559 Shares 8301 views

Jonathan – jabłka, które każdy kocha!

Jonathan – odmiana jabłoni, który został wyhodowany w Stanach Zjednoczonych z odmiany zwanej Ezopa Shpitsenburg, który obecnie nie jest popularna. Jabłka Jonathan pojawiły się pod koniec XIX wieku i szybko zyskał międzynarodowe uznanie. Jest to odmiana, która dojrzewa późno, tak powszechne w południowych regionach, gdzie zimy są bardzo łagodne. Jest to bardzo popularny i ma wiodącą pozycję wśród producentów owoców. Od 1954 roku, gdy odmian jabłek , Jonathan pojawił się na Ukrainie. Rosyjski Państwowy Rejestr zaleca rosną jabłka tej odmiany na Północnym Kaukazie.


Dlaczego ludzie wolą te jabłka

Wielu ludzi kocha odmiany Jonathan jabłka, które smakują wspaniale, ponieważ są one najlepiej, słodkie i soczyste. Owoce są silne, a smak trochę jak słodkiej śmietanki. Jabłka mają wspaniały aromat, choć jest nieco kwasu w nich. Właśnie jabłka pochodzące z miazgi drzew jest zielonkawo-biały. Jeżeli owoce są w pełni dojrzałe, miazga jest jasnożółty i ma zwartą strukturę. Ten gatunek jest doskonała do produkcji dżem, dżem lub kompot.

Jeść owoce, takie jak jabłka, Jonathan, zdjęcie, które widać poniżej, można uzyskać wiele różnych pierwiastków śladowych, witamin, kwasów organicznych. Na przykład, kwasu askorbinowego w 100 gramach jabłka zawiera około 6 mg.

Odmiany jabłoni, takich jak pamięć Pawłowa Aydored, Prime, McPhee i innych zostały wycofane z Jonathan jabłek. Istnieje około czterdziestu. A to wszystko dzięki doskonałej jakości jabłek, Jonathan.

Opis rośliny

Jonathan odmiany jabłoni zwykle osiągnięcia średniej wielkości. Mają okrągłą koronę i szeroka, jako średniej gęstości. gałęzie drzewa schylić często z powodu nasilenia dojrzałych owoców.

Jabłko pędy mają zielono-brązowy kolor, może być średni lub cienkie grubości. Liście są małe lub średnie, są wydłużone, jajowate, lekko falowane brzegi. Matową powierzchnią arkusza, lekko pomarszczona. Cechą charakterystyczną tych odmian jabłek, Jonathan stał się kolor liści. Jest to zielony, ale ma niebiesko-srebrną patyną.

Apple kwiaty obficie. Zapinany 16-32% płodów z wolnego zapylenia. Z sztucznym self-zapylanie jest związany 5-7% owoców w warunkach naturalnych – 2,5-3%.

Odmiana nazywa przystojny mężczyzna imię Jonathan. Jabłka są również bardzo atrakcyjne. Są one jasne, bogate i piękne. Zwykle owoce nie są bardzo duże, ale mogą dorastać do przyzwoitej wielkości. Jabłko ma zwykle ciężar 105-150 gramów. Ma okrągłą lub lekko stożkowaty kształt. Skórka jest gładka na tyle cienka, ale elastyczna i gęsta. Jonathan – jabłka jasny kolor czerwony, ale jeśli są one uprawiane w chłodniejszym klimacie, masz zielony pasek. Istnieją jasne plamy pod skórą, ale nie są one bardzo widoczne. Rzadko na owocach może być jasne siatki.

Funkcje konserwacji i przechowywania

Jonathan jabłka odmiany mogą dojrzewają od połowy września do połowy października i zapisać plon może wynosić do około kwietnia. Owoce muszą być przechowywane w chłodnym pomieszczeniu w temperaturze od 0 do 4 stopni Celsjusza. Nie dopuścić ostre wahania temperatury, co prowadzi do utraty wagi i próchnicy.

wilgotność w pomieszczeniu powinna osiągnąć 90-95%. Ponadto, jeśli nie są odpowiednio przechowywane owoce mogą stać się gorzkawy, pokryte plamy zanikać. Ale z drugiej strony, jabłko dać obfite żniwo, i młode drzewa zaczynają owocować już w 4-5 roku. Ale dla dużych zbiorów konieczne jest stworzenie niezbędnych warunków. Gleba powinna być dobrze nawożone, inaczej owocem będzie niewielki i będzie źle trzymać oddziałów. Jeśli nawóz jest wystarczająca, wówczas jednego drzewa można zebrać w 85 kg. najlepszy wynik został ustalony plony – 490 kg owoców na drzewie.

Poza jabłkami doskonale przewoźnych – to kolejny plus wszystkie zalety tej klasy, która jest ceniona przez producentów.

Wady odmian

Jabłonie boją się zimna, mogą otmerznut starego drewna. To z kolei może prowadzić do różnych chorób (pleśń, rdza, parch) oraz zmniejszenie wydajności. Jonathan – jabłka, które mogą być dotknięte przez mączniaka, a więc w miejscach, gdzie wilgotność wzrasta, nie zyskały wielką sławę. Podczas przechowywania, owoce pojawiają się wokół charakterystycznego kwietnia tego spotu odmian, która umniejsza wygląd jabłek.