682 Shares 1436 views

Mustai Karimov: biografia i twórczość

Karimov Mustafa Safich (dla swoich pracach podpisany pseudonimem lub Mustai Mustai Karim Karimov) – słynny radziecki pisarz, poeta i dramaturg, w 1963 roku otrzymał tytuł Poety Ludowej Baszkir Autonomicznej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, aw 1979 – honorowy tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej. Przez jego aktywnej pracy twórczej, w 1972 roku otrzymał Nagrodę Państwową ZSRR. Nieco później, w 1984 roku został laureatem Nagrody Lenina. Mustai Karim był członkiem drugiej wojny światowej. Od 1944 roku, składała się z WKP (b).


Mustai Karimov: A Biography

Urodzony Karimov Mustafa 20 października 1919 we wsi Klyash który był w dzielnicy Ufa Safarovskoy parafialnym Republiki Baszkirii (obecnie Baszkirii, Rosja). Jego ojciec był etnicznej Tatar i chłop od przeciętnych ludzi. Rodzina rodzic miał 12 dzieci. Mustafa Dzieciństwo spędził w trudnych latach kolektywizacji. Tatar ludzie był pełen wątpliwości i lęków, ale nadal żył oczekiwania i marzenia o ich lepszej przyszłości.

Dzięki swojej matce, słyszałem wiele folkloru Mustai Karimowa. Jego biografia wskazuje, że zawsze był pod wrażeniem legend i opowieści. Kochał życie na wsi i spotkań przy ognisku, kiedy posiadał sytuację do powiedzenia wiele interesujących i ekscytujących opowieści.

wojenne

A następnie Mustai Karim poszedł do szkoły. Zakończył go, zaczął studiować na Baszkirskiego Instytutu Pedagogicznego. Timiryazev na Wydziale języku narodowym i literatury. Jednak już coś napisane Mustai Karimowa. Biografia poety dowody, że przez ten czas udało mu się opublikować zbiór wierszy pt „Oderwanie przeniesiony” (1938).

W 1941 roku ukończył studia w Instytucie i natychmiast został wcielony do Armii Czerwonej, gdzie otrzymał kierunek Muromskoye School of Communication. To wtedy wyglądał Mustai Karim (zdjęcie przed wojną poniżej).

W tym samym 41-metrowym jego tomiku „Voices of Spring”. Na początku maja 1942 roku pisarz został wysłany na wojnę w 17. Brygadzie Motorowej. Wszedł do służby podporucznika, został mianowany szefem artdiviziona komunikacyjnego.

Rannych i demobilizacji

W wojnie pisarz otrzymał również wiele odkąd został poważnie ranny w klatkę piersiową i prawie sześć miesięcy spędził w szpitalu wojskowym. Potem został zwolniony za niepełnosprawność żołnierz Armii Czerwonej Mustai Karim. Krótka biografia dodatkowo wskazuje, że został on już wyprzedza jako korespondent dla frontowych okresowych publikacji, w szczególności gazet „radzieckiego żołnierza” i „o honor ojczyzny.” W 1945 roku otrzymał Order Wielkiej Wojny Ojczyźnianej , stopnia 2-go i Orderem Czerwonej Gwiazdy.

Biografia (krótka) Karim Mustai

krytycy stwierdzili, że prawdziwy talent Mustafa została odkryta tylko w czasie wojny. Po wojnie, pisarz z głową zanurzoną w twórczy i zaangażowani w działalność społeczną. Jego oryginalna sztuka nie może przyciągnąć ogromną liczbę czytelników i krytyków specjalnej uwagi.

Mustai Karim aktywnie idzie do pracy w Związek Pisarzy ZSRR BASSR a to sprawia, że ogromny wkład w wychowanie nowego pokolenia młodych pisarzy Baszkirii. Wkrótce został przewodniczącym zarządu. Następnie pracowała jako sekretarka w Związku Pisarzy RFSRR. Będąc częścią Związku Pisarzy, wielokrotnie został delegatem na Kongres Partii.

praca socjalna

Mustai Karim był zastępca Rady Najwyższej RFSRR. Potem pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Najwyższej. Następnie pracował przez jakiś czas w Komitecie Nagrody Lenina, a także komitetów pokojowych i innych organizacji do pracy ze społeczeństwem. Nieco później, pisarz był w składzie Rady Prezydenta Republiki Baszkirii. Praktycznie wszystkie jego działalności publicznej celem było pielęgnowanie idei człowieczeństwa i życzliwość w społeczności, a także szczerość i wolność w sercu każdego obywatela radzieckiego.

Że to wszystko było Mustai Karimov. Biografia, a raczej życie pisarza, krótko obcięte, gdy miał 86 lat, stało się to w klinice kardiologii Ufa. Powodem tego był masywny atak serca, a stary wojna rana prawdopodobnie także odegrało rolę. Jego pogrzeb odbył się 23 września 2005 roku na cmentarzu muzułmańskim w mieście Ufa. Ostatnim sposobem, aby spędzić go przybył do wielu ludzi: jego rodziny, bliskich przyjaciół, fanów i kolegów z talentem do pracy społecznej i literackiej. Uroczysta ceremonia pogrzebowa została zorganizowana na najwyższym poziomie. Wydawało się, że cały kraj przestał obserwować minutą ciszy tego wielkiego człowieka.

słynne dzieła

Wydał pod nazwą Mustay Karim. Jego prace są nieśmiertelne teraz dla ludzi Bashkir. Istnieje ponad 100 książek z poezją i prozą, a ponad tuzin fascynujące dramaty. Wielki człowiek był Mustai Karim. Zdjęcie z jego pomnikiem w Ufie można zobaczyć poniżej.

Najsłynniejsze dzieła, które zostały wydane, weszły zbiory wierszy i poematów „The Return”, „Czarna woda”, „czas”, „Europa-Azja”; ponieważ obejmują play „Salawat. Siedem poprzez rzeczywistości snów „” Uprowadzenie dziewczynki „” kraj Aigul „” Nie wyrzucaj ogień Prometeusz «» W nocy zaćmienie księżyca „; historia „trójnóg”, „Dawno, dawno Dzieciństwo”, „Pardon”, „prawnicy Village”, „radość z naszego domu”, i tak dalej. d.

Wiele dzieł tego wybitnego pisarza w różnych językach Rosji i świata. W 2004 roku został nakręcony nowe „bardzo długi czerwony” skierowany przez Bulata Jusupow.

Mustai Karimow zdobył wiele nagród i medali, w tym dwa Order Czerwonego Sztandaru, dwa Order Lenina, Orderem Odznaką Honorową, i tak dalej. D.