93 Shares 8092 views

Formuła chlorofil i jego rola w procesie fotosyntezy

Dlaczego jest trawa, a liście na drzewach i krzakach zielone? Winić chlorofil. Można wziąć silną liny wiedzy i zaangażować go w silnym znajomości.


historia

Po krótkiej wycieczce do stosunkowo niedawnej przeszłości. Joseph Bienaimé Caventou i Pierre Zhozef Pellete – to który trzeba podać rękę. Nauka mężczyźni próbowali oddzielić zielony pigment liści różnych roślin. Wysiłki zostały uwieńczone sukcesem w 1817 roku.

Aby nazwać chlorofil pigmentu. Od greckich chloros – zielone i Phyllon – arkusz. Niezależnie od powyższego, na początku 20 wieku, Michael Rihard Vilshtetter Kolor i doszliśmy do wniosku: Okazuje się, że zawiera kilka elementów w chlorofilu.

Podwijając rękawy, Willstätter poszedł do pracy. Oczyszczanie i krystalizacja ujawniła dwa składniki. Nazwać je po prostu, alfa i beta (A i B). Do prac w dziedzinie badań substancji w 1915 roku został przedstawiony z nagrodą Nobla.

W 1940 roku Hans Fischer zasugerował, że światowy ostatecznej struktury chlorofilu „a”. Król syntezy Robert Woodward i kilku naukowców z Ameryki w 1960 roku otrzymał nienaturalnym chlorofilu. I rozwiązać tajemnicę – pojawienie się chlorofilu.

właściwości chemiczne

Wzór chlorofil, określa się na podstawie parametrów doświadczalnych, jest następujący: C 55 H 72 5O 4 mg. Struktura zawiera organiczny kwas dikarboksylowy (chlorofilina) i alkohol metylowy i fitol. Chlorofilina – jest związek metaloorganiczny o bezpośrednim związku magniyporfirinam i zawierające azot.

COOH

MGN 4OH 30 ° C 32

COOH

Chlorofil pojawia ester ze względu na fakt, że pozostałe części alkoholu metylowego CH3OH i fitol C20 H 39 OH otrzymuje wodoru grup karboksylowych.

Umieszczone powyżej wzorze strukturalnym alfa chlorofilu. Rozważmy ostrożnie, można zauważyć, że beta-chlorofil jeden atom tlenu, ale mniej niż dwoma atomami wodoru (grupa CHO zamiast CH3). Stąd ciężar cząsteczkowy niższy niż alpha Chlorofil beta.

W środku cząstek interesuje nas kwestia rozliczane magnez. Łączy się 4 atomów azotu w pirolowe. System elementarnych i kolejnych wiązań podwójnych można zaobserwować w pirolu więzadeł.

Formacja chromofor, idealnie pasuje do struktury chlorofilu – to N. W ten sposób wchłanianie poszczególnych promieni widma słonecznego, a jego kolor, bez względu na to, co dzień słońce pali jak płomień, a wieczorem jak żar.

Zwróćmy się do rozmiaru. Porfiryny średnica rdzenia 10 nm fitolny fragment był dłuższy niż 2 nm. W jądrze, chlorofil 0,25 nm, mikrocząstki pomiędzy atomem azotu pirolu małych grup.

Należy zauważyć, że atom magnezu, który jest częścią chlorofilu średnicy tylko 0,24 nm i zasadniczo całkowicie wypełnia przestrzeń między atomami azotu pirolu grupy, które tworzy rdzeń cząsteczki są bardziej silne.

Jest możliwe, aby dojść do wniosku, że dwa składniki pod nieskomplikowany jako alfa i beta, i obejmuje chlorofilu (a i b).

chlorofil

Względna masa cząsteczki – 893,52. Tworzyć wydzielone microcrystals pozostać czarny z niebieskim odcieniem. W temperaturze 117-120 stopni Celsjusza, są stapiane i przekształcić w ciecz.

W tym samym chloroformu, etanolu, acetonu i benzenu rozpuszcza się łatwiej. Wyniki wziąć kolor niebiesko-zielony i ma charakterystyczną cechą – Rich czerwony fluorescencji. Słabo rozpuszczalny w eterze naftowym. Woda nie kwitną w ogóle.

Alpha Chlorofil Wzór: C 55 H 72 5O 4 mg. Substancja w swojej strukturze chemicznej dalej chlor. W pierścieniu do kwasu propionowego, a mianowicie jego pozostałości, dołączony fitol.

Niektóre organizmy roślinne, zamiast chlorofil, forma analogowych. Tutaj, etyl (-CH 2-CH 3), podczas II pierścienia pirolowego zastąpiono winyl (-CH = CH2). Taka cząsteczka składa się z pierwszej i grupę winylową w pierścieniu jeden, dwa drugiej pierścieniowej.

chlorofil b

Wzór chlorofilu P ma następującą postać: C 55 H 70 N 4O 6 mg. Masa cząsteczkowa substancji wynosi 903. Na C 3 atomów węgla w pierścieniu pirolu dwa bit wykrytego alkoholu pozbawiony wodoru -HC = O, który ma barwę żółtą. Jest to w przeciwieństwie do chlorofilu.

Ośmielamy Należy zauważyć, że w specjalnych części stałych komórki, które mają zasadnicze znaczenie dla jego dalszego istnienia plastydów, chloroplastach, pozostając kilka rodzajów chlorofilu.

Chlorofil cid

W kryptofity, wiciowce, a także w batsillariofitsievyh i wodorosty znalezionych chlorofilu. Klasyczny porfiryny – to różnica między tym pigmentu.

