460 Shares 3574 views

Zmiana certyfikatu emerytalnej poprzez zmianę nazwy. Wszystkie zasady i niuanse

Zmiana certyfikatu emerytalnego przy zmianie nazwy – Proces wiązania. On przeraża wielu obywateli. Wszakże takie przełączenie dokumentów z różnych powodów wymaga dokumentów. nie bój się tego procesu. Jeśli odpowiednio przygotowane, to jest możliwe bez żadnych problemów przełożyć pomysłów w czyn. Jakie cechy procedury powinny być brane pod uwagę? Co stanie się z obywatelem, który zdecydował się zmienić nazwę?


Co jest snils

certyfikat emerytalnych – tzw snils. Niniejszy dokument jest mała karta laminowana zielony. Powinna ona zawierać informacje o właścicielu, a także indywidualny numer obywateli. Jest ona wyjątkowa, każda osoba ma swoją własną kombinację.

Snils – dokument identyfikacji populacji w branży ubezpieczeniowej. Uzyskaj potrzebuje każdy obywatel, nawet niewielkie. certyfikat emerytalnych prezentowana jest głównie w opiece zdrowotnej. Teraz bez tej karty nie można dostać się do lekarza polisę.

Czy muszę zmienić

Mam certyfikat zastępczy emerytalnego przy zmianie nazwy? To pytanie jest podniesione w większości przez kobiety. Oni w małżeństwie zmienić ich nazwy. Tak, to jest konieczne do wymiany dokumentów.

Snils koniecznie wymaga ten proces. Od zmiany danych osobowych certyfikat zostanie uznany za nieważny. Karta będzie zawierać nieprawdziwe informacje. To jest nie do przyjęcia.

Innym powodem, dlaczego wymiana zaświadczenia ubezpieczenia emerytalnego jest wymagana w przypadku zmiany nazwy, – rejestracji obywateli w systemie emerytalnym. Ze względu populacja snils po osiągnięciu odpowiedniego wieku będą naliczane emerytury. Uzyskać informacje o płatności z nieprawidłowej identyfikacji byłoby niemożliwe. Dodatkowo, składki na fundusz emerytalny od obywatela, który nie dokonał wymiany dokumentów nie będą mogli wejść na konto wskazane na laminowanej karty.

Informacje zawarte w dokumencie

Innym ważnym punktem – to informacje, które należy określić w świadectwie emerytalnego. Krótko to zostało powiedziane. Ale teraz powinno być pełne informacje o snils treści. Na laminowanych kart drukowane następujące informacje:

 • pełne imię i nazwisko właściciel;
 • Pole ubezpieczony;
 • miejsce urodzenia, data urodzenia zarejestrowanego obywatela;
 • Numer konta przypisany do właściciela systemu ubezpieczeń emerytalnych;
 • data rejestracji w branży ubezpieczeniowej.

Co się zmieni

Wymiana certyfikacie ubezpieczenia emerytalnego po zmianie nazwy sprawia, że ludzie wiele pytań. Fakt, że informacje na temat obywatela, który został podany wcześniej będą nadal drukowane na nowej karcie. Co się zmieni?

Jak można się domyślać, nazwę. Wielu obawia się, że wymiana zostanie zastąpiony konto snils. Do strachu nie jest tego warta. Po tym wszystkim, konto osobiste jest przypisany do każdego obywatela raz. Co to znaczy? Jeżeli jakiekolwiek modyfikacje lub zamienniki snils konto osobiste pozostaje taka sama. O tej funkcji jest ważne, aby wiedzieć. Na nowej karcie pojawi się nowa obywateli danych osobowych z tego samego konta. Nie można martwić, że składki emerytalne zostaną utracone lub spali. pozostaną one nienaruszone.

Gdzie szukać pomocy

Zmiana certyfikatu emerytalnej poprzez zmianę nazwy – proces nie jest tak trudne, jak się wydaje. Ale gdzie się udać do tej procedury? Dzisiejsi mieszkańcy są oferowane kilka opcji dla rozwoju wydarzeń. Dokumenty dotyczące wymiany danych osobowych snils zmieniają dla jakiegokolwiek powodu zabrać ze sobą:

 • na „usługi publiczne” miejscu;
 • fundusz emerytalny z Rosji;
 • w MFC.

