535 Shares 3429 views

Boli oko pod górną powieką, boli naciskać. ból oczu: możliwe przyczyny, leczenie

choroby oczu, mimo wspólnego wyroku nie ogranicza się do pogorszenia wzroku. I receptę Okulary słoneczne, choć nieprzyjemne, ale nie najgorsze. O wiele bardziej niebezpieczne niż się oczy rannych z naruszeniem integralności rogówki lub zapalenie ropne struktur wspierających oka.


Dość często okulista pacjent słyszy skargi, że boli oko pod górną powieką, boli naciskać, miga, zazhmurivatsya. Zazwyczaj jest to objawem zapalenia dowolny struktura górnej powieki, spojówki lub rogówki mikrourazów.

Trochę anatomii

Nasze oczy są nie tylko z tego, co widzimy. Ponadto istnieje duża liczba różnych systemów związanych z oka, ale nie wykonują funkcji bezpośredniego widzenia.

Faktycznie, oko – jest złożonym ciało optyczne mające w swojej strukturze komórek zmodyfikowanych charakterystykę mózgu. Innymi słowy, światłoczułe komórki siatkówki o – „pałeczki” i „szyszki” – reprezentatywny zewnętrznej kory.

Przed siatkówką jest najbardziej masywna konstrukcja – szkliste. Przed nim – jest w stanie zmienić właściwości refrakcji soczewki. Poza „soczewki” ma nadającą zabarwienie tęczówki oka. W jej centrum jest uczeń, który w zależności od jasności, można poszerzyć lub stożek. Nawet na zewnątrz – komora przednia. I to wszystko jest pokryte cienką, gęstą i przejrzystej rogówki.

Mieć oko w komfortowych warunkach, aby pomóc narządów i struktur wsparcia. Wewnątrz oka oczodołu jak na poduszce, leżąc na luźnej tkanki. Przenieś je sześć mięśni. Znajduje się w wewnętrznym rogu woreczka łzowego, w którym kanał rozdarcie płyn stale utrzymuje rogówki wilgotne. Powieki pokrycie oczy z rzęsami, chroniąc go przed nadmiernym światłem i ciał obcych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wieku

Mają dwie pary ludzkiego, z wyjątkiem elementarnego trzeciego, znajdującego się na wewnętrznej kącie oka. Pokryte bardzo cienką skórę na zewnątrz, wewnątrz są pokryte błoną śluzową – spojówki. Wewnątrz zawsze wypełnia cellulitis, głęboko w których istnieją zamknięte powieki mięsień okrężny oka. Przez rzęskowego krawędzi płytki chrząstnej się bardziej widoczne na ruchomej górnej powieki. W każdej z tych płyt jest około dwudziestu pięciu gruczoły, produkujące zmodyfikowaną potozhirovoy tajemnicy połowu przez rzęskowych kanałach.

Każda struktura ma swoją nazwę w języku łacińskim. Od nich i tworzą nazwami chorób, które mogą być przedstawione przez fakt, że to boli oko pod górną powieką, boli nacisnąć, aby przesunąć oczy, mruga, lub czujesz się „piasku w oczach”, istnieje stałe łzawienie oczu i inne problemy. Ale ból w jednym lub obu oczach może być wtórne, czyli powoduje to nie jest chorobą oczu lub konstrukcji nośnych i sąsiadujących narządów.

Jak można zranić oczy

Prawie wszystkie choroby towarzyszy ból w narządach. Oni nie są wyjątkiem i oczy. Jeśli masz ból oka pod górną powieką, boli nacisnąć na powieki i gałki ocznej, spojrzeć na naturę bólu. On jest dość specyficzna cecha, iz tego powodu, że doświadczony okulista może podejrzewać konkretnej choroby.

Pacjenci okulista opisać objawy bólowe z mniejszym dyskomfortem do bolesnych ataków jest stale obecny lub pieczenie, mrowienie, pulsacji. Nie może być naciśnięcie lub wyginając ból. Stała uczucie jakby tam jest pyłek w oku lub w oku hit piasku. Czas trwania, nasilenie i lokalizacja bólu zależy od przyczyn, które spowodowały jej.

Przyczyny bólu oka

Najczęstszą przyczyną, ale w tym samym czasie, a najłatwiej skorygowania – banalne zmęczenie. Występuje z poziomu napięcia długotrwałego, związane z czytaniem ciężarówki, a także przy niewystarczającym lub zbyt intensywnym światłem. Podczas pracy z małych części lub długim fiksacji spojrzenia (przy pracy z komputerem, zarządzania lub mechanizm transportowy).

