844 Shares 6473 views

Jak gotować krewetki

Jedną z najbardziej użytecznych i pożywnych produktów są krewetki. Jest to nadal nieco egzotyczny produkt, ale bez nich trudno sobie wyobrazić dietę nowoczesnej osoby.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na ten produkt rośnie również liczba receptur używających krewetek. Informacje na temat krewetek można znaleźć w książkach kucharskich, blogach, na stronach internetowych o różnych przepisach.

Jaka jest przyczyna popularności tego produktu? Przede wszystkim krewetki zawierają ogromną ilość składników odżywczych, wapnia, jodu, potasu, cynku, żelaza, fosforu, magnezu, fluoru. Wszystkie te substancje przyczyniają się do prawidłowej aktywności życiowej i utrzymania zdrowia na właściwym poziomie.

Krewetka praktycznie nie zawiera tłuszczów i kalorii, ale są bogate w białko i kwasy tłuszczowe. Mięso w tym samym czasie zawiera cholesterol, ale nie jest wchłaniana do krwi ze względu na zawartość użytecznych tłuszczów omega-3. Tak więc, krewetki można nazwać podstawą zdrowej i zrównoważonej diety. Ich stosowanie w żywności przyczynia się do normalizacji wielu procesów w ciele: włosy i paznokcie są wzmacniane, a wygląd skóry poprawia się. Naukowcy wykazali również, że spożywanie tego produktu zwiększa odporność. Ponadto, krewetki, wraz z zieloną herbatą, są uważane za doskonały przeciwutleniacz. Pozostaje jednak ważne pytanie, jak przygotować krewetki, tak aby pozostały wszystkie użyteczne substancje?
Wybierając owoce morza do gotowania, decyduj, co jest ważniejsze – smaku lub korzyści, ponieważ najbardziej pyszne krewetki pochodzą z Północnej Kanady i Grenlandii, a najbardziej użytecznych z wód Ameryki Łacińskiej.
Krewetki są sprzedawane w wyrafinowanej i gotowanej formie, a także świeże w skorupkach (niebieskozielone, z wąsami). Czyszczone są mniej lub bardziej jasne – czy są gotowe, ale jak czyścić krewetki, które nie zostały poddane takiej procedurze w warunkach przemysłowych?

Przede wszystkim konieczne jest wyczyszczenie skorupiaków z muszli, gdyż trzeba go wyciąć wzdłuż grzbietu, a następnie usuwać płyty powłoki pojedynczo. Trzeba przejść od głowy do ogona. Następnie zdejmij żyłę jelitową (usytuowaną z tyłu). Potem można zdjąć głowę, ale z tego rodzaju krewetek jest dużo piquant, oprócz w głowie zawiera wiele smacznych soków. Teraz tuszę krewetek należy wrzątać kilkoma minutami w przyprawach. Krewetka jest gotowa do dalszego użycia. Można też gotować w skorupie, a następnie zacząć ją czyścić. W tym celu zabiera się go za głowę z brzuchem, nogi i zbroja są oddzielone, po czym głowa zostaje zdjęta.
Przygotowanie krewetek jest fascynującym i krótkotrwałym procesem, ponieważ nie wymaga długotrwałej obróbki cieplnej.
Pytanie o to, jak gotować krewetki w cudowny sposób iw żaden sposób nie pyta wielu smakoszy. Można je dodać do sałatek, używanych jako wypełniacze do pizzy lub makaronu z owocami morza, gotować zupy lub używać jako niezależnego naczynia. Krewetka może być gotowana, smażona, duszona, gotowana na grillu, pieczona. Niezależnie od rodzaju przygotowania otrzymuje się łagodne, delikatne, smaczne i zdrowe naczynie. Najlepszą stroną będzie ryż lub warzywa. Nadają się również sosy z dodatkiem soku z cytryny, koperkiem, czosnkiem, a także sosami na bazie mleka.
Przy zakupie mrożonych krewetek warto wyjaśnić, czy są one zamrażane po gotowaniu czy świeżo mrożonym. Zależy od czasu obróbki cieplnej.
Po gotowaniu krewetek mogą być podawane na stół. Ale jak gotować krewetki, zaskakujące znajomych lub bliskich? Wstępnie gotowane i obrane duże krewetki można marynować w soku z cytryny i przyprawach, a następnie smażyć do brązowego masła. Szybkie i nieskomplikowane naczynie daje reputację jako niezrównanego szefa kuchni, a Twoi znajomi po prostu rzucą pytania o gotowanie krewetek tak pyszne jak ty.