695 Shares 3756 views

Indyki Big 6: sadzenie i utrzymanie w domu

Indyki, oczywiście, ptaków domowych, ale nie tak popularne jak, na przykład, te same kurcząt. Jednakże, rosną ich podwórkach wciąż wielu rolników. Jednym z najbardziej popularnych ras drobiu, wszystkie niedawno na emeryturze, jest Big 6. Hybryda ta jest stosunkowo skromny w opiekę i jednocześnie szybko przybiera na wadze. индюки Биг-6, выращивание к оторых процедура относительно несложная, — сам ый массивн ый гибрид в мире. W tej chwili, indyki Big 6, rosnące z procedurą Otori jest stosunkowo prosta – po raz pierwszy masywny pierwszy hybrydowy na świecie.

Historia rasy

Brutiss Unaited Tyurrkss . Hodowane były indyki Wielkie 6 Angielski hodowców Brutiss Unaited Tyurrkss. Jako specjaliści macierzyste wykorzystywane dwa masywne hybrydy – duży 5 i Booth-8. Dołączył do brojlerów był oficjalnie w roku 2007. W kolejnych latach hodowcy innych firm wielokrotnie starał się masywną skałę niż Big-6. Jednak do tej pory nikt, aby to zrobić nie powiodło się.

Odnosi produkcyjnej hybrydę Big-6 grupy kierunku mięsa. Ten ptak nie jest uprawiana do produkcji jaj. Kilka lat temu, Big 6 były importowane do Rosji i od razu zyskała ogromną popularność wśród rolników krajowych.

Opis indyki

hybrydy upierzenie Wielkie 6 mają śnieżnobiałe, dość grube i bardzo puszyste. Jedną z głównych cech wyróżniających rasy jest bardzo mała głowa. Nogi indyków Big 6 zarazem masywne i silne. Ponadto, przedstawiciele tej rasy może być łatwo rozpoznany przez ogromne piersi wystające.

Na szyi indyka występuje tzw koral – charakterystyczne fałdy. придаток. Ma taką samą strukturę i rośnie na ptaki nos występ. Kiedy podniecony indyka stan ostatnia długość może osiągnąć 15 cm.

Na piersi ptaka tego gatunku ma charakterystyczny czarny punkt. U kobiet, Big 6 upierzenie jest zazwyczaj mniej gęsty niż u mężczyzn.

wskaźniki wydajności

— дело выгодное прежде всего, конечно же, потому, что они набирают очень большой вес. Rosnące indyków rasy Big 6 – korzystne jest, przede wszystkim, oczywiście, ponieważ zyskują sporo na wadze. I robią to wystarczająco szybko. wiek uboju ptaka osiągnie już w ciągu 3-4 miesięcy. Jednocześnie wydawać pieniądze na rolników żywności nie jest zbyt wiele. Te indyki jedzą mniej niż wiele innych brojlerów. 1 kg wagi zwykle spożywa się około 2 kg paszy.

Rosną indyki Big 6 jest naprawdę ogromny. Waga dorosłe kobiety mogą osiągnąć 12 kg, mężczyźni – 25 kg. Mięso z tego ptaka, sądząc po opiniach, bardzo smaczne i soczyste. Wydajność wynosiła około 80%. W tym przypadku około jednej trzeciej waga tuszy spada na piersi.

Jajka hybrydy Wielkie 6 są dość małe – tylko około 100 sztuk. rocznie. Nie są one zbyt duże. Masa jaj jest na ogół 80 gramów. Turcja kłus tej rasy rozpocząć w wieku około 7-8 miesięcy.

Pod względem wydajności to krzyż, tak podobne do hybrydowego Canadian torsem. Ptak uzyskania również wystarczająco dużą masę – do 17 kg (samce). Big-6 ale wydajność ma w tym zakresie jest nadal wyższe niż kanadyjskich indyków. Rosnące Big 6 do samo – procedura jest bardziej proste.

Jaki powinien być woliera

Pomimo faktu, że upierzenie Big 6 na tyle gruba, aby zawierać je tylko w ogrzewanych stodołach. Ptak jest skromny, ale jak każdy inny mięsa mieszańców wysoce produktywnych, jest podatny na wszelkiego rodzaju choroby ptaków. Dlatego przelana za Big 6 musi być zbudowana z ciepłych materiałów. Woliera w zimie trzeba będzie ogrzewany.

