88 Shares 6990 views

Winged Lion: bank Bridge – Peter dekoracji

Wśród wielu mostów Petersburgu ma trzy możliwości. W porównaniu z innymi gigantami prawdopodobnie mostochki – skromny pieszych. Ale to, co oryginalne! Pozostawić na przyszłe historie wiszące łańcucha mosty Lion i poczcie. Dziś wszystkie oczy zwracają się do Banku Most otwarto w St Catherine (Griboedov) kanału w lipcu 1826 roku. Jej dekoracja stała się mityczny skrzydlaty lew, ale nie jedną, ale cztery!

W pobliżu był bank

Wydarzenia następują po sobie, lecz pamięć pozostaje. Dzisiaj, imponujący budynek na Sadovaya oparciu jednego z najstarszych uniwersytetów w Rosji – Petersburski Państwowy Uniwersytet Ekonomiczny. I raz mieści się Państwowe przypisanie Bank. Dlatego, most został nazwany bankowe. Zolotokrylyh rzeźby lwów, symbol bezpieczeństwa i stabilności, formowane w formach rzeźbiarza P. P. Sokolova – jego wizytówki.

Spacerujący turyści i miejscowi lubią patrzeć na profilu refleksji kraju w wodach wieczornych. W takich momentach, niektórzy uważają, że marzyciele kanał zaczyna się od umywalki, nie prowadzi do Fontanka, a ponadto obszar niezbadany, gdzie legendy urodziły o gryfów.

Istotnie, skrzydlaty lew jest często wymieniana jako gryfa. Niektórzy uważają, że nie jest tak (jak mówią, nieznanych zwierząt głowy żaden ptak). Inni twierdzą, że te fantastyczne stworzenia były zróżnicowane, w tym lwa, „wieży”. Cokolwiek to było, autor rzeźb jasno wiedział gryfy zasłynął w mitologii jako strażników skarbu – i zdecydował, że jego potomstwo będzie posiadać podobną charakterystykę, ponieważ mają siedzieć na słupkach w pobliżu głównych agencji kredytowych.

Lwy – oddzielne skrzydełka – osobno

Więc, wiesz już, że most w Petersburgu ze skrzydlatych lwów można zobaczyć i chodzić, chodzić do centralnej części miasta, przy kanale Griboyedov. „Cud Grifonovoe” łączy wyspę Spasski i Kazan (znajduje się w pobliżu „Newski Prospekt-2” stacji metra). Most jest uważana za jedną z najpiękniejszych ozdób miasta nad Newą.

Dla informacji historycznych, ptasi zwierząt żelaza wysokości 2,85 m produkowane w warsztatach Alexander huty. Wspomniana figura zawiera długość skrzydła. Ale produkcja atrakcji w wieku odbywały się w trzech etapach: pierwszy jest części składowe obsady pustych figur (na grzbietach zwierząt widoczny szew łączący), drugi – do bicia skrzydeł miedzi.

dumni opiekunowie

Trzeci (montaż) był prawdopodobnie najbardziej imponujące. Zwłaszcza, gdy „skonstruować” to pierwszy lew – skrzydlaty, mocny. Mówią, że w XIX wieku pozłacanego wspaniałe upierzenie było czystego złota (kier). W 1967 roku (i ponownie w 1988) napylania aktualizacja blichtr powstał jednak w nowym tysiącleciu (czyli w 2009 roku), cennym warstwa zazwyczaj usuwane.

Ale nawet bez drogich ozdób gotowy do lotu w przestrzeni powietrznej osoby Pete z orłem oczy i lew grin dumnie nadal patrzeć na przeciwległym brzegu kanału na siebie i przekraczania ludzi mostowych. W niemym dumnego Straży mniej romantyczne, ale ważne zadanie. Ich głowy odbywają wygięte wsporniki świateł z kulistych odcieniach. „Gussaki” malowane z brązu, złocone. Na wschodzie i zachodzie słońca lśniące niewypowiedziane.

Zbudowane do końca

Autorzy projektu, inżynierowie V.K. Tretter i VA Hristianovich, pomyślany długość konstrukcyjną 28 m, szerokość 2,5 m jest zawarte w idei życia poprzez lepsze przedsiębiorstwa odlewania mechaniczna. – ptaków fabryczna (utworzony przez Charles Byrd 1792) , Nie zostały wytworzone, a następnie połączone, żelazo i części metalowych. Hollow rzeźba ( „skrzydlaty lew”) hide „engineering kuchnię” – miejsce mechanizmów liny mocujące.

Pomimo faktu, że to był tylko odnoprolotnaya wisi projekt, praca nie była łatwa. Jakość łańcuchów śniegowych, wisiorki, obrazy z drewna, pylonów i innych składników zależnych od wytrzymałości konstrukcji, który nie został zbudowany w jeden dzień. W latach służby mostu został naprawiony, ale dobra podstawowe prace i dziś jest szacunek do tego stopnia, merytoryczne podejście przodkowie (w najszerszym tego słowa znaczeniu) wszystkich, że zrobili.

przynieść szczęście

Most z skrzydlatych lwów w Petersburgu jest ozdobiony rzeźbami przedstawiającymi mity z przeszłości. Jakie są legendy dzisiaj? Chociaż, jeśli wierzyć w cuda, można to prawdziwa gwarancja powodzenia rozważenia. Przekonania oparte są na magicznych właściwościach gryfów. Tak, trzeba ostrożnie podchodzić do fantastycznych stworzeń, siedzący na tylnych łapach i przetrzeć je na lewo do „pasza”. Dokonaj marzenia! W tym celu można również starać się dotrzeć bezpośrednio do dwóch lwów.

Zaleca się umieścić monety na łapę – aby zdobyć bogactwo, oczywiście. Nawiasem mówiąc takie monety Podczas odbudowy w jamach znaleźć ogromną ilość. Wydaje się, że człowiek może mieć nadzieję do końca, i wierzyć w „sprzedaży snów.” Konserwatorzy i znalazłem wiele notatek. Ludzie pytali im innego: miłość, szczęście, zdrowie, powrót do Petersburga, pomoc w sesjach dostawczych i setek ważnych rzeczy. Jesteśmy przekonani, że każdy skrzydlaty lew jest sympatyczny do aspiracji ludzi.