311 Shares 9472 views

Common Interface, telewizor Samsung – co to jest? Jak korzystać z modułu gniazda Common Interface (Common Interface (CI) w telewizorach LCD

Telewizja nowe urządzenia generacji umożliwiają dostęp do szerokiej gamy kanałów treści multimedialnych przy minimalnych zasobów sprzętowych. Aby zastąpić starzenia połączenia systemowego niezależne tunery są bardziej kompaktowe moduły i tłumaczy sygnały efektywnie przetwarzać otrzymane informacje. Najnowocześniejsza technologia w tej dziedzinie są aktywnie bada firmę Philips, LG i Samsung. W tym przypadku mamy do rozważenia systemu Common Interface, Samsung TV. Co robi dla użytkownika końcowego? W rzeczywistości, pojęcie interfejs (CI) pozwala na uproszczoną procedurę w celu uzyskania dostępu do kanałów zawierających zakodowany sygnał. Innymi słowy, w urządzeniu telewizyjnym jest zintegrowany w dekoderze, który zwiększa funkcjonalność tej dziedzinie.

Ogólne informacje o interfejsie

System Common Interface często błędnie mylone z samym dekodowania kanału instrumentu. To jest fundamentalnie błędne, ponieważ jest to tylko interfejs do integracji tych kart, które z kolei są dostarczane przez operatorów telekomunikacyjnych. Obecność takiego gniazda w telewizorze pozwala korzystać z interfejsu jako zamiennik dla tradycyjnego odbiornika. Dlatego, takie urządzenia są często nazywane DVB Common Interface, to znaczy gniazda, który obsługuje określonego formatu interakcji ze zintegrowanym tunera. I tuner DVB jest obecnie, choć popularne, ale jeszcze gorsze do bardziej zaawansowanych technologicznie odpowiedników satelitarnych.

Na praktyki działania gniazda użytkownik otrzymuje możliwość oglądania kanałów kodowanych od konkretnego operatora, który wydał kartę. Ten moduł CI, który jest włożony do odpowiedniego interfejsu, a po dokonaniu ustawień w telewizorze otwiera zamknięte programy.

Zasada działania dekodera

Dekoder działa w pewnym systemie dekodowania algorytm szyfrujący, który jest wykorzystywany przez dostawcę usług telekomunikacyjnych. Interfejs w tym przypadku zapewnia jedynie techniczną wykonalność późniejszej wydajności dekodowania sygnału w określonym formacie. Większość zakodowane sygnały dochodzą do odbiornika wraz z kluczem dostępu. Ten klucz za pośrednictwem tego samego gniazda wysłany do karty, co daje odpowiedzi wygenerowanego kodu. Ostatnio wysłane do samego tunera związanego z systemem Common Interface, telewizora Samsung. Co to oznacza w odniesieniu do aspektu prawnego? Stosując taki układ do dekodowania sygnałów całkowicie prawnych. Faktem jest, że przy zakupie karty w tym samym czasie płatne usługi i korzystać z tych lub innych kanałów. Zwykle jest sprzedawany pakiet, do którego podłączyć i uzyskać zainstalowana karta dostępu.

Charakterystyka moduł CI +

Ulepszony system oparty na interfejsie CI, zmiany, które są spowodowane tylko wymagania właścicieli mediów. Fakt, że moduły typu pierwszego pokolenia użytkowników, aby odkryć możliwości w kontaktach z materiału transferowego. Po wstępnej obróbki sygnału w karcie następuje dalej, że tuner transmisji, odpowiednio, na ekranie w położeniu otwartym, to postaci niekodowanej. Funkcja ta umożliwia właścicielowi, aby utrzymać zawartość urządzenia.

Mianowicie, aby ograniczyć możliwości kopiowania i realizować ulepszoną Common Interface, telewizor Samsung. Co to oznacza dla widza? Po pierwsze, niemożność utrzymania materiału w procesie widzenia. Wykonania tej operacji jest możliwe tylko przy zastosowaniu dodatkowych urządzeń odtwarzających i rejestrujących. Po drugie, użytkownik nie może zmarnować jednostki reklam. Dostęp do treści jest dostępna tylko w jednym celu – jeden koncert. Moduł z przedrostkiem „plus” nie zapewnia pełnego dekodowania sygnału, lecz jedynie daje mu możliwość wejścia tunera, a już przed tłumaczeniem rzeczywista jest wykonywana na ekranie transkryptu.

Taki algorytm ograniczone właściciele telewizorów z CI + interfejsy w możliwość podejmowania dodatkowych działań z odebranego materiału.

