629 Shares 8367 views

Komputer jest zablokowane? Co zrobić, aby poradzić sobie z niezwykłym wirusa z sieci?

Wielu psychologów i naukowcy zastanawiali nad celem, dla którego ogromna liczba „zaawansowanych” użytkowników Internetu tworzy i dystrybuuje World Wide Web złośliwego oprogramowania, zwany Nickowi tylko wirusy. Każdego dnia, ataki wirusów stają się coraz bardziej wyrafinowane i utworzyć standardowy użytkownicy PC wiele problemów.


Pomimo faktu, że producenci oprogramowania przeznaczonego do ochrony komputera przed złośliwym oprogramowaniem (takie oprogramowanie nazywa się po prostu – oprogramowanie antywirusowe), starają się odpowiadać na nowe ataki hakerów i szkodników niemal natychmiast, twórcy trojanów, robaków i innych wirusów jest możliwe użytkowników nieprzyjemna niespodzianka dość często.

Jedną z najnowszych wersji wirusa na komputerze był program, który po jego umieszczenie na pulpicie spowodował napis „Twój komputer jest zablokowany”. Co użytkownik dalej, autorzy wirusa opisany szczegółowo poniżej. Zarzucono użytkownikowi przeglądania, drukowania i dystrybucji różnych materiałów z elementami pornografii i zaproponował, aby odblokować swój system operacyjny do pewnej kwoty pieniędzy. Ale faktem jest, że nawet po uiszczeniu niewielkiej sumy „fine” wymuszone przez hakerów za przestępstwa nie popełnił, często rozwiązuje problemy z Windows «» odblokowywania.

Tak więc, nawet wysyłanie wiadomości SMS, których koszt może przekroczyć kwoty „fine”, powiedział w ostrzeżenie, wiele razy, to nie ma gwarancji stabilnej pracy systemu operacyjnego. W rezultacie więcej alertu nie chce się uruchomić komputer. Co zrobić w tym przypadku?

Po pierwsze, należy spróbować uruchomić komputer w „trybie awaryjnym”. To pozwala na przywrócenie ostatniej pomyślnie pobraną wersję systemu operacyjnego. nacisnąć «F8» Kluczem do tego jest na tyle podczas uruchamiania systemu. Jeśli nadal nie uruchomić komputer, co wtedy zrobić?

Najpierw musimy dowiedzieć się dokładnie, jaki rodzaj programu, aby zablokować komputer – co dalej będzie zależeć od rodzaju blokowania «Windows» wirusa. Najczęstszą z tych wirusów jest «Trojan.Winlock.3846», ale należy pamiętać, że w tej chwili rodziny „wirus schowki” obejmuje wiele z tych programów, z których niektóre zawierają nawet blokowania okna w kilku językach – w w zależności od lokalizacji systemu operacyjnego wirusa wybiera „właściwą” wersję języka użytkownika.

Jeżeli nie możesz dowiedzieć się, dzięki niektórych wersjach „vinlokera” komputer jest zablokowany, to poprosi, aby wykonać jedną z wyszukiwarek – mogą być łatwo znaleźć kody odblokowujące. Ale nie grać jak na loterii, to najlepiej zwrócić się do profesjonalistów. Razblokirovschiki dla takich wirusów dawna produkuje czołowych producentów oprogramowania antywirusowego, na przykład «Dr.Web» i «Kaspersky». Każda z tych „unlockers” zwraca pliki systemu operacyjnego w ich oryginalnej postaci, a to będzie działać bez problemu ponownie.

Aby uniknąć takich problemów w przyszłości, a nie zagadka, dlaczego komputer jest zablokowany, co robić i jak to działało, trzeba regularnie wykonać kilka prostych czynności. Po pierwsze, wskazane jest, aby regularnie aktualizować swój system operacyjny. Po drugie, konieczne jest nie tylko ustalenie firewall i oprogramowanie antywirusowe, ale także w miarę możliwości aktualizować swoją bazę danych. A po trzecie, to jest bardzo ważne, aby okresowo wykonać pełne skanowanie komputera za pomocą różnych programów antywirusowych.

I wreszcie, jeszcze jedna wskazówka. Jeśli chcesz zachować wszystkie ważne informacje na komputerze, nie tylko w przypadku ataku wirusa, ale także w przypadku fizycznego uszkodzenia lub awarii dysku twardego, wykonywać regularne kopie zapasowe tej informacji do mediów zewnętrznego. Być może jest to kopia pozwoli Ci zaoszczędzić raz od wielu problemów.

W ten sposób, dzięki tym artykule dowiedziałeś najczęstsze sposoby radzenia sobie z tym problemem, który zaczyna się od słów „komputer jest zablokowany.” Co robić i co rada jest lepiej wykorzystać w praktyce, ty decydujesz.