755 Shares 6988 views

Rodziny liliowatych: cechy i najbardziej znanych przedstawicieli

Rodzina lilii obejmuje około 1300 gatunków, głównie reprezentowanych przez zielnych bulwiasta roślin. Są one szeroko rozpowszechnione w strefie umiarkowanej Eurazji, Afryki i Ameryki Północnej. Niektórzy członkowie rodziny są uprawiane w górach tropikalnych Ameryki Południowej. Niedawno, lilia to była bardzo duża jednostka taksonomiczna, prawie wszystkie rośliny z sześciu arkuszy działek i sześciu pręcików, należał do tej rodziny. Uważany za konwalia, aspidistra, Chlorophytum, szparagi, aloes, juki, agawy, cebula. Ale teraz te rośliny są wyłączone, a lilia rodzina obejmuje tylko kilka pokoleń.


Główną cechą, która utworzyła przynależność do rodziny, było istnienie tej żarówki. Lily nigdy liście rozmieszczone w dwóch rzędach, takich jak lub bulwiasta Amarylkowate, który wcześniej należał do tej rodziny. Po kiełkowania bulw młode liście są złożone do wewnątrz lub złożonymi w probówce, ale nie płaskie lub wdrożonych. kwiatostan typu szczotka, w której każdy kwiat jest w zatokowym własnego arkusza, a górna jajnik wyraźnie widoczne podczas oglądania kwiat szczyt.

żarówki Liliaceae ewolucyjnie powstały w taki sposób, aby utworzyć przeżycie w niekorzystnych warunkach środowiskowych. Na przykład, w suchych lub zimno. Cebula – jest modyfikowany pędów, gromadzi duże ilości składników odżywczych i wody, więc większość z nich jest długotrwałe, ale istnieją pewne gatunki o rocznych żarówek. Konstrukcja, wygląd i cechy powstawania rodzin roślin Liliaceae żarówki inaczej. Liście są proste, nie mają przylistkami, z równoległym venation, lancetowate lub liniowy. Kwitnienia pędy proste, bez oddziałów.

Nie tylko zioła są włączone do rodziny liliowatych, ich przedstawiciele znajdują się wśród krzewów i drzew. Himalayan gigant kardiokrynum, osiągając wysokość 4 metrów, jest najwyższym przedstawicielem a najmłodszy – RPA litantus. Jednak najbardziej znanym lilia, wśród których wyróżnia się jako dzikich i uprawnych form i odmian. Wielu ogrodników bardzo lubią tych roślin do silnego przyjemny zapach kwiatów. Obecnie wyświetlane ogromną liczbę odmian lilii, które są uwielbiony i rodziny liliowatych. Kwiat w każdej z odmian o różnych rozmiarach i kolorach. Cenią sobie splendor krzakach z nich tworzyć piękne klomby paradę. I wzdłuż torów są zwykle sadzone niskie odmiany winorośli. Lilie są doskonale połączone z wieloma wieloletnich traw, ich efektowne kwiaty stworzyć jasne plamy na zielonym trawniku, przyciągają uwagę i dać wyjątkowość tych działkach. W projektowaniu krajobrazu, kolory te są wykorzystywane jako ozdobna oprócz krzewów i małych grup drzew.

W rodziny liliowatych zawiera również tulipany, jest popularnym hodowcy roślin ozdobnych. Rosną wszędzie, a liczba odmian jest poza liczenia, więc są one połączone w klasach. Szczególne znaczenie dla tulipanów jest Holandia, gdzie zajmują się hodowlą i rozprzestrzeniania się nowych odmian. Obecnie wyświetlane dwu- i frędzlami tulipany z płatkami kwiatów z białego na niebieski odcień, jak również kolorowe. Są bezpretensjonalne, więc byliśmy w stanie wygrać taką popularnością.

Istnieje również lilia obejmują takie rodzaje jak Hiacynt, Gagea, psiząb, Scilla, cietrzew, ciemiężycy Trillium i innych. Wiele roślin nie tylko wartość ozdobne, ale także wykorzystywane są w medycynie tradycyjnej farmaceutycznej i wielu leków.