386 Shares 7415 views

Procesor LGA775: specyfikacje, testy i opinie klientów

Wielu użytkowników uważa, że procesory LGA775 i platformy na ich bazie już dawno straciły znaczenie i nie są w stanie pokazać innym wysoki potencjał w pracy z wymagających aplikacji i gier z dynamiczną, żądając zasobów.

W tym artykule, czytelnik ma możliwość, aby upewnić się, że bardziej platformy LGA775 jest w stanie odeprzeć rywale AMD i nowsze chipy od producenta Intel. Funkcje gniazdo testy i opinie klientów pozwalają czytelnikowi zobaczyć, co chowają od producentów procesorów stara się promować nowe produkty na rynku światowym.

Budżet Przedstawiciele Platformy

Wszystkie produkty na rynku, w tym procesor Intel LGA775 są podzielone według kategorii cenowych. Znany producent nie zmienił swoje tradycje i przedstawił światu nieefektywnych kryształów Celeron działający przy niskich częstotliwościach (1600-2000 MHz), a zbudowany na bazie rdzeni fizycznych 1-2. Cechą procesor danych jest mała pamięć cache i zmniejszyć częstotliwość opony.

Wraz z niskimi kryształów wydajności mają przystępną cenę i nie podlega nadmiernym ciepłem. Rozwiązanie to może obsługiwać wszystkie aplikacje biurowe, jak również zapewnić pełną funkcjonalność właściciela w kontaktach z multimediów. Liczyć na coś więcej, nie jest to jednak konieczne, w obecności potężnych komponentów (pamięć, dysk twardy i karta graficzna), procesor jest w stanie obsługiwać wydajności intensywnie gier na niskich ustawieniach jakości.

Kolejna generacja

Pentium 4, przeznaczone dla platformy Socket LGA775, jest następcą słynnego składzie Intel. Realizacja tych kryształów osiąga się przez zwiększenie częstotliwości zegara w porównaniu z poprzednimi generacjami procesorów. Oczywiście, nie należy zapominać o nowoczesnych technologiach z wykorzystaniem wirtualnych rdzeni, które stały się dostępne w chipie. Również te kryształy są uważane za pełne zastąpienie wszystkich dotychczasowych produktów generacji (oparte na Pentium III) stosunek „cena – jakość”.

Na równi z przystępnej cenie urządzenia te są interesujące i niskie zużycie energii. To rozwiązanie znajduje zastosowanie w środowiskach biurowych, a także w użytku domowego. Pentium 4 kryształy doskonale radzić sobie z prostych zadań związanych z obliczeniami matematycznymi i są w stanie wspierać funkcjonowanie wielu gier neresursoomkih.

lider sprzedaży

Jednak procesory LGA775 z oznaczeniem D jest uważana za najbardziej udane zmiany w świecie. Po tym wszystkim, nie każdy jest w stanie utrzymać kryształ na rynku od dziesięciu lat, pozostaje popularny wśród wielu użytkowników na rynku wtórnym. Ta modyfikacja producenta realizowanego w tanich procesorów Celeron, jak również w nowoczesnych urządzeniach Pentium. Kryształy różnią się pod względem ceny i wydajności.

Studiując wyniki badań w mediach, użytkownik zauważy dziwną cechę – wszystkie rodziny procesorów Pentium D żądając energii. Stanowi to główną wadę tych kryształów. 130 watów straty mocy – jest to poważny cios dla użytkownika budżetu, który ma ponieść dodatkowe koszty związane z nabyciem potężnego zasilacza i godnej systemu chłodzenia.

Gry z jądrami

Użytkownicy mieli widoczną gniazdo LGA775 (procesory zaznaczył nowy) z oznaczeniem Dual Core i Core 2 Duo, ale nie wszystko jasne, jaka jest różnica między nimi. W rzeczywistości, dwa rdzenie fizyczne mogą być wykryte tylko w wersji Core 2 Duo. Ale Dual Core to sztuczny produkt stworzony przez reklamodawców z Intelem, oznaczone w ten sposób, technologia Hyper Threading z wykorzystaniem wirtualnych rdzeni.

W każdym przypadku jest to niemożliwe, aby pomieszać dwa znakowania potencjalnych nabywców chcących kupić potężny procesor do gier i skomplikowanych zadań. Fakt, że Core 2 Duo kryształów, użytkownik ma wszelkie szanse, aby cieszyć się historię w ulubioną zabawkę, ale z pojedynczym rdzeniem procesora Dual Core w pracy w aplikacjach zasobochłonnych mogą wystąpić problemy.

Wyżej, szybciej, mocniej

Pokazać moc platformy Socket LGA775 w przystępnym przedziale cenowym zdolnego kryształów o quad-core Core 2 Quad. Wielu użytkowników nie doceniać tych procesorów, dając pierwszeństwo produktów AMD i nowoczesnych procesorów Pentium G lub Core i3 opartych na Socket 1155. Nie może być mowy o zastosowaniu biurowym tej platformie – kryształy są przeznaczone do gier zasobów.

Tak, istnieje ograniczenie, a nawet wydajne platformy LGA775. 4 rdzenie na jednym chipie mieć poważne problemy z nowoczesną technologią. Zatem, procesor nie obsługuje dużą ilość pamięci, 8 gigabajtów do ograniczania platformę 64-bitową, a tam są problemy z wymianą danych między kartą graficzną a SSD. Jednak w stosunek „cena – jakość” jego kilka lat nie będzie w stanie pokonać produktów konkurencji.

produkty na zamówienie

Jaki jest limit mocy dla platformy LGA775? Najbardziej wydajny procesor dla stacji roboczej należy do rodziny Extreme chipa, który może pracować nie tylko przy wysokich częstotliwościach, ale również wspierają przekazywanie dużych ilości pamięci danych magistrali 1600 MHz. Jednak dla tego potwora będzie potrzebował odpowiedniego wsparcia na płycie głównej.

2 Extreme QX9775 rdzeń i QX9770 są w stanie konkurować w wykonywaniu wielu przedstawicieli rodziny Intel Core i5 i I7. Tylko demonstracja kończy z wyspecjalizowanymi aplikacjami i programami zasobochłonnych które wymagają skomplikowanych obliczeń matematycznych. Ale w skrajnych procesorów LGA775 gry w połączeniu z pamięci RAM, dysk twardy i karta graficzna nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi zadaniami.

Dla graczy istnieje dodatkowy sposób kryształy serwera Przekształcenie Xeon (gniazda 771) w aparacie do gniazda 775. Na podstawie informacji od użytkowników, to procesor często w porównaniu z produktami ekstremalnych, ale w praktyce, potencjał Xeon poniżej 10-15%.

Konkludując

Jak widać z badań, procesory LGA775 są jeszcze w stanie zaskoczyć ich właścicieli, którzy chcieli przejść na nową platformę. Jak opinie, czasem w celu zwiększenia wydajności systemu można zmienić tylko procesor mocniejszy chip. Jednak na początku trzeba się martwić o kompatybilność, ponieważ nie wszystkie płyty główne obsługują najbardziej potężnych kryształów na gnieździe 775.