589 Shares 5376 views

Martini Rosso – napój szlachetnych pań i James Bond

Historia winiarstwa ma wiele stuleci. Już w czasach starożytnych, winiarze wymyślić receptur napojów alkoholowych przez zmieszanie różnych odmian winogron, podkreślając jego ziołową wydalona alkoholu, staje się podstawą silnych napojów. Zawód winiarz pokrewny zawód perfum: można stworzyć arcydzieło że wygra serca milionów. W miarę upływu czasu, niektóre zapomniane recepty, inne stały się tak popularne, że były one przekazywane z pokolenia na pokolenie, a niektóre nałożony drukowania „ściśle tajne”.


wermut

Wiele receptur teraz popularne napoje alkoholowe mają swoje korzenie w starożytności. Przedstawiciel ten jest wermut. Receptura tego wina jest znana od kilku wieków przed naszą erą. Baza napoju jest białe lub czerwone wino, podawany z ziół leczniczych. Niektóre przepisy użyć do czterdziestu gatunków roślin, przypraw i owoców: mięta, rumianek, melisa, kolendra, kminek, itp ale najważniejsze zioła piołun .. Że daje winu niezapomniany mocny aromat i goryczy. Hipokrates nadana wermut niespotykane właściwości lecznicze. I że Vermouth inspirowane winiarze Alessandro Martini i Louis Rossi stworzyć napój, który jest podziwiany przez ponad sto lat.

Martini Rosso: jak to wszystko się zaczęło

W 1863 roku Włoch Alessandro Martini założył firmę win. Wraz ze swoim przyjacielem winiarza Louis Rossi on pomyślany, aby utworzyć wermut, ale łagodniejszy smak, inny od klasycznego jeden. Zadanie nie było łatwe: alter wino, które ma więcej niż dwadzieścia pięć wieków – niewdzięczne zadanie. Ale zaryzykowałem i poradził sobie z zadaniem. Nowy napój natychmiast podjechał do gustu: karmelowy smak, delikatny korzenny aromat ziół, umiarkowaną siłę i wykwintne bursztynowym kolorze czerwonym podbiły wiele. Ta niezwykła wermut Martini stał się znany. Obecnie słowa i Martini Vermouth są synonimami.

Gwiazdy wolą włoskiego wermutu

Martini – Bohemians napój, być może w dużej mierze ze względu na reklamy. I choć Martini zawsze były popularne, uczynił ogromny reklamowy współczesnego kina: piękne panie i bogacze zawsze pije martini. I 007 Dzheyms Bond preferuje go. Choć Martini – to marka, tworząc dość czasochłonne, a przepis tajemnicą, że ma całkiem demokratyczną cenę. Martini przystępne dla niemal każdego. Odnosi się to również do Martini Rosso. I który próbuje go przynajmniej raz, nie należy mylić z niczym innym. O Martini Rosso opinii podziwiających opuścić nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Panie wolą pić ten wermut albo w postaci czystej lub rozcieńczonej jako pomarańczowego lub soku grejpfrutowego. Ale ludzie używają go jako aperitif, zmieszane z wódką. Martini Rosso można rozcieńczyć wodą, jeśli chcesz, aby zmniejszyć stopień. Nawiasem mówiąc, twierdza napoju wynosi 16%, pomimo tego, że szybko pijany. Ponieważ nie pić jednym haustem – uważa się, zła forma. I aby w pełni cieszyć się subtelne nuty smaku, należy stosować się do pewnych zasad.

Jak i co piją martini rosso

Aby wina osiągnie pełną smak, musi być chłodzona do 12 ° C. Aby to zrobić, należy trzymać butelkę napoju w lodówce przez pół godziny. Jeśli jest zbyt ciepło lub zimno, nie ujawniają jej bukiet. Nierozcieńczony Martini Rosso wlewa się do zlewki o niskiej kwadratowy. I podawane ze słomką, ale można to zrobić bez niego. Tradycyjne soczewki tego napoju cienką łodygi stożkowym jest zwykle używany do koktajli Martini oparte. Pić pić małymi łykami, ciesząc się smakiem. Przez Martini Rosso serwowane saltine krakersy, łagodny ser twardy lub orzechy. Wiele kobiet zdecydować się na przekąski takie wermut truskawkowy, pomarańczowy lub cytrynowy. Ale tradycyjna przekąska, oczywiście, jest Oliwa na patyku, spadła w szklance. Wiele osób woli pić koktajle z Martini Rosso, na przykład, słynny „Manhattan”.

Koktajl „Manhattan”

Jedna porcja trzeba:

  • 20g Martini Rosso;
  • 50 gramów amerykańskiej whisky;
  • koktajl.

Schłodzoną szkło łyżka mieszać powyższe składniki i wlać do szklanki w kształcie stożka, spoczywającej na dnie wiśni. Mamy nadzieję, że cieszyć się!