjęć, szczególnie w masywnych ramach. Wskazane, aby ograniczyć jeden obraz nad zagłówkiem.

spektrum kolorów

Często właściciele małych budynkach umożliwiają bardzo częsty błąd. Tworzenie sypialnia projekt niewielką powierzchnię i wiedząc, że takie pokoje są w potrzebie ekspansji wizualnej, używają bardzo jasne, a czasami biały. W tym przypadku istnieje ryzyko, aby dostać pokój, jest bardzo podobna do sterylnej sali szpitalnej. Aby tego uniknąć, konieczne jest użycie dwóch lub trzech akcent, wykonany w jasnym lub kontrastowych kolorach. Może to być tkaniny, elementy wystroju, niektóre meble.

Jeśli pokój jest tak mały, że ledwo mieści się łóżko podwójne, koncentracja może służyć jej zagłówkiem, który będzie rozcieńczyć jasną paletę i dadzą osobowość pokojową. Jasne wykończenie niekoniecznie muszą mieć białe odcienie. Szary, pastelowe kolory doskonale harmonizują z kolorem drewna, z którego jest wykonane meble. Nie zapominaj, że biały kolor ma szeroką gamę kolorów, od czystej bieli do Mlecznej. Niewielkie kolorowe plamy na jaśniejszym tle dekoracji zawsze wyglądać zwycięzcę i kontrastujące geometryczny wzór lub obraz na ścianie na pewno się w centrum uwagi.

Zaprojektowanie małej sypialni w mieszkaniu (zdjęcia można zobaczyć w tym artykule) pozwala na wykorzystanie kształtek, ale raczej, że są tego samego koloru jako głównej powierzchni. Ten prosty odbiór nie będzie koncentrować się na wielkości pomieszczenia i dają pewną atmosferę bohemy.

Mała sypialnia w ciemnych kolorach

Wszystkie reguły istnieją wyjątki. mała sypialnia pomysły projektowe mogą teraz być wysoce kontrowersyjne. Wiele domów są jego sypialni w ciemnych kolorach. Niektórzy projektanci uważają, że to pragnienie jest wykonalne. Ciemny kolor ścian – to bardzo skuteczne, a według ekspertów, niedocenianym recepcji.

Nowoczesna konstrukcja o małej sypialni w ciemnych kolorów ma swoje zalety: w pomieszczeniu zamaskowane narożniki, granice wydają się go rozpuścić, znajduje się przytulna atmosfera komora. Dlatego, jeśli wolisz ciemne kolory, należy użyć ściany ciemnoszarych lub brązowym.

kontrast ściana

Jeśli nie ryzykować pomalować wszystkie ściany w ciemności, ale sen z sypialni, można wybrać jedną z nich, która będzie kontrast. Ściana koniec ciemnego koloru – to świetny sposób na zarobienie trochę szerszy niż wąski i długi pokój. Ona przynosi wnętrzu głębi i dynamiki.

W przeciwieństwie do tego, można użyć kolorowe wydruki lub jasne tapety. Aby urozmaicić wnętrze, wykorzystać je do łóżka.

sufit

On nie musi być czysta biel. Zawartość może być pół tonu jaśniejszy od ścian. W ostatnich latach projektanci uwielbiają używać konstrukcji sufitu gipsowo-kartonowej. Nie jest tajemnicą, że są nieco cięższe sklepienie, ale wydając jeden obniżony narożnik jako próg, można optycznie powiększyć pomieszczenie, a sufit będzie wydawać się większe.

Inne ciekawe rozwiązanie sufitu konstrukcji. Błyszczący światło podwieszany sufit kolorystykę ze ścianami znacznie zwiększyć przestrzeń. Ponieważ mówimy o sufit, konieczne jest, aby powiedzieć, że jeśli mała sypialnia są one wystarczająco wysokie, można użyć tej przewagi i wyposażyć łóżko loft. Pomoże to stworzyć oryginalny i interesujący projekt małej sypialni.

jasne wnętrze

Ostatnio, Europejskiego Stowarzyszenia Projektantów przeprowadziła badanie wśród właścicieli domów, których wyniki wykazały, że ponad połowa z nich nie dostrzec niewielki projekt sypialni w jasnych kolorach, absolutnie.