Inne przyczyny bólu oczu może być związany bezpośrednio z gałki ocznej, do struktury zależnego oka lub innych chorób. Osobno należy zauważyć, ciał obcych i uszkodzeń oczu.

ciało obce może być wypadnięcie rzęski, które wchodzą w kontakt z brudnymi rękami lub oczu wpisanego kawałka stałego przepływu powietrza, frytki odlecieć lub odłamek. Te ostatnie mogą być wraz z urazem spojówki i / lub rogówki. W tym przypadku, sporo nie wiem jak wyciągnąć drzazgę z oka prawidłowo i nieskomplikowany podczas usuwania ciała obcego traumatize wieku śluzowej lub oka.

Urazy gałki ocznej jest bardzo rzadko izolowane. najczęściej obserwuje się uszkodzenia całego urządzenia do oka, w tym uszkodzenia (pęknięcia) i siniaki z stłuczenia orbitalnej i wieku krwiak włókien gałki ocznej. Przez kontuzje to oparzenia i termiczną i chemiczną.

Choroby oczu, towarzyszy ból

Bezpośrednio na ból gałki ocznej mogą towarzyszyć chorobom takim jak jaskra. Była szczególnie ostre zamknięcie lub otwartej formie. Ponadto, ból spowodowany: astygmatyzm, erozja lub owrzodzenie rogówki, Hyphema (krwawienie gałki ocznej), zapalenie rogówki (zapalenie rogówki), zapalenie tęczówki (zapalenie tęczówki) oraz sklerokeratit zapalenie twardówki, zapalenie błony naczyniowej oka (zapalenie naczyniówki).

Przyczyny związane z konstrukcji wsporczych

W większości przypadków przyczyną tej grupy są choroby zapalne i zaburzenia funkcjonalne i strukturalne. Dla zapaleń są powiek (zapalenie powiek) i spojówek dowolnej etiologii. Ten wirus (opryszczka), bakteryjne (zakażenie gronkowcowe), grzybicze (kandydoza) oraz trachoma (zakażenie Chlamydia).

Zapalenie gruczołu łzowego (dacryoadenitis) i woreczka łzowego (zapalenie woreczka łzowego), przestrzeń między twardówki i spojówki (nadtwardówki), skomplikowane hordeolium (RZA), cellulitis orbitalny (zapalenie tkanki wokół oczu) towarzyszy także bolesnych doznań.

choroby zaburzenia strukturalne i funkcjonalne, które występują z objawami bólu przedstawionego: xerophthalmia (zespół suchego oka), holazionom (torbieli gruczołu wieku), nowotwór gruczołu łzowego, pseudoguza orbicie.

Ból w jego oczach jako przejaw innych chorób

Dlatego, że boli oko pod górną powieką, bolesne klikając na niego, może dojść do uszkodzenia opony twardej (krwiak podtwardówkowy) po TBI lub innych chorób mózgu. Nie może być ból w oku z zapaleniem nerwu wzrokowego. Migrena, wirus przeziębienia (grypa) jest wysoka temperatura, nadciśnienie również powodować ból podczas ruchów gałek ocznych i naciśnięcie gałki oczne.

Pierwsza pomoc i leczenie w domu

Pierwsza pomoc to sytuacje takie jak: uzyskanie ciało obce i uraz oka (w tym oparzenia). Wiedząc, jak wyciągnąć drzazgę z oka prawidłowo, to jest bardzo proste, aby pomóc człowiekowi bez ranienia go. Ekstrakt być miękki materiał (wacika obszar ręcznik papierowy) powoli podpinania kierunku wewnętrznego kąta oka. W razie potrzeby chemiczne oparzenia na kilka minut z bieżącą zimną wodą bez pocierania oczu.

Jęczmień „leczyć” ciągnięcie rzęsek na miejscu zapalenia. Nieskomplikowany spojówek zwykle mijają po kilku dniach leczenia kropli do oczu. Bardziej poważna jest sytuacja, gdy nie jest uszczelka pod górną powiekę, lub ból oka pod górną powieką jest zdejmowana, zwłaszcza ropny charakter. Następnie wymagana pomoc medyczną. Kiedy manifestacja objawów bólowych, niezależnie, ból prawego oka lub w lewo, albo obu, pilna potrzeba, aby skonsultować się ze specjalistą.