879 Shares 3135 views

Wina z Czarnogóry – najlepsza pamiątka

Ci, którzy wybierają ten kraj dla ich święta, nie żałuję kiedykolwiek. Czarnogóra na prawo jest jednym z wiodących ośrodków ekologicznych. Ciepłe morze, plaże, niezwykle piękne krajobrazy, jedzenie i wino Czarnogóra jest specjalny bukiet rozkoszy. Odwiedził ten region raz, on zakochuje się w nim na zawsze, a lokalny ambrozja butelka – zawsze świetna pamiątka. Wina gatunkowe i oryginalny smak potwierdził długą historię produkcji wina.


Czarnogóra i wino

Rosną winogrona i produkować z niej życiodajnego napoju mieszkańców Czarnej Góry od dawna. Kto był pierwszy pręt nacisk na brzegu jeziora Skadar – nie jest dokładnie znana, ale z winnic, o których mowa w starożytnych kronikach starożytnego królestwa Illyriański. I to jest czas BC. Mówi się, że ich wspólne przepisy z miejscową ludnością przez Rzymian. Podobnie jak to, czy nie, ale z winy Czarnogóry, która dokonuje przeglądu twierdzenie, że jest to najlepszy napój na świecie, unikalna.

Ta nieruchomość jest wpisana w lokalnych napojów ponieważ winogrona, z których są one wykonane, rosną tylko w ograniczonym zakresie. Rolnicy wyprodukowali wino rzemieślniczych dla poszczególnych technologii. Król Nikola Petrovic, orzekając w połowie 19 wieku, wziął produkcji napojów winogron pod jego kontrolą i ustalonych norm lądowania winorośl dla winiarzy, założył pierwszy zasady publikowania. Historia produkcji przemysłowej napojów słoneczne Czarnogóry można zacząć od założenia pierwszego stanu spółdzielni, która została założona w 1911 roku.

Winery dzisiaj

Obecny zakres wina – to około 4000 hektarów winnic, 120 gospodarstw domowych i przemysłu prywatnego w prawie każdej chłopskiej gospodarki. Najsłynniejsze obszary produkcyjne – i Tsrmnitsa Grblya. Największa winnica – „Pole Chimovsko”. Produkuje najlepszych win z najsłynniejszego wina kompleksu Czarnogóry „13 lipca – Plantage”. Nawiasem mówiąc, kiedy czytasz etykietę na butelce „13 lipca,” Nie bierz ją o dacie produkcji – jest to nazwa producenta. Odróżnić go od reszty europejskich norm jakościowych, około 500 nagród różnych konkursach światowych podaż produktów w ponad 30 krajach.

Małe krawędź – białe „Krstac” i czerwony „Vranac”. Wino Czarnogóra produkuje suche, cierpki smak. Należy mieć na uwadze miłośników grube i słodki.

czarny koń

Dokładnie w języku rosyjskim brzmi słowo „Vranac” – nazwa popularnego czerwoną Czarnogóry. Wiadomym jest, że nazwa wina często daje winogron. wino Czarnogóra nie jest wyjątkiem. Winogrona „Vranac” – duma krawędzi słońca brakuje w obfitości. Podłużne ciemne jagody, bezbarwne wewnątrz dojrzewają w sierpniu, a sami są bardzo słodkie i smaczne. Zbierane ręcznie, a jagody stanąć w słońcu, co zwiększa słodycz.

Smak wina „Vranac” opisany jest jako ciepłym południowym i aksamitne z długim finiszu. Jej nieodłączne nuty smaku wiśni, jeżyny, śliwki, miesza się z aromatem wanilii cieniujących i świeżego chleba. Siłę działania – od 16 do 18%.

Wariacje tego rodzaju są bardziej nasycone „Pro Corde Vranac” i bardziej dojrzałe, a zatem droższe „Vranac Premium”.

biały krzyż

Czarnogóra białe wino jest „Krstac”. Określenie „wyjątkowy” odnosi się do wszystkich odmian winogron falbanek, bez wyjątku, inaczej nie byłoby sensu, aby oddzielić go do marki. W odniesieniu do „Krstac” wyjątkowość przejawia się w tym, że ta biała odmiana winorośli rośnie tylko w jednym miejscu: w małej miejscowości Nicolas Church, na obrzeżach Podgoricy. Tłumaczone Krstac znaczy „krzyż”. Ten typ klastra są utworzone żółtozielonych winogron. W kształcie krzyża i układ winnic rolników w tym regionie.

