470 Shares 8807 views

Gurgen Dabaghyan: biografia i dyskografia

Ormianin piosenkarka folk Gurgen Dabaghyan podszedł do muzycznego Olimpu jako „cudownego dziecka”. Nadal nie wiem, jak czytać i pisać, kiedy zaczął zbierać ogromne hale. Anielski głos chłopca nie mógł pozostawić nikogo obojętnym, zwłaszcza gdy śpiewał hymny.


Gurgen Dabaghyan: Biografia rodzaj

Urodził się w 1988 roku, 10 marca w stolicy Republiki Armenii w muzycznej rodzinie. Od dzieciństwa wychowywał się przy dźwiękach pieśni ormiańskich starożytnych. Jego rodzina miała bogatą tradycję muzyczną. Wszyscy członkowie starożytnej rasy ma świetny wokal. Ich korzenie były od zachodniej Armenii, miasta Bajazet. W latach ludobójstwa Ormian , musieli uciekać na wschód i na osiedlenie się na brzegach jeziora Sewan. ojciec Gurgen, Levon, jest również piosenkarką, ale bardzo popularny w kraju cieszy Gevorg Dabaghyan – wuj młodego piosenkarza. On – profesor Konserwatorium w Erewaniu i kapitan duduk. Ze względu na jego mistrzowskim wykonaniu, wielokrotnie stał się zwycięzcą i laureatem wielu konkursów muzycznych.

twórczy sposób

Gurgen Dabaghyan zaczął śpiewać, gdy miał sześć lat. Po raz pierwszy po obejrzeniu filmu „Sayat-Nova”, stał się samodzielnym odtworzenia melodii, które brzmią w filmie, a następnie, zapomnieli jak pomóc teksty Babciu, rozpoczął błyskotliwie je wykonać. W jednym z odcinków ashug Sayat Nova, śpiewając piosenkę „Tamam Ashkhar” (nawiasem mówiąc, również wykonuje notorycznie piosenkarka Eva Rivas) wygrał konkurs ashugs Fatulla tytuł najlepszego piosenkarza i tekściarza kraju. Ten moment był pod wrażeniem chłopca i był inspirowany przez zwycięstwo Sayat-Nova, postanowiłem zająć się muzyką na poważnie. Początkowo niewiele piosenkarka wykonywane wyłącznie utwory słynnego ormiańskiego kompozytora, piosenkarza i poety. Miał marzenie – aby odwiedzić grób ukochanego kompozytora w Tbilisi, aw 1999 roku udało mu się go zrealizować. Pierwszy dźwięk Gurgen powstał w 1995 roku, gdy miał 7 lat. W wieku ośmiu lat, chłopiec był już pierwsza płyta laser.

Konkursy i koncerty

W 1996 roku, osiem Gurgen Dabaghyan wzięła udział w konkursie po Gohar Gasparyan, gdzie zdobył złoty medal. W tym samym roku w konkursie poświęconym piątej rocznicy niepodległości Armenii, zdobył pierwsze miejsce honorowe. W 2000 roku 12-latków, dał solowy koncert przed US ormiańskiej diaspory. To był prawdziwy triumf młodego artysty, jego najlepszego godzinę. Gurgen Dabaghyan Songs budzi nostalgiczne emigrantów i dotknął i wrażeniem umiejętności wysokiej wydajności. Podczas swojego solowego koncertu w Nowym Jorku, został przedstawiony ze złotą koroną, i od tego czasu stał się znany jako „Mały Książę ormiańskiego utworu.” Zostało to nawet napisane w dzienniku „New York Times”. Później zaczął objazd krajów europejskich (Niemcy, Anglia i inne.), Ameryce i Azji. Pod koniec 2003 roku w „The Road Ahead”, zorganizowanej przez ormiański Funduszu «Armenia», został uznany za najlepszy wokalista i drużyna ormiańskiej tradycji ludowych.

Gurgen Dabagyab: Dyskografia

Pierwsza płyta poświęcona 285th rocznicy Sayat-Nova. Drugi został zwolniony po tym jak otrzymał tytuł małego księcia i był nazywany również. Trzeci – „Sweet Voice” Potem przyszedł DVD-nagrywanie ..

1. "I był 10-letni".

2. „Mały Książę ormiański piosenka”.

3. „Moskwa Oczko”.

Wznowienie działalności

W pewnym okresie ze względu na związane z wiekiem zmiany Gurgen Dabaghyan został zmuszony zrobić sobie przerwę w karierze twórczej. W 2007 roku po raz kolejny pokazać publiczność dojrzał iz mocniejszym głosem. Na cześć jego koncert powrotnej został zorganizowany w Sali. Aram Chaczaturian. Rok później był już używany do członków diaspory ormiańskiej w Petersburgu. W tym samym roku ponownie odwiedził Los Angeles i dał 2 koncerty. Potem były występy na Ukrainie oraz w dużych miastach Rosji.

Badania i hobby

Gurgen Dabaghyan cieszy również literaturę, uwielbia podróżować i odkrywać zarówno zabytków i atrakcji przyrodniczych. On szczególnie lubi być w górach. W 2009 roku udało mu się wspiąć na górę biblijnej góry Ararat – znak ormiańskiej, która, niestety, znajduje się na terytorium współczesnej Turcji. Tutaj, na wysokości 5056 metrów z ormiańskiej tricolor w ręku, śpiewał patriotyczne pieśni ormiańskich.