197 Shares 7866 views

Jak zrobić sztuczny miód z kwiatów czarnego bzu, lipy, akacji w domu

Pomiędzy naturalnymi i sztucznymi pszczoły nie mają nic wspólnego. Ten produkt nie jest wytwarzany przez pszczoły i człowieka w domu. Ale sztuczny miód – to nie jest fałszywy. Jest to dość niezależnie od produktu spożywczego uzyskanego z trzciny cukrowej lub buraków cukrowych, sok z winogron, melona, arbuza, ekstrakty kwiatowe lub wapna, guma arabska, bzu z dodatkiem cukru. Jest to ostatnia i miód jest uważane za korzystne, ponieważ zachowuje właściwości leczniczych roślin, które są cenione w tradycyjnej medycynie.

Korzyści miodu bzu kwiatów

Herb starszy od wielu lat stosowany w medycynie ludowej do przygotowywania naparów i wywary. Służą one jako przeciwgorączkowe, napotne, moczopędne, przeciw robakom. Gorący wywar z kwiatów bzu czarnego pomaga w leczeniu chorób dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli i zapalenie migdałków, zapalenie jamy ustnej i innych. Napary z tej rośliny uspokajają układ nerwowy, łagodzi bóle głowy i ból zęba.

Miód Elderberry – prawdziwy syrop leczniczy, który trzyma w sobie unikalne właściwości roślin. Pomaga w leczeniu grypy, przeziębienia, zapalenie płuc i inne. Z takimi smaczne odzysk leku następuje znacznie szybciej.

Miód Elderberry: przepis w domu

W okresie intensywnego kwitnienia bzu, od maja do czerwca, przychodzi czas zbiorów kwiat roślin. Są one oddzielone od łodygi i mocno ubijać w pół-litrowym słoiku. Jest tak wiele trzeba zrobić miód kwiaty w domu starszego, którego receptura została przedstawiona poniżej.

kwiaty obudowy przechodzi w szalce i dodanie zimnej wody (1 litr). Po gotowaniu przez 10 minut gotować. Zdjąć patelnię z ognia i bez otwierania pokrywy, pozostawić do zaparzenia na 12-15 godzin.

Po upływie określonego czasu, bulion szczep z kwiatów, dodać cukier (3 kg) i gotować. Gotować miodu na jedną godzinę, mieszając od czasu do czasu, aż mieszanina zaczyna gęstnieć. Pod koniec gotowania dodać łyżeczkę kwasu cytrynowego (może być zastąpiony przez pół soku z cytryny). Gorący miód wlać do banków, a po pokrywę z pokrywami z tworzywa sztucznego chłodzenie i wysłany do przechowywania w chłodnym, ciemnym miejscu.

Sztuczny miód Elderberry: Wskazania do stosowania

Główną zaletą sztucznego miodu przed naturalne, że nie powoduje alergii. Oznacza to, że zakres tego produktu jest znacznie szerszy.

Sztuczny miód może być stosowana u dorosłych i dzieci, a nawet kobiet w ciąży i matek karmiących. Zalecana dawka – jedna łyżeczka trzy razy dziennie, wodę, herbatę ziołową lub wywar z dzikiej róży pitnej. Możesz dodać miód bzu prawo w herbacie. Jest to doskonały substytut cukru.

Przepis sztuczny miód lipa

Nie mniej cenione starszego Linden. Kwiaty tego drzewa jest brane do wyschnięcia, po którym można zrobić herbatę, co ma korzystny wpływ na układ nerwowy, pomaga na grypę i przeziębienia, choroby narządów trawiennych. Podobnie działanie ma sztucznego miodu, lipa przygotowane.

Zerwane kwiaty być oddzielane od liści i mocno sprasowana w słoiku (3 L). Następnie muszą zostać złożone w naczyniu i dodaje się wodę (1,5 L). Gotować 20 minutach wrzenia, a następnie ustawiona na bok i pozwala się całkowicie i zaparzania ochłodzenia w ciągu 6 godzin. Następnie przecedzić rosół, dodać taką samą ilość cukru, ile kwiatów (3 L). Zagotować miód 2 godziny zanim zgęstnieje. 20 minut przed końcem gotowania, wlać sok z połowy cytryny. Wlać miód na banki i przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu na czas nieokreślony.

Miód wapna mogą być dodawane do herbaty lub wziąć łyżeczkę codziennie w zapobieganiu choroby i wzmocnienie układu odpornościowego.

Miód z akacji w domu

Białych kwiatów akacji, też mogą gotować słodki upominek. Sztuczny miód jest piękne różowo-brązowy kolor i bardzo przyjemny smak. Gotować trzeba słoik litrowy kwiatów akacji, taką samą ilością wody, 2,5 kg cukru i sok z połowy cytryny.

Przed dokonaniem miodu, wiele gospodyń domowych zastanawiają się: czy kwiaty akacji myte lub nie. Z jednej strony, łagodzi woda kwiatostanu od kurzu i owadów, które mogą występować w środku, z drugiej strony, można stracić dużo cennego pyłku. Dlatego najlepszym rozwiązaniem – lepiej nie myć, ale nie powinny być zbierając kwiaty na poboczu drogi, w miejscach, gdzie nie ma kurzu drogowego.

Na ogół proces tworzenia miodu podobny do tego, jak on przygotowuje bzu. Kwiaty wlano wodę w stanie wrzenia przez 10-15 minut, a następnie pozostawiono do odstania na 12-14 godzin. Następnie brzeczkę sączy się i gotuje się z cukrem o grubości aż do dwóch godzin. Pod koniec gotowania dodać sok z cytryny i wlać do banków. Przed użyciem do ostygnięcia. Dobry dodawane do herbaty, oczyszczonej wody lub biodra bulionu.