536 Shares 7236 views

Domowe bułeczki z ciasta drożdżowego

Czasem dobrze jest się wycofać z diety lub odżywiania, i zafundować sobie coś smacznego. I uzyskać więcej przyjemności, to najlepiej ugotować ulubiony smakołyk własnych rąk. Jeśli jesteś częściowe do pieczenia, dokonać bujne rumiany bułki z ciasta drożdżowego z różnymi nadzieniami. Zjeść kilka kawałków siebie i resztę ugostite krewnych, przyjaciół i sąsiadów. Jak podoba Ci się ten pomysł?


Pyszne ciasta drożdżowego na kefir

Pomimo faktu, że wszystkie produkty wykonane z ciasta, podobnie jak ich miękkość i puszystości, mogą różnić się znacznie w preparacie, użytych materiałów i w związku z tym zmieniać w zależności od smaku. Jednym z najbardziej udanych typów ciasta z drożdży uzyskane ze śmietaną i jogurtem. Będzie i być gotowi.

Będziemy potrzebować 50 g masła lub margaryny, dobry 1 opakowanie drożdży, 2 jajka, szklanka jogurtu i mleka, 100 g kwaśnej śmietany, łyżeczkę soli i 6 łyżek cukru. Ponadto, ugniatanie ciasta zajmie trochę więcej niż kilogram mąki, a do smarowania – olej.

Po pierwsze, będziemy się napar. Aby to zrobić w szklance podgrzanego mleka rasy drożdży, dodać cukier i połowę mąki podjęte. Dobrze wymieszać i umieścić w ciepłym miejscu, aby dostarczyć wzrosła o 2-3 razy. Następnie dodać naparu roztopione masło lub margarynę, jogurt i śmietanę, jajka, sól, stopniowo wlać resztę mąki. Zagnieść ciasto, aż będzie dobrze oddzielone od rąk i jest gładka. Mamy staczają się w kulę i umieścić w ciepłym miejscu do podejścia. Kiedy zostanie podwojona, ugniatać ponownie przejść do formowania wałków.

Forma jest równie ważna jak treść

Bułeczki z ciasta drożdżowego wykonane z różnych formach: w formie serca, róże, warkocze, pączki i tak dalej.

Bułeczki-róż

Spróbujmy zrobić rozety. Po pierwsze, ciasto powinno być podzielona na mniejsze części. Weźmy jeden, spływa jej dwie ręce w grubą linę i rozgnieść palcami, aby samolot. Cała długość „lina” oleju smarującego oraz posypać cukru. Następnie delikatnie wyłączyć, aby uzyskać rozetę. Można również dokonać bułki z makiem, cynamonem i orzechami. Do ich smak czuł jaśniejsze wypełnienia (np mak) lepszej mielone lub mielenia z cukrem.

Kok-hearts

Teraz powiedz mi jak zrobić bułki z ciasta drożdżowego w postaci wielowarstwowych serca – mogą być często postrzegane na sklepowych półkach. Aby to zrobić, najpierw wsunąć małe kulki z ciasta i cookies. Każdy olej smarowy, posypać cynamon, owoców i orzechów, a następnie złożyć w rurę. Jest zagięty w pół, dociskamy krawędzi i w środku (czyli po przeciwnej stronie) tworzy nacięcie. Ostrożnie rozłożyć je w różnych kierunkach i dołączyć do kształtu serca. Piękne wielowarstwowe bułki są gotowe. Teraz muszą rasstoyatsya 10 minut w ciepłym miejscu. Następnie smarowania kok żółtka z cukrem i wysyłać wypiekano je w piecu w temperaturze 200 ° przez 20 minut.

smaczne RSS

Podawać jeszcze ciepłe bułeczki z ciasta drożdżowego z mleka, kakao i kawy ze śmietanką i kawałek masła i dżemu. Ta przekąska może łatwo przejść na brunch lub urządzić przytulne wieczór rodzinny z rozmowy, żarty i oglądać swoje ulubione filmy.