268 Shares 6822 views

Iolite (kamień): właściwości magiczne, zainteresowany, dekorowanie z iolite

Każdy naród ma ten sam kamień może mieć zupełnie inną nazwę, ale, co dziwne, jego właściwości są zawsze zbieżne i metody aplikacji, jak również. Iolite – kamień z różnymi nazwami. W pewnym momencie okazuje się, jak Lynx szafiru, w innej – Blue zapalenie nerek, trzeci – kordieryt, w czwartym – szafir wody, ale nadal piękny półszlachetny minerał, który ma włączone wszystkie odcienie niebieskiego i fioletu.


Legendy o Iolite

Jak wspomniano w dawnych nordyckich sag, nigdy Wikingowie udał się do morza, zabierając ze sobą iolite. Kamień nie był ich talizman na szczęście, i pełnił funkcję nawigacyjną narzędziem, które pomaga w pochmurną pogodę, aby określić, gdzie słońce jest.

Wynika to z właściwości mineralnych zmienić kolor, gdy uderzony przez światło, a to wyglądało starożytnych marynarzy przez kamień w poszukiwaniu słońca, a ponieważ było Wikingowie uważane za najbardziej niezrównane odkrywców mórz, coś podobnego sagi można zaufać.

Chociaż ten minerał jest znana od bardzo dawna, bardzo popularne w biżuterii, on nie użył, ale ludzie to doceniają tych cech, które on posiadał.

odcienie Iolite

To przykre, ale szafiry zawsze cieszył się przychylnością królów i arystokrację za jej piękny kolor. Iolite – kamień, którego właściwości są podobne pod względem tekstury z jadeitu i koloru szafirowego – od dawna uważane imitacją lub każda inna.

Zasadniczo istnieją kamienie ciemny fioletowy lub niebieski, chociaż istnieją różnice w jego niebieskie i światło niebieskie odcienie. Interesujące jest to, że gdy patrzy się pod różnymi kątami iolite kamień za każdym razem zmieniając jego podstawowe ton na wielu jego przepływu.

Aby rozwinąć mineralnych i pokazać swoją oryginalność i piękno, jubilerów zaczęły wyciąć go w sposób szczególny – jego sąd jest ustawiona pod kątem 90 stopni w stosunku do krawędzi pryzmatu. Wymagało to wiele umiejętności, jak każda niedokładność natychmiast pozbawiony odwołania.

Przezroczyste iolite (kamień) poddano tej samej obróbce jak szafirem i diamentów.

Kamień pola i jego zastosowanie

Kordieryt dawna wydobywa się w Indiach, Birmie, na Madagaskarze, Sri Lance i Anglii. Istnieją małe osady w Stanach Zjednoczonych, Rosji i Kanady. Najwyraźniej starożytni wikingowie Wysiadł z kraju Albionu, ale nie we wszystkich krajach uznano, nawet magiczne właściwości iolite wiedzą Druidów, szamanów i czarowników. Nieśli go do odkryć swoje ukryte zdolności i wzmocnienie zdolności jasnowidzenia.

W czasach odkryć geograficznych, przed Kolumbem, Leif Eriksson – nawigator ze Skandynawii – Iolite włożona do urządzenia nawigacyjnego podczas przeprawy przez Atlantyk. Kamień jak „czuć” i świeci słońce w jednej części, która jest skierowana do niego.

Nie dla jednego z tych minerałów nie obejmuje „ślad krwi”, jak to było typowe szafirami, ale dobrzy ludzie i pomoc iolite (kamień) przyniósł wiele. To w dalszym ciągu wpływać na osobę, jest on dzisiaj.

Właściwości lecznicze Iolite

Podczas tego minerału górniczych listy chorób, do których jest pozytywny wpływ wzrosła z każdym wieku. Oto częściowa lista, która jest iolite (Stone) Właściwości:

 • usuwa uzależnienie od alkoholu, oczyszcza się krew, wątroba;
 • Traktuje dowolnej złożoności zaburzeń neurologicznych i psychicznych niektórych chorób;
 • zmniejsza obrzęki kończyn i zmniejsza porażenie;
 • od dawna stosowany w malarii, chorób zakaźnych i gorączka;
 • przydatna, gdy silne zaburzenia snu i koszmary (wystarczy trzymać kamień w prawej ręce, a potem jakiś czas po prostu relaks, patrząc na niego, a wkrótce nadejdzie sen bez snów naturalne);

 • iolite dobrze pomaga migreny, pomaga poprawić funkcjonowanie mózgu i pamięć, zmniejsza zmęczenie oczu;
 • otyłość to normalizuje procesy metaboliczne w organizmie;
 • Poprawia kondycję paznokci i włosów.

Litoterapists pracujących z pacjentami niesymetrycznych, zaleca się, aby kontemplować kamień na chwilę, odwracając jego różne oblicza na świecie. Uspokaja układ nerwowy, współgra stan wewnętrzny.

Faktycznie, jest to jedna z tych minerałów, które można nosić bez zdejmowania. Jest to długi kontakt z kamienia (np, palec serdeczny i iolite wisiorek na szyi) daje stabilnego efektu terapeutycznego.

właściwości magiczne

Wśród najważniejszych z magicznych właściwości tego minerału można wyróżnić

 • aktywacja zdolności twórczych;
 • kontrola emocji w trudnych sytuacjach krytycznych i psychologicznych;
 • wolność od strachu i jasność umysłu w ustalaniu celów;
 • Harmonizacja stosunków rodzinnych;
 • skupić;
 • To pomaga kontrolować swoje finanse;
 • Prowadzi duchowego oczyszczenia;
 • rozwija ludzkie zdolności psychiczne, jeśli są one ukryte;
 • Ujawnia wewnętrzne zdolności i siły rezerwowe;
 • „pcha” jego właściciela do samodoskonalenia i samopoznania.

Kamień poprawia jego właściwości, jeśli jest umieszczony w ramce srebra. W dawnych czasach, w ten sposób oczyszcza wodę – rzucanie kamieniem w kolorze srebrnym w naczyniu, to oczyszcza i metal odkażone. W godzinach porannych może być do picia i do mycia go.

Wieki badania w celu ustalenia, kto Iolite pasuje, ale na kogo po prostu nie dokonać właściwego oddziaływania.

Iolite i znaki zodiaku

Jak znajdę astronomów, czyli Jowisz rządzi iolite. Jako talizman, będzie pasować każdemu, niezależnie od znaku zodiaku, ale przede wszystkim pomaga kreatywnych ludzi, pary, osoby dobrze psychicznego psychika reaguje agresją świata. Stała sobie przynieść im poczucie bezpieczeństwa i pokoju, w którym są one najbardziej potrzebujących.

Lepsza zgodność tego minerału z Gemini, Libra i Wodnika. Ponadto, będzie czuć pozytywną energię Taurus i Leo i innych znaków jest on neutralny.

Osoby pracujące z czakr, doskonale zdaje sobie sprawę, że miał pozytywny wpływ na koronie, gardła i brwi czakry.

W biżuterii iolite jest najczęściej stosowane w produkcji pierścieni srebra i pierścionki, zwłaszcza przezroczystych kamieni. Fioletowe i niebieskie minerały wykorzystywane jako symulowanych szafirami, ale w przystępnej cenie. Mniej spotykane zrobić małe amulety i figurki.