Podłączanie zasilacza

Adapter jest wymagany do instalacji operatora samej karcie. Powinien on być osadzony w specjalnym interfejsie niszy na panelu tylnym. A deweloperzy Samsung zaleca, aby wykonać tę operację zanim został zainstalowany do pracy ciągłej telewizor. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do modeli, które sugerują sposób, aby naprawić ścianę. I dla wygody karty muszą być zainstalowane po integracja adaptera została pomyślnie zakończona.

Urządzenie jest mocowane za pomocą specjalnych klamer, które mogą mieć różne wyniki w zależności od modelu. Zazwyczaj wykorzystywane do tego zacisków uniwersalnych i otwory, które zapewniają gęsty użytkowanie adaptera wspólnego interfejsu do telewizora Samsung. Co robi w kontekście instalacji karty? Sam adapter pozwala konkretnie do pracy w specyficznych modułów za pomocą wspólnego interfejsu. Oznacza to, że po zmianie lub aktualizacji formatów tuner jest podłączony i gniazdo kart Common Interface operator zachowa ich znaczenie dzięki możliwości korzystania z tych kart.

moduł integracji

Instalowanie karty odbywa się zgodnie z instrukcją w odniesieniu do konkretnego modelu. Zwykle na modułach sami wskazują kierunek, w jakim jest to niezbędne do integracji. Przed zainstalowaniem oprogramowania na ekranie telewizora będzie rejestrował dekodowane kanały, ale po instalacji powinien zniknąć. Zazwyczaj na pierwszej oferty tych modułów wyświetla podstawowe informacje o dostawcy i szczegółowych danych identyfikacyjnych użytkownika. Jej pojawienie się oznacza, że karta Common Interface został prawidłowo podłączony i kanały mogą być dekodowane. Ważne jest, aby pamiętać, że te moduły są fizycznie bardzo wrażliwe, więc obchodzić się z nimi jak najwięcej powinno być ostrożnie bez uszkodzenia powierzchni.

Moduł regulacji za pośrednictwem telewizji

Typowo, system automatycznie generuje wymagane ustawienia za pomocą sygnału wyjściowego z odbiornika sygnału telewizyjnego jest podłączony. Dowiedz się o poprawność połączenia i aktualnego stanu tunera wiązki moduł może być w specjalnej sekcji „wspólnego interfejsu”, a w niektórych modelach, informacja ta znajduje odzwierciedlenie w menu „System” lub „nadawanie”. Gdy wymagana partycja zostanie znaleziony, to pozostaje tylko postawić na aktywność modułu CI i przełączyć telewizor do trybu wyświetlania.

Co zrobić, jeśli moduł nie jest podłączony?

Proces instalacji i moduł wykrywania sygnału może pojawić się różne problemy. Najczęściej ich rozwiązania można osiągnąć podłączając komponentów. Tak więc, na przykład, skorygowany problem braku aktywności karty. Ale nawet jeśli moduł CI do telewizora jest prawidłowo zintegrowane, nie zawsze zaczynają automatycznych kanałów radiowych. W tym przypadku, trzeba wyszukać kanały, w których auto-skanowanie zostanie wykonane. Jednak operacja ta jest pożądane, aby produkować z góry przed instalacją adaptera. Nawet jeśli kanały nie są rejestrowane jako dekodowane, ich system zostanie zablokowany.

Recenzje interfejsu

Większość z tych urządzeń odbierać pozytywne opinie od użytkowników. A przede wszystkim jakości interfejsy wydajność dekodowania znane są telewizory Samsung. Recenzje stabilność punkt odbioru sygnału, łatwość ustawienia działanie i właściwości obrazu są dość wysokie w zakresie reprodukcji kolorów.

W tym przypadku nie jest negatywna opinia na temat funkcjonowania tych systemów. Wynikają one z faktu, że nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia harmonijnego współdziałania pomiędzy tunerem i karty adaptera. Grzeszyć tego niedoboru oraz telewizory Samsung. Recenzje podkreślają, że wielu formatach tunery są często mylące w doborze odpowiednich modułów.

wniosek

Rozwój w dziedzinie technologii sprzętu telewizyjnego skupia się w tym zmniejszenie podstawy podzespołów. Przykładem interfejsu raportowania tylko potwierdza efektywność pracy specjalistów w tej dziedzinie. Samsung telewizory cyfrowe umożliwiają nowoczesny sposób na pozbycie się sprzętu innych firm i zrezygnować kompaktowy i łatwy w użyciu mapy. Inną rzeczą jest to, że nie zawsze parametry techniczne tej technologii jest skuteczne pod względem ergonomii. Ponadto, istnieją i niebezpieczeństwa związane z faktem interwencji przez niedoświadczonych użytkowników w farszu technicznego sprzętu telewizora. Niemniej jednak koncepcja jest aktywnie rozwijany, i jak stają się one coraz bardziej zoptymalizowane urządzenie pozbywa się problemów technicznych i operacyjnych.