634 Shares 1857 views

Mongolia Wewnętrzna – najbardziej egzotyczne miejsce w Chinach

Mongolia Wewnętrzna – Autonomiczny Region Chinach, położone w północnej części kraju. Zajmuje powierzchnię około 1,2 mln. Km2 i zamieszkuje około 25 milionów dolarów. Man. Ta jednostka terytorialno-administracyjny zajmuje tylko niewielką część Chin, ale jest więcej niż Francja i Niemcy połączone. Stolica Mongolii Wewnętrznej jest Hohhot, a największym miastem – Baotou.


Nawet w X wieku obszar ten był zamieszkany przez Mongołów, kochający wolność i niezależne plemiona koczownicze. W 1636 roku, ziemia zajęta Mandżurię i zostały one uwzględnione w Chinach, to wtedy i tam była nazwa – Mongolia Wewnętrzna. W 1912 roku stało się częścią regionu administracyjnego Chin, jak Outer Mongolia została ogłoszona niezależnego państwa. Jako regionu autonomicznego działa od 1 maja 1947 r.

W Chinach, wiele naprawdę pięknych i spektakularnych lokalizacjach, ale nic nie da się do tego naprawdę egzotyczne miejsca jak Mongolii Wewnętrznej. Miasta obowiązkowe dla turystów – Hohhot, Baotou, Chifeng. Spojrzeć na to, co pozostało ze starych drzew, wlać wielkiego Czyngis-chana, trzeba odwiedzić takie miasta jak Zhalantun lub Mandżurii.

Większość mieszkańców zajmuje się rolnictwem, a tam będzie surowców do produktów leczniczych stosowanych w medycynie tradycyjnej, która ma swoje własne metody leczenia i diagnostyki, ale pod pewnymi względami podobna do szkoły tybetańskiego. Również w tej dziedzinie jest stopniowo rozwój turystyki. Przede wszystkim, w Mongolii Wewnętrznej, będzie to interesujące dla miłośników koni.

Musisz odwiedzić każdy zakątek tego wspaniałego regionu, aby zrozumieć, co jest Mongolia Wewnętrzna. Atrakcje dostępne są tutaj niemal w każdym mieście. Przede wszystkim zaleca się odwiedzić muzeum, znajduje się w Hohhot. Został zbudowany w 1957 roku w stylu mongolskim. Kompleks zajmuje powierzchnię 5 tys. M2, tutaj zebrano ogromną ilość eksponatów, które odzwierciedlają rozwoju historycznego i kulturowego regionu. Również tutaj można zobaczyć pozostałości archeologicznych mastodontami i dinozaurów.

Mongolia Wewnętrzna to również miejsce, gdzie zbudowany Mauzoleum Czyngis-chana. Gdzie jest pochowany wielki dowódca nie wiadomo dlaczego Mauzoleum jest grób zbudowany na cześć Czyngis-chana, ale nie w miejscu jego pochówku. Ten budynek jest zachwyt wszystkich odwiedzających jego elegancji i piękna. Pielgrzymi przybywają tu, aby uczcić pamięć dowódcy.

Mongolia Wewnętrzna jest bogaty nie tylko w bezkresnych łąk, ale również majestatyczne pustynie. Turyści muszą odwiedzić dolinę piaski śpiewają. Jeśli pogoda jest wystarczająco suche, należy po prostu zostawić wydmy, jak tylko pojawi się dźwięk podobny do pracy ciężkich maszyn. Ponadto, warto spojrzeć na wydmy, oazy, jezior, ukrytych w środku pustyni.

Nie daleko od stolicy Mongolii Wewnętrznej, to letniskowa Silamuren. Nadam Festiwal co roku odbywa się tu, gdzie rdzenni mieszkańcy i goście, aby pokazać swoje umiejętności. Turyści będą zachwyceni krajowych kostiumy i pić lokalnych mieszkańców – mleko klaczy.