W związku z tym, jeśli zastanawiasz się, jak zmienić certyfikat emerytalnej poprzez zmianę nazwy, należy stosować się do wyżej wymienionych organów. Jest przedstawiła pakiet dokumentów, a następnie można poczekać do produkcji kart. Teraz jest jasne, gdzie zmienić certyfikat emerytalnej poprzez zmianę nazwy. Ale to dopiero początek!

dokumenty

Jakie dokumenty przydatne obywatela, którzy zdecydowali się na wymianę snils? Natychmiast po zmianie danych osobowych stosuje się do wcześniej wymienionych agencji o pomoc nie będzie działać. Wszystko to z powodu obywatel wymaga:

 • nowy paszport ze zmienioną nazwą;
 • aplikacja;
 • papier-base zmienić dane osobowe (świadectwo ślubu / rozwodu narządów wniosek sekretarza);
 • Snils życia.

W związku z tym, szczególnie z realizacją pośpiechu nie jest niezbędne zadania. Przede wszystkim należy wymienić dowód osobisty. A dopiero potem podjąć certyfikat ubezpieczenia emerytalnego. W przypadku zmiany nazwiska lub innych danych osobowych, procedura ta odbywa się bez żadnych problemów. Dokładne granice czasu dla tego procesu nie jest. Można co najmniej miesiąc, aby wydać nowe snils, co najmniej rok. Jednak w celu uniknięcia negatywnych konsekwencji w postaci „hang-up” składek emerytalnych z powodu błędnych informacji na posiadacza rachunku jest zalecana jako podstawienia dokumentu jak najszybciej.

aplikacja

Szczególną uwagę należy zwrócić na wniosku, który jest dostarczany razem z obywatelem pakietu dokumentów. Ma kilka funkcji specjalnych. Jak wymienić certyfikat emerytalnego przy zmianie nazwy? W tym celu zostały podjęte w funduszu emerytalnego lub pobrać w formie elektronicznej i drukowane formę ustanowionego próbki. Następny jest wypełnienie formularza. Będzie trzeba napisać:

 • dane paszportowe ;
 • powoduje wymianę snils;
 • miejsce rejestracji wnioskodawcy;
 • informacje kontaktowe.

Co zrobić, jeśli chodzi o zastąpienie emerytalnych, należące do dziecka? W takim przypadku wnioskodawca jest jednym z przedstawicieli prawnych małoletniego. On wypełnia aplikację na swoim własnym imieniu. Ale jednocześnie oznacza to dane dziecka. W związku z powyższym, na wcześniej wymienionych dokumentów należy dokonać aktu urodzenia dziecka.

Zmiana certyfikatu emerytalnego przy zmianie nazwy moll może być wykonana bez udziału przedstawicieli prawnych. W tym celu konieczne jest, aby dziecko miało 14 lat. W takich okolicznościach wymagane jest zaangażowanie rodziców. Dziecko pisze oświadczenie w jego imieniu, sprawia tożsamości (paszport krajowy), jak również inne dokumenty, które są niezbędne dla realizacji idei w życie.

czas czuwania

Teraz jest jasne, gdzie zmienić certyfikat emerytalnej poprzez zmianę nazwy. Ale wiele oczekiwać nowy dokument? Po odwołaniu do funduszu emerytalnego Rosji obywatele mogą dostać nową kartę laminowane konta indywidualnego ubezpieczenia emerytalnego w ciągu 14 dni. Gdy dokument jest gotowy, wnioskodawca będzie się kontaktować za pomocą środków wskazanych we wniosku o wymianę kontaktów.

Ale jeśli została podjęta decyzja o wizycie w MFC lub snils porządkowych wymiana wysłane za pośrednictwem portalu „usługi publiczne”, czas oczekiwania zwiększa się do 30 dni. Czasami okres nieznacznie różni się w jednym lub drugim kierunku.

Pierwsze dokument

Zmiana certyfikatu emerytalnej poprzez zmianę nazwy jest prawie zakończona. Jeden ostatni krok, który pomoże uzyskać nowy snils. Istnieje obawa, że obywatel musi odebrać gotowy dokument, w którym kazał go. Najczęściej miejscem odbioru jest fundusz emerytalny. Planowany termin jest konieczne wraz z dokumentem tożsamości, aby przejść do właściwego organu i otrzymać dokument. Będzie ona mieć nowe dane i stary numer konta.

