587 Shares 4350 views

Mimoza wstydliwa. Charakterystyka uprawy

Niewielu zdaje sobie sprawę, że mimoza wstydliwa – Ziarna krewnego. Ta roślina obca, uzasadniając swoją nazwę, po dotknięciu okazuje liści, zamyka pory, a według ekspertów, podobno zatrzymuje fotosyntezę. Jednak po odczekaniu niebezpieczeństwo pojawia się ponownie w swojej dawnej formie eleganckiego. O zachodzie słońca, jakby leżenia na noc, i znowu okazuje kwiat liści. Dzięki tej unikalnej funkcji rośliny w domu jest bardzo trudno się go pozbyć od chwastów.


Cechy roślinność

Jako mieszkaniec tropikach, mimoza wstydliwa jest uprawiana jako roślinę doniczkową. Ma dużą dynamikę i 4 miesięcy do 50 cm. Lekkie kwitnie bzu nadzwyczajne tsvetami- „kulki”. Węzły owocu samozapylenie. Oni nie mogą być spożywane, ponieważ są trujące.
Oświetlenie Mimoza wstydliwa preferuje jasne, czuje się dobrze w słońcu. Jednak, gdy powstała ciepło to lepiej cień, aby uniknąć poparzenia.

Uprawa i pielęgnacja

Temperatura rośnie komfortowy pensjonat z normą tropikach – + 20-24 stopni. W zimnej redukcji potrzebne do + 16-18 stopni. Biorąc pod uwagę obszar uprawy, mimoza trzeba spryskać częściej i zachować na patelni, która jest mokry mech. W lecie powinny produkować obfitego podlewania, która powinna zostać zmniejszona w zimie.

Mimoza wstydliwa przychylnie do regularnego nawożenia, które są przeprowadzane co 2 tygodnie. Gdy roślina uschnie, z powodu utraty jego efektem dekoracyjnym mogą być bezpiecznie wyrzucić. Mało Mimosa przetrwać zimowych miesięcy. Jednak o wiele zebranych nasion wiosną przyszłego roku może ponownie przeprowadzić siew. Teren, który powinien być przygotowany do tego celu powinna mieć tradycyjny skład: torf, torf, piasek i liści humus.

lądowanie

W celu uruchomienia właściwości nasion przed siewem, powinny być wystawione na działanie wysokiej temperatury, na przykład w ciepłej wodzie. Procedura ta trwa około 30 minut. Pogłębienia materiału siewnego w zwilżonym podłożem wynosi 0,5 – 1 cm, Mimosa warunkach cieplarnianych utworzone przez pokrycie garnka przezroczystej folii.. Wymagany rozkład temperatur – + 25 °, światło – jasny, ale nie światła. wydawało się konieczne sadzenie sadzonek nie zanim osiągną wysokość pięciu centymetrów. Gęstość sadzenia 2-3 kiełkować na doniczkę.

radość dzieciom

Egzotyczne, nietypowe Mimoza wstydliwa, pielęgnacja, która nie trwa długo, przyniesie wiele radości dzieciom. Są one gotowe do końca wyglądał jak tur kwiatowych i spada jego zielone „kończyny”.

Mimosa nie znoszę dymu tytoniowego

Głównym zagrożeniem dla wyglądu roślin tworzyć przędziorków i mszyc. Stosowanie tradycyjnych metod przetwarzania pozwalają chronić Mimosa od tej plagi. nadmierne łzawienie wynik mógłby być trwałe żółknięcie liści i przewrócił. Jeśli Mimoza wstydliwa (fot widać powyżej) jest w zadymionym pokoju, najprawdopodobniej, będzie rzucać liści. To samo będzie wynik a nie systematyczne nawadnianie. Tamować nie zatrzymał się i nie było kwiaty, mimoza wymagana jest wystarczające światło.