522 Shares 2091 views

Jochen Rindt – Austriacki sportowiec zawodnik: biografia, życie osobiste, wypadek

Sport niebo świeci dużo gwiazd na całym świecie. Niektórzy przychodzą długa droga, z drugiej strony, w przypadku braku wyrwać się, zakończyła swoją misję … ale szybkość ich talentu i wciąż pamiętał z podziwem i uczuciem. Należał do Jochen Rindt to kategoria VIP – legendarny zawodnik „Formuła 1”. Jak to wszystko się zaczęło i co zakręt okazał się fatalny dla niego?


trudne dzieciństwo

Dziś nie ma prawie fanem „Formuła 1”, który by nie słyszał nazwę – Jochen Rindt. Jego biografia zaczyna się 18 kwietnia 1942 roku w pięknym mieście Mainz (Niemcy). Troskliwi rodzice, przyjazny, silna rodzina i obiecującą przyszłość – czego więcej można chcieć? Jednak bajka się skończyła, Jochen ledwo letni. Bombardowanie wojskowy zabił swoich rodziców, a chłopiec miał przenieść się do dziadków ze strony matki w Graz (Austria).

Z biegiem czasu, życie tutaj Jochen wydawało się nudne i obiecujący. W prywatnej szkole, gdzie studiował nieustannie miał problemy. Wiek tyle w szkole, to przyciąga prędkości i emocji. Oszczędność pieniędzy kieszeni, miał 17 lat kupił swój pierwszy motocykl i pojechał go przed oficjalnym odebraniu praw. Losowe hitem nauczyciel doprowadził do aresztowania i wydalenia Jochen z college'u. Uważał to za znak, aby przejść dalej, w innym kierunku. Dlatego, młody człowiek ze spokojnym sercem rzucił wszystko i wyjechał do Anglii.

stając racer

Kiedy Rindt miał 22 lat, kupił „Brabham” za 4000 funtów i zaczął próbować swoich sił w „Formuły 2” wśród profesjonalistów. Co było zaskakujące dla ekspertów, gdy młody kierowca wyścigu wyprzedził mistrza Graham Hill! Następnego dnia cała Wielka Brytania mówił o wschodzącej gwiazdy.

Jednak tuż po wygraniu „Formuła 2”, Jochen Rindt myśleć o wyższych celach. Jego ambicja i talent, oczywiście, wymagają większej szybkości i nowe szczyty, więc wkrótce dostał kontrakt nagroda w „Formuła 1”.

nowy poziom

Na początku swojej kariery Austriak wygrał biegacz sportowiec miłość publiczności ze względu na jego wyjątkowo mistrzowskie akrobacji, humoru i uroku osobistym. Za zaledwie swoich samochodów wyścigowych. Jednak praca zespołowa inżynier Colin Chapman na wiele sposobów, aby rozwiązać ten problem. Mimo, że jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na paradoksalny charakter tego związku. Jochen Rindt realizowane z dużą prędkością. Był obcy stałych kontroli i ustawienia aerodynamiczne subtelności. Oczywiście, to zaniedbanie irytowało Chapman, ale pilot był oczywisty talent. Niech gwiazdą zespołu był po prostu nie do pomyślenia.

Zaprojektowany specjalnie dla Jochena „Lotus-72” stał się najpotężniejszą maszyną dla młodego jeźdźca i zszedł w historii, „Formuła 1”. To właśnie na jej Rindt zdobył cztery Grand Prix Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Holandii. Grand Prix Włoch okazały się śmiertelne dla austriackiego pilota.

cechy osobiste

Według współczesnych, Jochen miał praktycznie pełną gamę cech niezbędnych do zwycięzcy. Był nieustraszony, w stanie sprawnie manewrować w zakrętach, był myślenia strategicznego, który pomógł mu szybko podejmować decyzje, aby oszukać, a tym samym wyprzedzić swoich rywali. Jochen Rindt szybko zrozumiał wszystko. Wyścigi były dla niego prawdziwą pasją, źródło ekspresji. On nie jest w pogoni za pieniędzmi, jak wielu jego kolegów. Chociaż ilość uczestnictwa i zwycięstw były dość duże. Może to wszystko pomogło mu osiągnąć najwyższy poziom. Ale taki gwałtowny charakter zawsze brakowało dobrego transportu. Nawet legendarny „Lotus-72” nie był w stanie w pełni zaspokoić swoje potrzeby. Jego ambicja i presja okazała się silniejsza niż technologii.

osiągnięcia

Jochen Rindt w swojej krótkiej, ale błyskotliwej karierze osiągnął wyżyny, do którego wielu innych utalentowanych zawodników przejść przez długi czas, pokonując różne trudności. W ciągu sześciu lat sporcie zawodowym, zdobył sześciokrotnie osobistych zwycięstw, 10 razy zajmował pole position, zdobył 109 punktów i stał się pojedynczy mistrz świata.