Wyjątkiem jest snils zamówienie za pośrednictwem portalu „usług publicznych”. Następnie należy dokładnie określić, gdzie otrzyma dokument. Można zamówić snils w MFC, można zapoznać się z JAF. Format elektroniczny lub dostarczanie emerytur dowodów nie jest oferowany w domu. Reszta procedury otrzymywania dokument pozostaje niezmieniona. Odwiedzić – przedstawienie paszportu – Pierwsze. Taki algorytm jest zachowana.

bez aplikacji

Jak zmienić certyfikat emerytalnego przy zmianie nazwy? Odpowiedź jest już znana. Ale powinniśmy dowiedzieć się o niektórych cech i niuansów procesu.

Faktem jest, że nie zawsze trzeba przynieść wypełniony formularz do wymiany zaświadczenia emerytalnego. Często po prostu przyjść do funduszu emerytalnego ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami. Oświadczenie będzie wypełniony i wydrukowany przez organizację. Obywatel będzie miał tylko do sprawdzenia poprawności wprowadzonych danych i podpisać formularz. Wymiana certyfikat emerytalnego przy zmianie nazwy – to nie jest tak trudne, jak się wydaje. To wystarczy, aby wziąć pod uwagę pewne cechy procesu.

Niektórzy nie powinni wydrukować oświadczenie w domu. Ten krok nie jest zbyt przyspieszyć ten proces. Po tym wszystkim, w takich okolicznościach, wnioskodawca i pracownik Fundusz Emerytalny rozpoczyna w celu sprawdzenia zgodności z oświadczeniem z danych przedstawionych w formie dokumentów krajowych.

Płacić czy nie?

Ile jest zamiennikiem snils? To pytanie dręczy wielu. Większość dokumentów operacje zmiany wymaga pewnych wydatków pieniężnych. Dokładniej, płatność obowiązkiem państwa. Czy istnieje przy ubieganiu się o certyfikat emerytalnego zastępczej ze względu na zmianę nazwy?

Nie, ta procedura jest całkowicie darmowe. Z ludźmi, nikt nie ma prawa do pobierania opłaty za snils wymiany. To jest nielegalne. Bez względu na to, gdzie obywatel jest skierowana – w RPF, MFC, lub wypełnić elektroniczny portal aplikacji „usługi publiczne”. Wprowadzanie danych do systemu ubezpieczeń emerytalnych, a także zmiana informacji o obywatela tutaj – to jest absolutnie wolny proces, w przeciwieństwie do dzielenia paszport, na przykład.

dla pracowników

Inną cechą – snils mogą być zmieniane bez osobistej wizyty w MFC lub funduszu emerytalnego. Nawet pojedynczy portal o nazwie „usługi publiczne” nie jest konieczne. Jeśli jest oficjalnie zatrudniony obywatel, zmiany w certyfikacie ubezpieczenia mogą być wykonywane bezpośrednio przez pracodawcę.

Aby to zrobić, konieczne jest przygotowanie wcześniej wymienionych dokumentów, a następnie zabrać je do odpowiednich organów. Zarząd spółki niezależnie wysłać wniosek do funduszu emerytalnego do zmiany podrzędną danych osobowych. I po pewnym czasie (po około 3 tygodniach czekania) będą już wydawać snils nowego pracownika. Nie jest to najbardziej popularna rzecz. Jest o wiele łatwiej iść na własną rękę do JAF wymieniać certyfikaty.

Jeśli obywatel zastąpił snils, po jego otrzymaniu przez pracodawcę musi być powiadamiany o zmianach. Zrób to potrzebne jak najszybciej, tak aby opłaty nie są „zablokowane”.

Zmiana certyfikatu emerytalnego – jest to prosty zabieg, który nie wymaga żadnego istotnego przygotowania. Nawet zrobić kopie dokumentów umieszczonych na opcjonalne. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pracownicy organizacji do podejmowania własnych duplikatów. W praktyce takie przypadki są niezwykle rzadkie.

To wszystko, co trzeba wiedzieć o snils wymiany przy zmianie nazwy.