117 Shares 3889 views

Niszczarka do zlewów: przegląd, typy, podłączenie, naprawa

Niszczarka do skorupek, choć zyskała popularność, ale nadal nie jest niezbędnym atutem w kuchni. Dzięki temu urządzeniu można zmniejszyć ilość suchych gruzu, wysyłając resztki do zlewozmywaka. W tym samym czasie nie będzie żadnych nieprzyjemnych zapachów, okruchów, które mogłyby przyciągnąć karaluchy. Ale takie urządzenie jest bardzo drogie, dlatego trzeba zbliżyć się do wyboru dostawcy w sposób odpowiedzialny.


Odmiany niszczarek

Przed dokonaniem wyboru, musisz ustalić, które urządzenie jest potrzebne w kuchni. Wszystko zależy od zasady pracy, na której rozdzielacze są podzielone na elektryczny i mechaniczny. Te ostatnie pracują z wody, co wpływa na nacisk na pewną liczbę noży. Przyczyniają się do rozdrabniania śmieci, które są następnie przesyłane do kanalizacji. Mechaniczne rozdrabniacze do skorupek mogą być nazwane idealnie, ponieważ ostrza znajdują się w pewnej odległości od otworu spustowego.

Szlifierka mechaniczna

Jeśli chodzi o rozdrabniacz elektryczny, działa on na innej zasadzie: musi być włączony w razie potrzeby. Wewnątrz urządzenia nie ma noży, a śmieci jest kruszony specjalnymi młotkami. Ze względu na brak ostrza nie ma ryzyka urazu. Jedyną wadą jest wystarczająco wysoki poziom hałasu. Między innymi takie urządzenia są gorsze od wydajności do mechanicznych analogów. Wyraża się to w tym, że nie wszystkie odpady żywności można poddać recyklingowi.

Zalecenia dotyczące połączenia

Jeśli jesteś zainteresowany rozdrabniaczami odpadów spożywczych do łupiny, a następnie po zakupie warto oszczędzić pieniądze próbując samodzielnie zainstalować urządzenie. Prace te są wykonywane w kilku etapach, najpierw trzeba wyłączyć wodę i odłączyć system kanalizacyjny od umywalki. Uszczelka gumy musi znajdować się na kołnierzu, a następnie podłączyć urządzenie do nowego umywalki, wyłączając urządzenie.

Kiedy do umywalki są zamontowane niszczarki odpadów żywnościowych, należy podłączyć jeden koniec przewodu spustowego do dyspensera, a drugi koniec musi być podłączony do rury kanalizacyjnej. Przewód elektryczny należy pociągnąć do gniazda, który musi być uziemiony. Ważne jest, aby przed przystąpieniem do wykonywania prac sprawdzić paszport sprzętu, ponieważ niektórzy producenci zalecają stosowanie oddzielnej linii podczas instalacji. Na ostatnim etapie można przetestować urządzenie, włączając zimną wodę i używając przycisku "Start". Odkładając resztki żywności do zlewozmywaka, będziesz w stanie upewnić się, że urządzenie działa prawidłowo.

Opinia o operacji

Użytkownicy twierdzą, że niektóre modele zgłoszone do sprzedaży nie mają osobnego przełącznika. Pracują na zasadzie ładowania partii. Gdy zbiornik jest wypełniony odpadami, musisz obrócić pokrywę gardła. Jest włożony do otworu spustowego w zlewie i służy jako przełącznik. Jak podkreślają nabywcy, jeśli nie jesteś zadowolony z takiego projektu dysponenta, ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na zakup funkcjonalnego.

Naprawa Dispositora

Jeśli zdecydujesz się na zakup rozdrabniarki odpadów na skorupki, których przeglądy są w większości pozytywne, musisz pamiętać, że niezależnie od tego, czego nie możesz, z 100% prawdopodobieństwem wykluczenia możliwości złamania. Jeśli zachodzi konieczność usunięcia urządzenia, naprawę należy rozpocząć od kontroli wizualnej, w której urządzenie jest odłączone od sieci. Następnie zaleca się użycie latarki do sprawdzenia wewnątrz komory roboczej. W tym samym czasie, gumowe płatki są wygięte ręcznie.

