624 Shares 7607 views

„Kropla w morzu”: wartość phraseologism, synonimy i przykłady użycia

Zdarza się, że niektóre wysiłek nie wystarczy, aby osiągnąć pewne cele, a potem człowiek, mówiąc o nich, daje im definicja – kropla w morzu. Znaczenie phraseologism rozważyć dalsze i spekulować dlaczego czasami nawet kropli czegoś bardzo ważnego.


pochodzenie

Nie można mówić o żadnej konkretnej źródło pochodzenia, idiom, podobno rodzi się z prostego człowieka obserwacji i zrozumienia wspólnych części i całości. Że tam jest spadek w stosunku do morza? Prawie nic.

wyrażenie ton

Kiedy mówią, że jest to kropla w (wartość phraseologism w procesie badawczym) morze w stosunku do wszystkiego, to ta funkcja nie jest najlepsza. Na przykład, ludzie gromadzą się na maszynie. Uratował się przez długi czas i zebrał 10 000 rubli rocznie, a samochód chce, to warto, powiedzmy, 1,5 mln rubli.

frazeologiczne synonimy

Aby lepiej zrozumieć, co może być uznane za wyrażenia synonimiczne, ponownie skutecznie stosować do obrazów.

Na przykład, człowiek winien dużo pieniędzy na rzecz wierzycieli lub państwa. I każdy oferuje swoją pomoc. Ich dialog będzie wypełniona różnych podstawień mowy turn „kropla w morzu”. wartość Phraseologism okazało, teraz zobaczmy co ma odpowiednika w języku rosyjskim:

– Dzień dobry, Peter, dlaczego jesteś taki smutny? – Siergiej prosi przyjaciela.

– Tak, wiem, moje długi całkowicie uduszone, i płacą mi tyle przeklinać. Biorę kredyt może nie, drogie rzeczy, które mogę dać do hipoteki – jeden, dwa i przeliczył, nie spać jak ja, w rzeczywistości, na podłodze?

– A ile chcesz, Peter, który spał spokojnie na kanapie?

– Tak, nic w ogóle – około 10 000 rubli.

– Wiesz co, ja właśnie niedawno dostał nagrodę, pójdę pożyczyć skarbem sumy.

– Naprawdę? Ty – prawdziwy przyjaciel, Serge!

Widzimy z rozmowy między dwoma przyjaciółmi, że wyrażenia takie jak „kot śmiech”, „jeden-dwa i przeliczył”, „nic w ogóle” przechodzą wszystkie takie samo znaczenie jak wyrażenie „kropla w morzu”. wartość Phraseologism i ewentualne synonimy, uważaliśmy za pomocą wyimaginowane dialogi, które mogłyby równie dobrze być w rzeczywistości. Pozostaje dokonać jednoznacznej konkluzji.

Rzeczywiście, morze jest ogromna, a spadek jest niewielki w porównaniu do nich, ale równowaga sił jest inny, jeśli chodzi o ludzką wzajemności i zrozumienia. Może ktoś uważa, że dobre słowo jest nic nie warte, ale czasami może przenosić góry i włączyć z powrotem rzek lub uratować życie. Innymi słowy, czasami kropla w morzu – to jest bardzo ważne, jeśli chodzi o cząstki ludzkiego ciepła.

Jeżeli wyjeżdżamy na bok słowa, wszystkie zadania przed nami, są wykonane: recenzje na pochodzenie, znaczenie „kropla w morzu”. Synonim także podniósł, a nawet nie jeden. Zaproponowaliśmy kilka opcji do wyboru. Mamy nadzieję, że czytelnik zadowolony z wykonanej pracy.