747 Shares 5042 views

Jak mogę zaktualizować Google Chrome?

Jesienią 2008 roku firma Google, specjalizująca się w wyszukiwarce internetowej, wydała nową przeglądarkę – Google Chrome. Cała społeczność internetowa aktywnie uczestniczyła w dyskusji o nowym stworzeniu. Oczywiście pierwsza to wersja beta, która miała pewne błędy i wady, ale w tym czasie można było dostrzec perspektywiczny wzrost i promocję tego produktu. Okazało się tak wysokiej jakości, że rewolucyjna przeglądarka Firefoxa w tym czasie stała się drugorzędna. Aktualizacja Google Chrome zagroził wielu użytkownikom Internetu na całym świecie. Ale o wszystko w porządku.


Aby zaktualizować Google Chrome, musisz wejść na stronę główną firmy Google, gdzie natychmiast zaoferujemy Ci pobrać tę przeglądarkę. Pobieranie jest możliwe dopiero po zaakceptowaniu warunków umowy dotyczącej małej licencji. Plik z którą można aktualizować Google Chrome waży kilkaset kilobajtów i został utworzony w celu uruchomienia instalatora, który pobiera brakujące pliki z Internetu. Ta korporacja Google wydaje się wskazywać, że użytkownik powinien mieć co najmniej Internet, bez którego nie będzie można zainstalować przeglądarki. Ale jasne jest, dlaczego przeglądarka internetowa bez Internetu? W zasadzie logiczny krok.

Sama przeglądarka oparta jest na silniku Webkit. Jest używany przez niektóre inne korporacje do rozwijania swoich przeglądarek, na przykład Apple. To jest w rzeczywistości przeglądarka Chrome i Safari są bardzo podobne. Niektóre telefony komórkowe są zbudowane na podobnej strukturze. Zaktualizuj Google Chrome nie jest trudne nawet dla początkujących. Ta przeglądarka wchłonęła wszystkie rozwinięte technologie innych firm, dlatego stała się niewątpliwym liderem.

Początkowo Google Chrome był testowany w systemie Windows XP. Możesz aktualizować Google Chrome w trybie automatycznym. Użytkownik nawet nie otrzyma powiadomień o tym, tylko po ponownym uruchomieniu przeglądarki – i już pracujesz nad nową wersją produktu. Jest to bardzo wygodne podejście.

Jak wspomniano powyżej, aby zainstalować Google Chrome wymaga połączenia z Internetem, za pomocą którego instalator wykracza poza resztę dystrybucji. Chociaż w Internecie można znaleźć wersję offline instalatora tej przeglądarki, waży około 10 megabajtów. Po zaktualizowaniu przeglądarki Google Chrome monit o import ustawień i zakładek z innych przeglądarek. To znacznie ułatwia przejście z innego produktu. Wyobraź sobie, że masz ogromną bazę zakładek, które oszczędzasz od kilku lat. Po przejściu na nową przeglądarkę tracisz tę kolekcję. Ale Google Chrome może uniknąć tego problemu.

Ciekawą innowacją wprowadzającą Google do nowej przeglądarki jest brak górnego menu, które bezlitośnie zabrało użyteczne miejsce. To było bardzo potrzebne. Chociaż inni programiści stron internetowych zaczęli używać podobnych produktów w najbliższej przyszłości. Jak wspomniano powyżej, dzięki przemyślanej pracy Chrome, stał się liderem wśród przeglądarek.

Aktualizację Google Chrome do najnowszej wersji można również wymusić. W tym celu przejdź do ustawień i wybierz odpowiednią pozycję menu. Po ponownym uruchomieniu otrzymasz najnowszą wersję przeglądarki.