728 Shares 3267 views

Deser – jabłko Sambuc

Co do gotowania na deser? Można upiec ciasteczka, ciasteczka lub ciasto, zrobić lody, galaretki lub jogurt. Ale wszystkie te potrawy już dość zmęczony, a ponadto są one wysokokaloryczne. Co gotować niezwykłe i przydatne? Świetnym rozwiązaniem – Sambuc. Nie każdy jest znane nazwisko, ale danie wymaga minimalnego zestawu produktów, to jest łatwe do przygotowania.


Co jest starszy

Sambuc – jeden z wielkich deserów, powietrze, lekkie, smaczne i zdrowe. Danie jest gotowe do przebaczenia, aby uświetnić każdą świątecznym stole. Jego chętnie jedzą, dzieci i dorosłych.

Podstawą tego żelowe desery bita białka, cukier i pokrojone owoce i jagody. Możesz dodać wanilię, cynamon lub inne przyprawy do smaku. Czas gotowania – od kilku godzin do kilku dni, w zależności od szybkości utwardzania żelatynę.

W artykule mówi, jak przygotować Sambuc jabłko.

składniki

Aby przygotować ten deser, gospodyni potrzebne są następujące produkty:

  • Jabłka – 0,5 kg;
  • Cukier – 50 g;
  • proteiny – 2 jednostki;.
  • wody – 200 ml;
  • Żelatyna – 10 g;
  • przyprawy – 1 szczypta.

To jest niezwykłe w tej kompozycji jest to, że wszystkie produkty są publicznie dostępne, można je kupić w każdej porze roku, w rozsądnej cenie. W każdym gospodyni przygotowuje Sambuc jabłko. non-sztywne wymagania dla składników: jabłka można użyć dowolnego – czerwony, żółty, zielony, kwaśny lub słodki, cukier może trwać dłużej, jeśli chcesz deser poslazhe, przyprawy są wybierane według uznania gotowania.

Wśród wymienionych powyżej produktów będzie Sambuca 7-8 porcje o objętości 160 ml.

Krok po kroku receptury

Sambuc jabłko gotowane w bardzo prosty sposób. Najpierw trzeba przygotować jabłka. Aby to zrobić, są dobrze umyte, oczyszczone ze skóry (można rzucać w kompot), przeciąć na pół i wyjąć rdzeń. Klasycznymi receptury obrane jabłka połówki formy, umieszczone w 50 ml wody, pokryte osłoną ogniotrwałą lub folii, które wypiekano w piecu w temperaturze 180-200 ° przez 30-40 minut. Ale jest to możliwe, aby umieścić jabłka w rondlu, dodać taką samą ilość wody (50 ml) i gotować na kuchence do miękkości.

Żelatyna wlać 150 ml gorącej wody, pozostawia do spęcznienia na 10-15 minut.

Ciepły żelatyna gotowana 40-50 stopni, jednocześnie mieszając, aż do całkowitego rozpuszczenia. Cool.

Z jabłkami blender pyurirovat. Jeżeli mieszalnik w tam kuchnią (obecnie bardzo rzadko), a następnie zmielić przez drobne sito.

Dodać cukier i lekko bić z miksera lub trzepaczką.

Schłodzone białka zawierać jabłkowym i pokonanie tego czasu, aż mieszanina stanie się biały i nie zwiększa się w ilości co najmniej 2 razy. To trwa tylko 5-8 minut.

Sączyć powoli i ostrożnie wlać rozpuszczoną żelatynę ubijania mieszalnika kolejne 2 minuty przy małej prędkości.

Gotowa masa rozkłada się do postaci i umieścić w lodówce. Po 3 godzinach Sambuc jabłka gotowa do jedzenia! Jeśli wszystko dobrze przygotować, masz bardzo smaczny i słodki deser.

małe sekrety

Wytwarzanie sambuca jabłka – bardzo proste. Sobie z tym poradzić i niedoświadczony gospodyni, nawet uczennica. Ale, jak każdy inny danie, deser będzie bardziej czuły i smaczniejsze, jeśli znasz kilka sztuczek.

Sambuc jabłko zwrócił się po raz pierwszy należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • ostrożnie żółtka oddzielone od białek;

  • Jeżeli wstępne schłodzenie białka, będą lepiej bita;

  • Nie można dopuścić do wrzenia żelatyna;

  • Jeśli gotowanie Sambuc jabłko zielone lub czerwone jabłka, deser, dostać szary odcień, jeśli żółty – kolor kremowy.

Chef nałożyć takie wymogi do gotowego Sambuca: słodki, ale nie słodki smak, zapach pieczonego jabłka, jasny kolor z lekkim kremowym kolorze, luźne galaretowatą konsystencję.

Według tego przepisu można przygotować z dowolnego starszego owoców lub jagód.