Niektórzy ludzie uważają, że czerwony jest nie do przyjęcia w sypialni. Ale to jest naprawdę? Spektrum jego kolory są tak wielkie, że można łatwo znaleźć odpowiednią opcję, która nie podrażnia właścicieli. Intensywna barwa światła burgund idealnie wtapia się beżowe zasłony i dywany na podłogach, tworzy niezapomniany oryginalne wnętrze.

lusterka

Oprócz stosowania jasnych kolorach do dekoracji małych pomieszczeń, istnieją inne techniki projektowania, Visual ściany rozprowadzania i podniesienia pułapu. Jednym z najbardziej popularnych z nich jest uważana za korzystanie z błyszczącego szkła i powierzchni lustrzanych. Z zadowoleniem przyjmuje wykorzystanie wbudowanych mebli i sufitów struktur bez wsparcia. Wskazane jest, aby uniknąć ślepych drzwi i ekrany.

Ale wracając do wspaniałego wynalazku ludzkości – lusterka. W żadnym wypadku nie zepsuje projekt małej sypialni w mieszkaniu. Z ich pomocą można znacznie rozszerzyć nawet najmniejszy pokój. Lustro powinny być duże. Mają go tak, że odbite światło lub dobrze oświetlonych obiektów.

Można naprawić kilka małe lusterko nad zagłówkiem, który również będzie służyć jako wizualne rozszerzenie przestrzeni.

Biuro w małej sypialni?

Ktoś to pytanie zaskoczy. I to jest na próżno. Zaprojektowanie małej sypialni w mieszkaniu (zdjęcie można zobaczyć poniżej) chętnie przyznaje się do tworzenia miejsc pracy lub miejsca dla kreatywności. Mogą to być powierzchnie na parapecie, trochę dłuższy wzmacniane blatu z drewna.

Można pracować powierzchni biurowej mini losowanie jako stojaka: Konstrukcja ta zajmuje jeszcze mniej miejsca, ponieważ jest przymocowany do ściany i nie wymaga żadnych pionowych podpór.

oświetlenie

Dobrze zaprojektowane oświetlenie odgrywa dużą rolę w każdym pomieszczeniu, ale przede wszystkim w małej sypialni. Naturalne światło z okna, nie stłumiony przez grubą tkaniną, sprawiają, że pokój przestronny i jasny. Wybór źródeł światła sztucznego, spróbuj umieścić je na różnych poziomach. W tym przypadku, każdy z nich będzie prowadzić odrębną funkcję i razem będą one zwiększyć sypialni.

Niewątpliwie wbudowanej lampy pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca. Zawieszenie klasyczny żyrandol dopuszczalne tylko przy wysokich sufitach. Jeśli organizowane w sypialni miejscu pracy, to musi być przemyślane oświetlenie oddzielnie. To może być regulowany kinkiet lub lampa stołowa – wszystko zależy od Twoich potrzeb i pragnień.

mały projekt sypialnia powinna mieć wiele źródeł światła: Dekoracyjne światło z lamp podłogowych i lampki nocne, obsługi i oświetlenia ogólnego. Twoja mała sypialnia byłoby korzystne, jeśli podkreślają półki i nisze. Pozwoli to stworzyć ciekawą grę refleksów i wnętrze pokoju nie będzie martwa i płaska.

Wybór mebli

Projektowanie wnętrz mała sypialnia jest dość specyficzny. Odnosi się to również do kwestii doboru mebli. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiele niuansów. W tym przypadku wybór ten wpływa nawet rodzaj drzwi: po której stronie otwiera. Sypialnia – specjalny pokój. Jest przeznaczony do rekreacyjnej człowieka, więc idealnie powinien być oddzielony od reszty mieszkania. Najlepiej nadaje się do tego celu drzwi przesuwnych. Ten model jest możliwe, aby zaoszczędzić miejsce.

