330 Shares 7252 views

Co to odruch warunkowy

Od pierwszych minut życiu każdej żywej istoty posiada bezwarunkowym refleks. To jest ważne, ponieważ pomagają one przystosować i przetrwać w świecie zewnętrznym, która jest obarczona wieloma niebezpieczeństwami. Z biegiem czasu, bezwarunkowe odruchy są rozwinięte, a ponadto pojawiają się one nabyte odruchy, które są generowane po otrzymaniu jakiegokolwiek doświadczenia życiowego. Nazywane są warunkowe.


Co to jest odruch warunkowy

Przez termin ten rozumie się, że nie inne niż komunikat o charakterze tymczasowym, które pojawiły się w wyniku łączenia i nieklimatyzowanego bodziec warunkowy. Odruch ten jest oparty na relacjach czasowych, które pojawiają się między pewnych struktur nerwowych w empirycznym doświadczeniu istot żywych. Przewożone reflex wyższe ośrodki mózgowe. Te odruchy bezwarunkowe, które są na wszystkich członków tego samego gatunku nie różnią się od siebie, a odruchy warunkowe są niezwykle zróżnicowane. Każde żywe osoby są właścicielami.

Różnorodność odruchów warunkowych można wytłumaczyć faktem, że każda żywa istota rozwija się na swój sposób: bodźce zewnętrzne są różne, każda indywidualna psychika jest umieszczony sytuacje życiowe są różne, i tak dalej.

Warunkowe odruchy ludzkie, a także każda inna żywa istota, są oparte na bezwarunkowych odruchów. Jako bodźce warunkowe mogą pełnić jakichkolwiek czynników zewnętrznych. Mogą one być oddzielone, ale również reprezentować cały warunków sieciowych. Jako prosty przykład z odruchem warunkowym może prowadzić w takiej sytuacji: do dzwonka – student zaczyna zbierać rozplanowany na notebooku biurka. Robi to nieświadomie, a „maszyna”, jako wezwanie do której służy jako sygnał, że nadszedł czas, aby odejść. Jeśli umieścisz biurko dla przedszkolaka lub człowieka, który od dawna nie studiował, przytrzymaj wykład, a następnie złożyć połączenia – jest to długi czas nie ruszy. To sugeruje, że odruch jest dostępna tylko dla tych, których dominującą aktywność jest badanie.

Odruchy warunkowe można podzielić na dwie główne grupy: instrumentalnych i klasycznych. Gdy reakcja wydaje się klasyczne refleks bez dodatkowych wzmocnień, a instrumentalnej żywa otrzymuje żadnego „nagrodę”, po którym następuje reakcja na bodziec.

Pawłow i jego psy

Że rosyjskie akademik I. P. Pavlovym odruchy warunkowe zostały otwarte. On również znaczący wkład do badań nad nimi. Jego prace przyczyniły się do zrozumienia i zbadania najbardziej skomplikowanym narządem istot żywych. Oczywiście, mówimy o mózgu.

Akademik korzystnie prowadzi eksperymenty na psach. Zwierzę umieszcza się w komorze, która była całkowicie odizolowane od bodźców zewnętrznych, ale było umieszczone również tak, że badacz może obserwować zwierzęta w sposób niezauważalny. Często pies został ustalony za pomocą specjalnego urządzenia, które nie pozwalają mu poruszać. Warto również zauważyć, że przed eksperymentem, zwierzęta były operacje, dzięki którym było okazją do monitorowania ile ślina one przydzielone.

Podczas eksperymentu pies specjalny podajnik taca z posiłkiem. Zawiera bodźca (światło, gwizdek, kliknij, etc.), a dał karmy dla psów. Z biegiem czasu, pies opracowała odruch warunkowy, który polegał na tym, że pewien sygnał postrzegany jako wezwanie do podjęcia żywności. Można było wykazać za pomocą instrumentu, w którym wystąpiły kolekcję śliny.

Akademika Pawłowa zrobiła wielki wkład w rozwój światowej nauki. Jego pisma są nadal cenione i studiował zarówno w Rosji i za granicą.