333 Shares 8147 views

Jaki powinien być komin do pieca kąpielowego. Montaż komina własnymi rękami

Nowoczesna wanna z wbudowanym komina zaczął wyglądać o wiele bardziej atrakcyjne niż ci, którzy mieli nasi przodkowie. Mieli do mycia i kąpieli „na czarno”. Łaźnie z obecnie nie osadzania sadzy i tlenku węgla. W tym artykule pokażemy, jak być komin do pieca z wanną i jak go zainstalować ręcznie.


Co jest komin do pieca kąpieli?

Przed napisaniem o wymaganiach do komina, trzeba zrozumieć, co to jest. W mowie potocznej tego rodzaju rury, które przesyła się produktów spalania z pieca i zapewnia siłę do utrzymania procesu. To jest komin do pieca kąpieli przynosi dymu i wytwarza ciąg.

typy kominów

Projekty mają kilka klasyfikacji, najczęściej są one podzielone na:

– krajowy;

– zewnętrzna.

Pierwszym są najbardziej powszechne w łaźni rosyjskich. Oni nie naruszać jednolitego stylu architektonicznego z pary, pod względem rentowności – jest najlepszym rozwiązaniem. Wszyscy ciepło pozostaje wewnątrz pomieszczeń. Taki komin do pieca łaźni jest łatwy w obsłudze, łatwy do opieki nad nimi, nie wymaga dodatkowej izolacji i wsunął mu znacznie lepiej. Co można powiedzieć o wygląd zewnętrzny. Aby je zainstalować należy zrobić dziurę w dachu łaźni, która sama w sobie nie jest bardzo miłe.

Kominowe są wykonane z tych samych materiałów, jak budowa kominków i innych podobnych urządzeń. Najczęściej produkują kominy ze stali nierdzewnej. Ponadto ze stali jest szeroko stosowany ceramiki i cegieł. Jest to często możliwe, aby sprostać połączeniu modelu, w którym rura stalowa jest zainstalowany wewnątrz muru. Czasem ceramiczne kran ukryte w przewodach ze stali nierdzewnej. Aluminium i stosuje się cement azbestowy w saunach i kąpieli jest zabronione, ponieważ poziom przewodności cieplnej i odporności na ogień tych materiałów jest bardzo niska.

wymagania konstrukcyjne

Komin w wannie musi spełniać pewne wymagania:

– Wewnętrzny drenaż powierzchnia powinna być gładka jak to możliwe, że to pomoże w przyszłości zmniejszyć ilość sadzy osiada.

– Aby osiągnąć jak najlepszą przyczepność, komin powinien mieć przekrój kołowy. W tym przypadku powietrze napotka minimalny opór.

– W przypadku korzystania z prostokątny lub kwadratowy komin, wewnętrzna powierzchnia przekroju musi dopasować moc pieca. Na przykład, w piecu wymaga punkt 3.5kW 140 * 140 mm, 5,2 kW – 140 x 200 mm, itp To samo odnosi się do owalnego przekroju.

– W ciągu został ulepszony i dymu w jak najmniejszym stopniu osadza się na wewnętrznych częściach rurki trzeba rur płaskie i poziome posiada długość nie większą niż jeden metr.

– Gdy spalinowych przecina pokrywania dachu, trzeba zainstalować pożar wyłącznika. W tych miejscach, nie powinno być wspólna rura.

Różne systemy urządzenie komin

Każdy komin w kąpieli składa się z rur, kołnierze i wyposażenia. Struktura pozycjonowanie lepiej bliżej wewnętrznej stronie muru. W tym momencie, komin nie da energię cieplną do nikąd, ale sens jest najbardziej skuteczne. Jeśli tak nie jest możliwe ustalenie, że istnieje inny sposób, aby utrzymać ciepło – ciepłe ściany. Temperatura zewnętrzna szybkości chłodzenia rury zależy. Dla regionów ciężkich i długotrwałe mrozy lepiej, aby stały ścianę o grubości 58-68 cm, i nadają się do innego 38-cm. Dla każdego pieca trzeba zainstalować komina. przecina urządzenie znajduje się na wysokości 75 cm.

Według sposobu instalowania komina emitować dwa rodzaje: push-and-osob. Ostatni mocowana do gniazda, i zazwyczaj posiada konwencjonalny kształt. Takie komin często jest usuwane przez dach. Dodatkowa konstrukcja jest przymocowany do bocznej ściany pieca lub kotła. Na zewnątrz przez ścianę komina jest wyprowadzany, w wyniku czego rura jest unoszona do góry określonej wysokości.

Ustawienie komin do pieca metali

Montaż komina zaczyna się, gdy jest zainstalowany piec. Będzie to wymagało gospodarstwa wsparcia, które dzięki odprawy dla rur rozporowych doskonale zamocowana do konstrukcji. Jest to najlepiej nie używać kolanek żelaza i „sandwich” -channels. Górna część króćca jest wyposażony w kształcie stożka żelaza. Będzie ona chronić komin z opadami deszczu. Jeżeli chodzi o dolną część rozładowania, jest zamknięty za pomocą konwencjonalnych wtyk do czyszczenia rur i odpływu skroplin.