Dla glonów, czerwony kolor chlorofilu d. Niektóre wątpić w jego istnienie. Uważa się, że jest to tylko produkt zwyrodnienie chlorofil a. W tej chwili możemy śmiało powiedzieć, że chlorofil z literą d – jest głównym coś, co Prokaryota fotosyntetyzujące barwnik.

Właściwości chlorofilu

Po wielu badaniach nie było dowodów, że cechy chlorofil, trwając w zakładzie i uzyskiwany z niego, widać odmienność. Chlorofilu w roślinach w połączeniu z białkiem. Świadczą o tym następujące obserwacje:

  1. Widmo absorpcji chlorofilu w liściach innego, jeśli porównamy go z lekcji.
  2. Czysty alkohol z suszonych roślin podlegających opisów uzyskać realistyczne. Wpływy ekstrakcji bezpiecznie w dokładnie odwodniony liści lub z alkoholem być uzupełniany wodę. Jest to związane z przerw chlorofilu w dół białka.
  3. Materiału pobranego z liści roślin, bardzo szybko zniszczeniu pod wpływem tlenu, kwasu stężonego, promienie świetlne.

Ale chlorofilu w roślinach odpornych na wszystkie powyższe.

chloroplasty

W roślinach, chlorofil zawierał 1% suchej masy. Znajdź możliwe w specjalnych organelli komórki – plastydów, która pokazuje nierównomierny rozkład go w zakładzie. plastydy komórkowe, pomalowane w kolorze zielonym i posiadające chlorofilu, nazywane są chloroplasty.

Liczba H2O w chloroplastach wynosi od 58 do 75% zawartości substancji stałych składa się z białek, lipidów, chlorofil i karotenoidy.

funkcja chlorofil

Naukowcy odkryli zaskakujące podobieństwo cząsteczki aparatury chlorofilu i hemoglobiny – główny składnik układu oddechowego u ludzi krwi. Różnica polega na tym, że w środkowym kłowym związku w roślinnych pigmentu umieszczone magnezu i hemoglobiny – żelaza.

Podczas fotosyntezy roślinność planety pochłania dwutlenek węgla uwalnia tlen. Oto kolejny wielki cechą chlorofilu. Według działalności mogą być porównywane z hemoglobiną, ale kwota ekspozycji na ludzki organizm kilka.

Chlorofil – pigment roślina, która jest wrażliwa na światło i pokryty na zielono. Dalej jest fotosynteza, w którym jego mikrocząsteczki konwersji energii słonecznej pochłoniętej przez komórki roślinne w energię chemiczną.

można dojść do następujących wniosków, że fotosynteza – jest procesem przetwarzania energii słońca. Jeżeli zaufany informację o dacie, należy zauważyć, że przepływ w syntezie związków organicznych z dwutlenku węgla i wody z zastosowaniem energia świetlna jest rozłożona na trzech etapach.

etap №1

Ta faza jest zdecydowała w procesie fotochemicznego rozkładu wody, przy udziale chlorofilu. Tam ewolucja tlenu cząsteczkowego.

etap №2

Tutaj istnieje kilka reakcje redoks. Biorą czynny promocji tych cytochromów i innych nośników elektronów. Reakcja zachodzi ze względu na energię światła przenoszonego przez elektrony z wody do generatora NADPH i ATP. Tu jest przechowywana energię świetlną.

etap №3

Już utworzone NADPH zestaw ATP w ruchu do konwersji dwutlenku węgla do węglowodanów. Pochłonięta energia świetlna jest zaangażowany w reakcji 1 i 2 etapach. Reakcja ta ostatnia, trzecia zachodzi bez udziału świecie i wywoływanym ciemności.

Fotosynteza – jedynym procesem biologicznym przechodząc od wzrasta darmowej energii. Bezpośrednio lub pośrednio, zapewnić dostęp do ducha przedsiębiorczości chemicznej zamieszkujących ziemię dwunożnego, Skrzydlaty, bez skrzydeł, zwierząt i innych organizmów.

Hemoglobina i chlorofil

Molekuły hemoglobiny i chlorofilu są złożone, ale w tym samym czasie podobnej struktury atomowej. Powszechne w swojej strukturze jest PROFIN – pierścień małych pierścieni. Różnica obserwowane u otrostochkah dołączony do ProFin i atomów znajdujących się wewnątrz: atom żelaza (Fe) w hemoglobinie z chlorofilu magnezu (Mg).

Chlorofilu i hemoglobiny, mają podobną strukturę, lecz tworzą różne struktury białka. Wokół chlorofilu atom magnezu utworzonej wokół żelaza – hemoglobiny. Jeśli weźmiemy cieczy cząsteczki chlorofilu i odłączenie fitolny ogon (20), łańcuch węglowy zmiany atomem żelaza, magnezu, pigment zieleni do czerwieni. W rezultacie – gotowego cząsteczki hemoglobiny.

Absorbowane przez chlorofil jest szybkie i łatwe dzięki właśnie tego podobieństwa. Dobre wsparcie ciało przez głód tlenowy. Nasyca krwi niezbędnych mikroelementów, dlatego lepiej jest przekazać najważniejsze dla życia substancji do komórek. Występuje terminowe wydanie materiałów odpadowych, toksyn i odpadów wynikające z naturalnego metabolizmu. To ma wpływ na uśpionych białych krwinek, ich pytania.

Opisane bohatera bez lęku i bez wyrzutów chroni, wzmacnia błony komórkowe, pomagając odzyskać tkankę łączną. Przez zasługi chlorofilu może obejmować szybsze gojenie się owrzodzeń, ran i różnych nadżerek. Poprawia pracę odpornościowy podkreślił zdolność zatrzymywania zaburzeń stany patologiczne cząsteczki DNA.

Pozytywny trend w leczeniu infekcji i przeziębień. To nie jest cała lista dobrych uczynków substancja przeglądowi.