699 Shares 7096 views

Opis prasy próżniowej i wyposażenie

Rozwój przemysłu obrabiarek dzisiaj daje wielu przedsiębiorstwom możliwość korzystania z najnowszych i lepszych urządzeń do produkcji mebli. Nowoczesne maszyny pomagają zwiększyć produkcję, obniżyć koszty materiału i skrócić czas pracy.


Dziś nikt nie jest zaskoczony maszynami CNC, frezarkami i innymi prasami, które umożliwiają wytwarzanie lepszych produktów. Nowe technologie są wykorzystywane do produkcji wyrobów PVC i forniru o złożonym profilu. To są różne blaty, podszewka, wykładzina meblowa. Ponadto, takie wyposażenie umożliwia produkcję szkła triplex.

Co to jest prasa próżniowa i jakie funkcje nie robi to wyposażenie nie wszystkie. Ale producenci wyrobów drewnianych są zaznajomieni, a nie przez pogłoskę, z tym urządzeniem, ponieważ często muszą pokrywać płaską powierzchnię drewnianą laminatem. Ta maszyna jest bardzo kompaktowa i bardzo prosta w obsłudze, co pozwala na przeprowadzenie procesu laminowania w ciągu kilku sekund.

Prasa próżniowa w pełni spełnia wszystkie wymagania dotyczące produkcji mebli z fasady MDF i innych złożonych rzeczy.

Technologie laminowania folii są najbardziej popularne w produkcji fasad meblowych. Folia termoplastyczna poliwinylchlorku (PVC) jest używana od ponad trzydziestu lat w produkcji seryjnej mebli. W tym procesie należy utworzyć bazę rysunków i półfabrykatów w specjalnym programie lub edytorze graficznym, bezpośrednią produkcję półfabrykatów na frezarkach oraz nałożenie folii z PVC, to jest laminowania na prasie próżniowej.

Automatyczne zamykanie komory prasowania zapewnia wysoką wydajność. Pneumatyczne karabiny poprawiają jakość całego uszczelnienia aparatu. Dlatego też, gdy okleina nie jest konieczna do wyrównywania karabinów, siła docisku nie zależy od grubości folii i jest stała dla wszystkich trybów.

Prasa membranowa próżniowa jest przeznaczona do produkcji pustaków i okładzin metodą prasowania na gorąco. Folia dekoracyjna PVC jest mocowana na elemencie obrabianym z MDF przy pomocy próżni. Tak więc uzyskuje się niedrogie fasady meblowe, które mają wysokie właściwości dekoracyjne.

Dzięki zastosowaniu elementów grzewczych na podczerwień, nie powietrza, ale bezpośrednio folia jest podgrzewana. Zapewnia to idealną jednorodność rozgrzewania, skraca cykl pracy.

Obecność okienek obserwacyjnych w urządzeniu umożliwia łatwe i wygodnie obserwować ogólny proces prasowania. Osłona nagrzewnicy, która spada automatycznie, zapewnia większą wydajność, a także poprawia warunki pracy operatora i zmniejsza prawdopodobieństwo zranienia.

Więc jaki korzyść ma przedsiębiorstwo z nabycia takiego sprzętu? Przy pomocy próżniowej możliwe będzie wytwarzanie zakrzywionych wykładzin meblowych o dowolnej złożoności, co doprowadzi do rozszerzenia zakresu oferowanych produktów. Dzięki temu urządzeniu Twoja firma będzie produkowała fasady meblowe z minimalnym kosztem produkcji.

Ze względu na fakt, że sprzęt ma przezroczystą szmatkę, można dostosować jej prace i wyregulować ją oraz obniżyć prasę w pracy, co pozwoli uniknąć pojawiania się produktów małżeńskich. Prasa próżniowa ma również doskonałe właściwości i zimne prasowanie.

Prasowanie produktów na prasie membrano-próżniowej jest najbardziej niezawodną i opłacalną metodą zwrócenia fasad do mebli. Korzystanie z tego urządzenia do produkcji mebli zapewni rozwój firmy i nowych potencjalnych klientów.