Instalacja komina cegłą piecu

Komin z cegły rozprzestrzenia się zazwyczaj na własną rękę, wraz z kuchenką. Budowę instalacji zaczyna się, gdy kończy się ułożeniem ostatniego rzędu piecu kamiennym. Niektóre zaczynają tworzyć komina, gdy cegły ukrywanie drzwi bocznych grzejnika. W rzędzie 21, utworzoną przez nałożenie dwóch palców, z których każda jest szerokość jednej cegły. Powyżej one łączą się w jednym kanale. Przestrzeń nad rdzeniem jest zablokowany, a odstęp pomiędzy nim a zaworem jest wypełnione wełną mineralną. Pod numerem 22 przestrzeń znika całkowicie, a proces zaczyna połączenia kranu w jednym kanale. Stopniowo zmniejszyć komin cegły, przy czym przestrzeń wewnątrz staje się równa szerokości jednego kamienia. W tym momencie zawór 2 jest w poprzek rzędu. Po ułożeniu się klasyczne meszek. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z technologią instalacji cegła, to zadanie to budowa komina z rąk, nie można zrobić. Następnie trzeba uważnie obserwować, tak że nie ma pęknięcia w murze.

Jak zainstalować komin samodzielnie?

Najprostszym sposobem – aby komin dla pieca kąpieli stali nierdzewnej. Do samodzielnego montażu potrzebne narzędzia i materiały:

– 3 kolanowego ogniowe, z których dwa są 16 cm * 120 * 120, 120 cm;

– trójnik z wtyczką 16 cm;

– 3 stal nierdzewna kolano – 16 * 10 cm;

– grzyb jest 20 cm.

Wszystkie przewody potrzebne do zamocowania śruby. Płyta dach wykonać otwór o średnicy 16 cm. Izolacja termiczna, płytki i inne materiały znajdujące się na dachu obok niego, muszą być usunięte. Zewnętrzna część jest nawijana rura wełna bazaltowa , a ponadto opóźnienie sznur azbestowy. W górnej części rury jest zużyta, zamocowane i tynkowali bitumastic rozwiązania. Że nie ma przerw między krany, również trzeba nawijać przewodu azbestu. W ten sposób zapobiega się rurę przed dostępem wilgoci i powstawania pleśni.

Co zrobić z gotowym kominie?

Są gotowe kominy, których cena zaczyna się od 400 rubli za 1 jednostkę. Jak prawidłowo ustawić? Przewodu rurowego do usuwania dymu jest umieszczony tak, że pielęgnacji zewnętrznej wynosiła co najmniej 50 cm w miejscu połączenia z dachem z komina miarę „wydry.” – Stroebe szczelnie do ochrony rur przed opadami. Jeśli nie sadzy w kanałach, a komin słabo zainstalowane mogą mieć szczeliny w strukturze lub szczelin, które mogą spowodować przejście żywicy z osadzają się na powierzchni.

komin butów do pieca kąpielowego

Absolutnie żadnych kominów, których cena jest równa 500 lub 5000 rubli, potrzebują ciągłego czyszczenia. Najlepiej jest stosować mechaniczną metodę oczyszczania przy użyciu szczotki i specjalne obciążniki. Zdarza się, że procedura ta towarzyszy uderzeń młotem młotkiem. Czyścić przewodów kominowych ze stali nierdzewnej Pożądane jest na ulicy, więc jest to bardzo brudna praca z dużą ilością pyłu i sadzy. Zazwyczaj, pozostałe elementy komina lub ukryć pakiety gazet z góry. Można użyć zwykłej szczotki, jest wepchnięta do kanału. Gdy opór sadzy osłabione, a rura jest całkowicie czysty.

Niektórzy właściciele kąpieli w specjalnym czystym komina, zdjęcia takie manipulacje wystąpić w czasopismach budowlanych. Rzucają się w kępy komina śniegu. Jest to możliwe do czyszczenia rur, jego kontur obstuchal zewnątrz młota. Wielu opiekunów do kąpieli używać drewna Aspen, przy spalaniu których utworzenie specjalnego trakcję. Pozwala ona przynieść popiół z komina. Silne sucha osika ciepła i drzewa iglaste promuje szybsze spalanie tych substancji w rurach. Niektórzy uciekają się do bardziej ekonomiczne. oczyszczanie ziemniaczanej mają takie same właściwości jak ta z drewna osiki. Jednak nie zawsze jest to możliwe, aby zdobyć surowce w odpowiedniej ilości. Ale jeśli taka możliwość istnieje, to jest kilka razy większe niż koszty i oszczędzać siły.

Istnieją specjalne środki chemiczne, dzięki którym czyścić komin. Zdjęcia, dane techniczne i koszt takich środków można znaleźć w różnych publikacjach budowlanych. Przygotowania czynią z nim cały czarny, niektóre substancje poluzować sadzy, a to odpada sama. Doświadczony łaźni zaleca się czyścić kominy w łaźniach po deszczu.

Prawidłowa instalacja, łatwa konserwacja i terminowe czyszczenie – wszystko, czego potrzeba, aby pracować efektywnie kominowych pieców w saunach.