Twierdza napoju 12% koloru miodu, orzeźwiający smak, zapach ziół i kwiatów.

Miłośnicy słodkich

Wraz z najbardziej popularnych, nie są gorsze w smaku i tak znanej marki w wykonywaniu Czarnogóry jako „Sauvignon”, „”, „Merlot Cabernet”, „Rose”.

Jakie wino, aby przywrócić z Czarnogórą, czy znajomi nie nakładają fanów napoju w proszku? Ich konsumenci naprawdę lokalne wino z jeżyn i brzoskwiń, czasem z innych owoców i jagód. Do smaku – to naturalny słodki pachnący kompot z pewnym stopniem twierdzy. Na deser – bardzo odpowiednią opcję.

A co silniejszy?

Co jeszcze jest brane z tego kraju jako wyłączny jak to jest lokalna wódka owocowa – brandy. Mówiąc wprost, jest to lokalny owocowy napar. W przeciwieństwie do brandy czarnogórskim że pod ciężkim stopniem (50 – oficjalnie w sklepie, 60 i więcej – na rynku), to jest bardzo łatwe do picia. Wódka inny aromat i smak, w zależności od materiału wyjściowego. Lozovasa – wódka z winogron, śliwowica – śliwka, kaysievacha – morela. Nawiasem mówiąc, brandy z winogron – produkt z tej samej „Vranac”, tylko po głównej ekstrakcji.

Jedyne piwo Narodowy jęczmień – „Niksicko”.

Sklep lub rynku

„Vranac” i „Krstac” – te dwie odmiany coraz zakup pamiątek, ponieważ są one swego rodzaju wizytówką kraju. Nie możemy powiedzieć, że ich smak jest znacznie lepiej lub gorzej niż podobnych produktów pochodzących z innych krajów, ale mają swoje wdzięki, i przejrzeć je przynajmniej miłośników wina wiedzieć wszystko o tym regionie wina zbyt.

Gdzie jest najlepsze wina lub brandy, w sklepie lub na rynku? Wszystko ma swoje wady i zalety. Państwowy monopol na produkcję i sprzedaż alkoholu w Czarnogórze nie są, tak aby produkować i sprzedawać swoje produkty mogą być i małych producentów, a osoby jest całkowicie darmowe. Drink na półkach w głównym od głównego producenta, z gwarancją jakości i stabilnej cenie od 2 do 25 euro. Na rynkach produktów korsarzy może być znacznie lepiej, ale również droższe w miejscowości wypoczynkowej. W odległych małych wioskach można kupić wino tańsze, ale równie dobre.

Jak określić wina jakości?

Doświadczeni eksperci i degustatorów wina bit, głównymi konsumentami i fani określić czysty smak, a smak i kolor, jak wiemy, nie przyjaciela. Tymczasem popularna metoda określania jakości napoju jest bardzo prosta. W jakimkolwiek charakterze wlać pół świeżej wody i rozpocząć powolny, mały jet napełniania wino. Jeśli dodaje się wodę i produkt miesza się natychmiast – napój wykonany przez wszystkich zasad. Nawet jakość: cześć Czarnogórców – win proszkowych są na sprzedaż tam. Wszystko, co jest sprzedawane, gwarantuje naturalne – nawet z winogron, a nawet owoce.

Kiedy i co do picia?

W rzeczywistości, w rejonie domu, gdzie wino jest produkowane w każdej zagrodzie, pić ze wszystkiego. Czarnogórski wino – napoje dla dziennego spożycia (w umiarkowanych ilościach, oczywiście). Zasady zaopatrzenia restauracji zgodne z tradycyjnymi przepisami gastronomicznych. Czerwone wytrawne podajemy z potraw mięsnych. Nadaje przekąska dla tych napojów będzie warzywa, grzyby, ser. Białe wytrawne typu „Krstac” podawany do ryb i owoców morza. Wina słodkie owoce jagodowe iść doskonale z deserów i czekolady.

Warunki usuwania alkoholu

Ile wino może być wyjęte z Czarnogóry? Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest teraz wyjęte z kraju może być pięć litrów wina dla każdego podróżnika dorosłych. Bezcłowy może wynieść 1 litr spirytusu i 2 litry wina, bo reszta będzie musiał zapłacić.