Jeśli Twoja sypialnia tylko dla obszaru snu, powinien on znajdować się w jego wnętrzu:

 • łóżko;
 • otomana;
 • szafki nocne ;
 • toaletka (jeśli przestrzeń pozwala).

Jest to zestaw mebli dla małej sypialni, o ograniczonej funkcjonalności. Ta opcja jest odpowiednia dla takich mieszkań, w których istnieje możliwość, aby utworzyć oddzielną garderobę lub w innych obszarach, aby zainstalować szafki przechowywania.

Można użyć kilka małych szafek, zastępując je jeden duży. W tym przypadku, szafy ścienne i podłogowe szafy nie będzie zajmować miejsca w pokoju. Zwykle, są one umieszczone w głowicy lub w bok złoża przylegającej parapetu.

Wyższe cokoły powinny być dobre dla klas robótek lub instalacji laptopa. Mały projekt sypialnia może pomieścić bardziej otwarte półki na ścianach w piers i wnęk, a nie zajmują cennego miejsca.

Jak umieścić łóżko?

Bez względu na to jak małe lub składa się z sypialni, łóżko w nim powinny być wygodne i szerokie. Oczywiście, modele z szufladami jest wiele, ale zapisuje osoby z konieczności zakupu dodatkowych mebli, uczynić go bardziej funkcjonalnym.

Raz zdarzyło się, że łóżko jest najczęściej instalowane z powrotem do ściany. Rzadko rozważyć wariant jego lokalizacja w pobliżu okna. I eksperci uważają, że jest to interesująca technika, która pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Ponadto, będzie można się obudzić nie stanowi irytujących dzwonek alarmu, oraz z jasnym świetle słonecznym.

Zaprojektować mała sypialnia-pokój dzienny

W tej części skupimy się na powszechne obecnie planuje. Ten apartament typu studio, w którym chcesz utworzyć wszystkie niezbędne do segmentów mieszkalnych i komfort. Najczęściej małe sypialnie konstrukcja tego typu offset. Musimy pamiętać, że zazwyczaj w takim pokoju zamiast pełnej podwójną rozkładaną kanapą jest używany, który nie tylko oszczędność miejsca, ale również spotkać się w pokojach Ten gości.

Młode rodziny z czasem staje się konieczne oddzielenie małej przestrzeni życiowej na strefy, na przykład, po urodzeniu dziecka. W tym przypadku bardzo partycje ratownicze i ekrany o różnych konfiguracjach (przezroczystych lub nieprzezroczystych). Do stref może być stosowany z półkami otwartych lub zamkniętych półki, a czasami zasłony włókienniczych. Paleta kolorów po obu stronach pomieszczenia powinno być jednorodne, tworząc ogólną atmosfery pomieszczenia.

Dekoracje i dodatki

Podsumowując, chcemy zwrócić uwagę na małe rzeczy, bez których wnętrze każdego pomieszczenia, niezależnie od jego powierzchni, będzie wyglądać niekompletne i bez życia. Będziemy rozmawiać o zdobienia przedmiotów i akcesoriów w sypialni.

 • Jasne poduszki podkreślają indywidualność wnętrza.
 • Obraz, kilka luster lub zdjęcia odległości odpowiadającej wnętrza sprawiają, że czujesz się komfortowo.
 • Nawet w bardzo małej sypialni byłoby właściwe baldachim nad łóżkiem. Tkaniny, aby była ona łatwa. Użyj organzy, tiulu, wszelkie tkanki płucnej, który ma dekoracyjną przewód jaśniejszy kolor.
 • Z tego pożądane jest przeprowadzenie i zasłony w oknach. Spowoduje to dodanie do swojej małej przestrzeni sypialni i objętości.

wniosek

Zaprojektować małą sypialnię, którego zdjęcie nie jest zbyt często zobaczyć na okładkach kolorowych magazynów i renomowanych czasopismach projektowych, zapewnia przestrzeń dla kreatywności. Należy przestrzegać zaleceń ekspertów, ale wnieść do nich coś własnego, bardzo wyjątkowy. Tylko w tym przypadku dość mały obszar można stworzyć ekskluzywne wnętrze, które będą bardzo dumni.