575 Shares 1880 views

Jakie są jednofazowe elektryczne i jak wybrać odpowiednie urządzenie?

Od czasu do czasu przed właścicielami nieruchomości podnosi kwestię urządzeń księgowych nabycie. Według ich wskazań płatności udostępnione korzyści w postaci energii elektrycznej, gazu, ciepła i wody.


lokale mieszkalne odbywa się na obwodzie jednofazowym, a to odpowiada strukturze tych instrumentów, pokazując, ile energii jest zużywana lokatorów mieszkania lub domu prywatnym. Jest mierzona w kilowatogodzinach, która w pełni opisuje charakter towarów, dla których płatność. W kW, jak wszyscy wiemy z kursu fizyki szkoła, moc jest mierzona, a zegar – czas, co oznacza, że więcej energii jest zużywana w tym obiekcie, a już do tego dojdzie, imponującą sumę kolumnie „Ogółem” na paragonie.

Wcześniej było łatwiej

Wcześniej jednofazowe elektryczne we wszystkich były równe, okrągłe czarnej hebanowej obudowie. To może być inna tylko prąd, który zaprojektowany instrumencie. Urządzenie miało wewnętrzny mechanizm z kołami, na którym dane stałego. Każdy obrót poprzedzającego dziesiętny powoduje następnego urządzenia. Zakupu tych instrumentów założyć firmę oferowane publicznie tak potrzebnej energii do normalnego życia. Od dawnych czasów pozostaje wyrażenie „płacić za światło”, ale obecnie zużycie energii elektrycznej mieszkania to nie tylko żarówki, ale także wiele artykułów gospodarstwa domowego.

Apartament jednofazowe metrów elektryczne rejestrowanie zużycia jest tylko aktywny pobór mocy. Jest to również konsekwencją długich sytuacjach, gdy gniazdo żarówki i zawierał reflektory spirali, w której składowa bierna jest nieobecny i notorycznie „Współczynnik mocy” nie jest odbita od jego wartości jednostkowej.

uruchomić oczy

Dziś sytuacja jest inna. W krajach byłego Związku Radzieckiego, domowe jednofazowe elektryczne prawie nie są one często sprowadzony z sąsiednich krajów, a głównym producentem takiego sprzętu (i wiele innych) stał się republiką ludową z bardzo dużej populacji. W niektórych przypadkach, przedsiębiorstwa energetyczne dostarczanie polecam kupić to czy tamto próbkę urządzenia rachunkowości i są one prowadzone, co do zasady, a nie interesów konsumenta, a także kilka innych powodów, wśród nich mogą być lojalny stosunek firma-dostawca do wymiany wadliwych produktów, a korzystna cena dla sprzedającego.

Jak wybrać?

metrów jednofazowe energii elektrycznej na rynku w szerokim zakresie, a ci obywatele, którzy zdecydowali się na zakup własnego, w obliczu wyboru.

Istnieją na przykład instrumenty multi-taryfowe. Oznacza to, że włączenie zużycia energii odbywa się dzień i noc na różne sposoby. W niektórych miastach, aby wyrównać dzienne zużycie i zmniejszenia szczytowego obciążenia sieci mają tendencję, aby zachęcić ludzi do włączenia ogrzewania (np „ciepłą podłogę”) tylko od wieczora do rana. Istnieje taki wyrafinowany sprzęt jest droższy niż konwencjonalne jednofazowych liczników elektrycznych.

Cena może również zależeć od innych parametrów, – na przykład maksymalnego prądu mierzonego spożywane w amperach. Dla lokali mieszkalnych są zazwyczaj na tyle 60 A, ale zdarza się, że obecność silnego kuchenką elektryczną i systemu grzewczego zwiększa parametr do 100 A.

Jest to kolejny ważny punkt – to funkcje informacyjne urządzenia. Może on być na pilocie bezpośrednio do przedsiębiorstw energetycznych zaopatrzenia. Do tej pory, ta innowacja nie jest powszechna, ale oczekuje się, że w najbliższej przyszłości, informacje o długu płacić za gaz, woda i prąd będzie dostarczany bezpośrednio do serwerów korporacyjnych, zapewnienie odpowiednich usług. Podłączenie licznika energii elektrycznej jednofazowe do jednego systemu informatycznego znacznie ułatwić proces płatności.

Reszta wyboru licznika, jak również wszelkie inne niezbędne rzeczy jest motywowane stosunek jakości do ceny, a także za radą przyjaciół i znajomych.