życie osobiste

Według jego życiu osobistym nie jest sukces w tyle za Jochen karierze. Już gwiazdą „Formuła 2”, ożenił się z fińskiego modelu i córkę słynnego biegacza Kurt Lincoln – Nina. Wkrótce mieli śliczną córkę Natasza urodziła. Rodzina otwarcie pokazał swoją miłość i harmonię. Nina towarzyszyła mężowi dosłownie wszystkich ras: test i urzędnik.

Niektóre modele razem obiecując pozostawał w cieniu swojego męża. Choć na postumentach zwycięzcy świeciły Jochen Rindt, jego żona zaangażowany w urządzaniu domu, wychowywania dziecka i nalegał na zakończenie kariery kierowcy wyścigowego. Nie pochwalam tej prędkości i rozpaczy męża i poprosił, aby być bardziej odpowiedzialny wobec rodziny. Grand Prix Włoch miała być ostateczna konkurencja Jochen karierze.

Po tragedii na ramionach, Nina udał się do kobiet i mężczyzn obowiązków. Ona rzadko udzielali wywiadów dla prasy, zwłaszcza jeśli temat jest przedmiotem śmierci męża. Jednak subtelny talent i wyczucie stylu jeszcze przyniósł jej sławę, stał się prawdziwą ikoną stylu.

wypadek

Trudno sobie wyobrazić, co Wysokości z talentem mógłby osiągnąć Jochen Rindt. Wypadek zakończył się także jego życie. Wypadek jest nadal dla profesjonalnych zawodników przykład co jakiekolwiek ryzyko i nadmierne pragnienie zwycięstwa ma swoją cenę.

Stało się to w dniu 5 września 1970 roku podczas treningu biegnie przed Grand Prix we Włoszech, Monza torze wyścigowym. Jochen nieznacznie wolniej niż prędkość jego rywale w „Ferrari” – Jacky Ickx i Clay Regazzoni, więc szuka sposobu, aby się na wczesnych etapach „Formuły 1”. Rindt zaryzykował i przekonał inżynierów swoim zespołem, aby usunąć plamy z „Lotus”, w celu zmniejszenia oporu powietrza i wygrać kilka dodatkowych sekund czasu. Kalkulacja była dokładna dla Jochen, choć inżynierowie są ostrożne o tym pomyśle.

Zameldowanie zaczęło, wszystko szło dobrze. Jednak w ostatnim przełomie parabolicznym kształcie ( „paraboliczne”) na hamulcu „Lotus” Jochen sfrustrowany ze ścieżką i prowadzi do ogrodzenia bariery. Zderzenie było nieuniknione, samochód złamał się na kawałki. Austriacki kierowca natychmiast ewakuowany z samochodu i przewieziony do szpitala. Ale był już martwy. Jak się okazało, pas bezpieczeństwa podczas manewrowania i kolizja Rindt cięte gardła.

ciekawostki

  • zawodnicy zespołu Colin Chapman zawarte tylko z Wielkiej Brytanii. Jochen Rindt stał się pierwszym austriackiej w jego składzie.
  • W 1970 roku, pierwszy prąd „wzór 1”, nie doprowadza się punkty Jochen. Aby zwiększyć swoje szanse na przywództwo, udał się do podstępu. Jego głównym przeciwnikiem zalecał Dzhek Brebem. Zameldowanie było w Monte Carlo. Prawie przed metą wyprzedził go Jochen i zmuszony do popełnienia błędu na kolei, i tym razem wygrał. Jack uderzył w barierę i wykończone w 20 sekund później.
  • Jochen Rindt nigdy nie używany pasów, wierząc, że zapobiega latać. Jednak fatalny dzień najpierw postąpić inaczej, a to była jedna z przyczyn jego śmierci.
  • Jochen miałem dwa bliskich przyjaciół-Racer – Bryus Maklaren i Piers Courage. Zarówno różnica w ciągu trzech tygodni, zmarł na przejazdy testowe na kilka miesięcy przed śmiercią Rindt. Pomimo tej straty i omen, austriacki zawodnik nadal postanowił kontynuować uczestnictwo w „Formuły 1”. Jak sam powiedział Jochen, że nie wiedział, jak wyjechał, po prostu starał jak najlepiej.
  • Austriacki idolem był Wolfgang von Trips – wybitny zawodnik, pilot "Ferrari". Zbieg okoliczności, czy nie, ale Jochen Rindt zginął w tej samej turze co wciornastków w dziewięciu lat przed tym.
  • Jochen był pierwszy kierowca wyścigowy, który wygrał mistrz świata pośmiertnie. Trofeum dano wdowę – Nina Rindt.