Jeśli kontrola wizualna nie pozwoliła na uzyskanie wyników, konieczne jest użycie specjalnego drążka końcowego, który należy włożyć do otworu o odpowiednim kształcie, który znajduje się pod dnem komory silnika. Ten element znajduje się w środkowej części sprawy. Mistrz powinien próbować odwrócić wał, po którym można spróbować włączyć maszynę chopper i istnieje szansa na przywrócenie zdolności produkcyjnych.

Niuanse prac remontowych

Interesujesz się niszczarką złomu na zlewozmywak? Jak prawidłowo wybrać takie urządzenie? Po pierwsze, musisz zdecydować, czy jesteś przygotowany na fakt, że rachunki za prąd wzrosną. Jeśli nie, najlepiej jest wybrać model mechaniczny.

W przypadku nagłego zepsucia się elektrycznego urządzenia sterującego – silnik nie przemieszcza się z miejsca po naciśnięciu przycisku "Start", – ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, że powinno być niewielkie brzęczenie, które wskazuje przepływ prądu przez uzwojenia. Brak dźwięku wskazuje, że wewnątrz znajduje się zabezpieczenie przed przeciążeniem. Może to być spowodowane przegrzaniem. Master może sprawdzać integralność bezpiecznika termicznego testera. Jeśli dysk jest zacięty, urządzenie powinno być wyłączone, w przeciwnym wypadku nagrzewanie uzwojeń będzie tak silne, że urządzenie w końcu zerwie.

Jeśli rozdrabniacz do umywalki został uszkodzony, może oczywiście zostać naprawiony samodzielnie, nie zwracając się do warsztatu serwisowego. Na przykład sprawdzenie skrzyń wypełniających i ich szczelności może być przeprowadzone przez każdego użytkownika, ale w tym celu należy zdemontować obudowę.

Ponadto warto pamiętać, że niedopuszczalne jest używanie sprzętu bez uszczelek. Woda może być uwięziona wewnątrz, powodując zwarcia. W takim przypadku eksperci radzą, aby podłączyć dysproporki z urządzeniem różnicowym. Prąd upływu wzrośnie, co spowoduje uruchomienie mechanizmu. Z negatywnych konsekwencji zaoszczędzą się zwykłe wtyczki na osłonie lub bezpieczniki termiczne. Między innymi mechanizm różnicowego zabezpieczenia będzie dodatkową gwarancją, że nikt nie będzie zszokowany.

Przegląd urządzenia Hankel FCB 901D

Ten rozdrabniacz odpadów żywnościowych do skorupy, którego cena wynosi 190 dolarów, ma średnicę 159 milimetrów. Urządzenie jest wyposażone w przełącznik pneumatyczny, a materiałem komory kruszenia jest stal nierdzewna. Silnik może osiągnąć maksymalną liczbę obrotów, która wynosi 3300 na minutę. Pojemność urządzenia wynosi 750 W. Zaletą jest możliwość ciągłego ładowania odpadów spożywczych.

Recenzje dotyczące urządzenia Dozownik Weissgauff ISE660

Jeśli zdecydujesz się na rozdrabniarkę do zlewozmywaka, której połączenie jest przeprowadzone zgodnie z opisaną powyżej zasadą, można wymienić wyżej wymieniony model. Kupujący twierdzą, że to urządzenie kosztuje średnio 219 USD. Wszystkie inne cechy są połączone z przystępną ceną. Objętość komory kruszenia wynosi 0,6 litra, ale średnica urządzenia wynosi 121 mm. Konsumenci wybierają ten model również ze względu na możliwość ciągłego ładowania śmieci.