314 Shares 7975 views

Legendarny Suvorov. Przeprawa przez Alpy

Historia imperium rosyjskiego jest pełen różnych testów i punktów krytycznych. Wiele prawdziwych bohaterów i tych ludzi byli gotowi oddać swoje życie dla dobra ojczyzny. Jeden z rosyjskich generałów, twórcy sztuki wojennej był Aleksander Suworow. Każdy wie, że jest to prawdziwy wojownik, który był silny duchem, i nigdy nie przegrał walki, nawet gdy liczba żołnierzy wroga była znacznie większa niż jej własne. Pod koniec XVIII wieku, wykonane Aleksander Suworow przekraczania Alp. Rosyjski cesarz nakazał dowódcy sił zadaniowych przenieść się do Szwajcarii w celu podłączenia ich do organizmu, w którym znajdowały się rodacy. Trzy tygodnie później, bohater Rosji maszerowali.

Opowiada historię

Wiele z nich wciąż debatują czy Suvorov wpisany poprawnie. Przekraczania Alp było naprawdę konieczne? Ale ogólnie wszystko dokładnie zaplanowane i przeprowadzone rozkaz cesarza. Należy zauważyć, że kampania ta odegrała znaczącą rolę w wojnie rosyjsko-francuski i była kontynuacją włoskiej ofensywy. Poza tym były wojsk rosyjskich z północy Włoch, a wraz z nimi zniknął i część austriackich żołnierzy. Suvorov przekroczeniu Alp (rok 1799) zostało przeprowadzone w celu znalezienia znaczący cios w bok i tyły wojsk francuskich. Aleksander zawsze był znany z prędkością swoich decyzjach nagłym atakiem, i nieustępliwy, więc w tym przypadku wybrał takich technik. Jego głównym celem było pokonać drogę tak szybko złapać wroga z zaskoczenia i uderzyć decydujący cios. W związku z tym, przejście od Alp, została przeprowadzona przez ciężki towarzysza Gothard. Cała operacja odbyła się w trudnych warunkach. Z jednej strony, brutalny charakter niekorzystnych warunków atmosferycznych, a na drugiej – zdradzieckie zachowanie Austriaków stałej kontrowersji, bitew, potyczek.

legendarny Event

Ukończył Suworowa przekraczania Alp 08 października 1799, dokładnie 18 dni po rozpoczęciu. Zręczny przywódca wojskowy jeszcze udało się zaskoczyć atak na Francuzów i wyrządzić wielkie szkody, która jest wielokrotnie większa niż własnych strat. To właśnie z powodu szwajcarskiego kampanii Aleksandra Suworowa był prawdziwym bohaterem. To był punkt zwrotny w jego życiu i służbie wojskowej. Należy zauważyć, że francuski generał przyznał, że był gotów oddać wszystkie swoje kampanie tylko dla szwajcarskiego epopei Suworowa. Przyjeżdżając do ich rodzimych ziem, rosyjski dowódca otrzymał tytuł generalissimusa wojsk rosyjskich. Na cześć udanej operacji, co sprawiło, Suvorov (przejście przez Alpy) w Szwajcarii był rzeźbiony granitowy krzyż na dwanaście metrów wysokości. jak sam Alexander nazywa jego armia „rosyjski bagnet”, który był w stanie zebrać wszystkie swoje siły i uderzyć decydujący cios, nagły, silny i nieodwracalne.

I co się stało potem?

Podsumowując, można powiedzieć, że dzięki kampanii Suworowa bitwy odbyła się Adde. To wydarzenie – prawdziwy wyczyn. Następnie armia rosyjska pokonany po raz pierwszy w czasie kampanii, wziął serce, wierzyć w siebie i dostosować się do nowej, absolutnie niesamowite zwycięstwo.