649 Shares 3921 views

Samoloty podwozie z „ulotki” braci Wright do „Ruslan”

Od powietrza wzrosła pierwszy w samolotach, ciągłe doskonalenie nadal samolotu. Integralną częścią każdego samolotu są urządzenia służące do jej ruchu na podłożu (lub wody) w celu rozproszenia przed startem lub po wylądowaniu inhibicji.


Ta interesująca okularowe – obserwować zarówno w widoku z góry kłopotliwego mechanicznego systemu (obudowy) składa się z wielu elementów, po oddzieleniu od pasa łatwo złożyć pozyskiwania zwarty kształt i chowa się pod klapami w kadłubie lub skrzydła.

Klasyczny bieg „ziemia” lądowanie samolotu składa się z dwóch głównych elementów – rozporek i kół, zwanych także pneumatyki. W tych przypadkach, gdy jest wymagane, aby stworzyć możliwość pracy na wodzie lub pokrywy śnieżnej, niektóre próbki samolotów obejmować instalację części zamiennych w kontakcie z powierzchnią siedziska, może to być narty lub pływaków.

Do połowy lat trzydziestych XX wieku do światowego przemysłu lotniczego został zdominowany przez non-chowany konstrukcji podwozia. Było to z pewnością bezpieczniejsze, ale aby utworzyć więcej oporu aerodynamicznego, co wymagało różnych sztuczek technicznych, takich jak dodatkowe owiewki i przerzedzenie profilu podstawowego stelażu. Z biegiem czasu, takiego programu został w dużej mierze opuszczony, chociaż niektóre typy statków powietrznych tak zwane „małe” lotnictwo używać go do dziś. Przykładem jest „niebiański survivor” An-2, które jest zbudowane zostały zmienione od 1949 roku.

Rozwój samolotów myśliwskich wymagane w celu zwiększenia prędkości. Stojaki, uprzednio wyposażone w amortyzatory tylko stają się bardziej skomplikowane, a mechanizm kół ogrodzenia w płaszczyźnie kadłuba lub inżynierowie umieścić trudnych problemów technicznych, ale efekt był tego wart. IL-16 podwozie samolotu stał się rewolucyjnym rozwiązaniem, po raz pierwszy zostały one oczyszczone w dostępnej handlowo bojownika, który dał naszych pilotów wolontariuszy możliwość wygrania zwycięstw na niebie w stanie wojny Hiszpanii.

Jego różnorodność trochę element może być porównana z podwoziem. Program, który otrzymał najbardziej rozpowszechnionym w nowoczesnych samolotów – trójkołowy. Obejmuje on dwie główne słupki i jedną drugorzędową (częściej – nosa zakłada do 9% masy samolotu). Jednak pół wieku temu, dodatkowe wsparcie jest najczęściej instalowane na ogonie.

Niektóre konstrukcje samolotów mają oprócz trzech głównych filarów również obawiać. Przyjmuje się ładunku w przypadku nieudanego docelową (na przykład IL-62). Ze wzrostem masy startowej z dwóch głównych filarów to nie wystarczyło. Ilość opon An-124 Rusłan „” osiągnął 24. Według multishelf systemem zaprojektowanym i podwozia samolotu „747”.

Lądowanie – najważniejszy moment całego lotu, wie, że każdy pilot. W związku z tym, w jaki sposób zaprojektować niezawodności i wymagań produkcyjnych materiałów podwozia są bardzo wysokie. Trwałe Stopy precyzyjne, z którego są wykonane, dają możliwość wytrzymania powtarzane z marginesem. Oraz w celu zapewnienia, że liczba startów są zawsze równa liczbie lądowań oraz tworzenie kopii zapasowych, filary awaryjnego układu wydechowego. Tak na wszelki wypadek.