индюков Биг-6, выращивание кот орых будет успешным только в этом случае, должен быть не только теплым, но и сухим. Oczywiście, stodoła dla indyków Big 6, wzrost koci oryh będą skuteczne tylko w tym przypadku, powinna być nie tylko ciepło, ale także suche. Ten ptak nie tolerują wilgoci. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do małych indyków. Jeśli pisklę zamoczenia lub umrze, albo przestają przybierać na wadze. Płci w przesmyk dla Big 6, konieczne jest aby kłaść grubą warstwę słomy. Powinno wystarczyć, że ptaki nie są w stanie kopać go desek. Niektórzy rolnicy są zadowoleni w oborze dla Big-6 podczerwieni nawet „ciepłą podłogę”. Pozwala to utrzymać pościel jest zawsze sucha.

Te indyki są hodowane głównie podłogi. Ale jeśli chcesz, możesz rozwijać je w komórkach. Na fermach drobiu to hybryda zawarte w kurnikach bez okien, sztucznym świetle. Można budować dla ptaków, oczywiście, stodołę i w domu. Ale aby zaoszczędzić koszty energii ciągle zorganizować pomieszczeniu kilka małych okien. Dla lepszej wentylacji domu powinny być wykonane, aby otworzyć. Również w oknie trzeba umieścić siatkę. Big 6 wiedzieć, jak latać.

с хорошим результатом возможно только в достаточно большом сарае. Rośnie indyków brojlerów Big 6 z dobrego wyniku jest możliwe tylko w dość dużej stodole. Uważa się, że za dorosłego Duży 6 wynosi co najmniej 0,5 m2 powierzchni podłogi.

Kilka porad

Charakter indyków Big 6 są dość agresywne, więc trzymać je z jakimkolwiek innym ptakiem gospodarczej nie jest zalecane. W szopie tych indyków są zazwyczaj umieszczane rodzin oddzielnie od innych zwierząt. Na jednego samca w stadzie powinny stanowić około sześć kur. выращивание индюков Биг-6 б удет более успешным. W tym przypadku, Big 6 b rosnące indyki Udeta bardziej skuteczne.

woliera

W celu uzyskania najlepszych wyników dla indyków przyrost masy ciała Big 6 w okresie letnim prawie cały dzień trzymać na ulicy. Kierowania ich do stodoły tylko w godzinach wieczornych. W związku z tym obok kurnikach należy wymagać, aby wyposażyć dużej woliery. Ściany pióro musi być dostatecznie wysoki. W tym przypadku, górna część obudowy jest konieczne, aby zamknąć netto. Ptaki nie potrafią latać, są one dodatkowo podciętymi skrzydłami.

sprzęt stodoła

предполагает, конечно же, использование удобных насестов, гнезд, кормушек и поилок. Rosnące indyki Big 6 w domu wiąże się, oczywiście, stosowanie dogodnych grzędy, gniazda, karmniki i poidła. вырезают обычно из жердей и устанавливают на высоте примерно в 1 метр. Pierwsze cięcie jest zwykle wykonana ze słupów i zamontowany na wysokości około 1 m. Gniazda w stodole powinno być zapewnione tak, że trzeba było nie więcej niż 4-5 warstw. W tym przypadku, ptak będzie lepiej Scurry. Gniazda powinny być, między innymi, zapewnienie nakrętki. Zapobiegnie to jaja toczenia.

Karmniki dla tych indyków pasować zarówno przemysłowej i domowej roboty. Drinkers w stodole powinny być umieszczone tak, że ptak w żadnym wypadku nie może mieć je włączyć i zmoknąć. W okresie zimowym, jak już wspomniano, jest konieczne woliera dodatkowo wyposażony w grzałki. Również w czasie zimnej roku dla tej hybrydy będą musiały rozszerzyć godzinach dziennych. Dlatego też, w szopie powinien zawiesić wystarczającą liczbę lamp.

Rosnące indyki Duży 6: Podawanie

W tym względzie brojlerów Big-6, jak już wspomniano, ptak jest dostatecznie ekonomiczny. Ale RSS dla szybkiego przyrostu wagi indyka, oczywiście, trzeba poprawić. Ptak jedzenie podano trzy razy dziennie. Rano i po lunchu indyków podawany mokro puree z dodatkiem ziarna i przedmieszki. Nocny ptak oferta koncentratów. Koniecznie daje indyki i mączkę kostną. Jest to zwykle wlewa się do zacieru. jedzenie kurczak nakarmić Big 6 jest niemożliwe. Może to mieć negatywny wpływ na rozwój ptactwa i smak jego mięsa.

Osobliwością karmienia indyków tej rasy jest to, że nie powinny one otrzymywać zbyt dużo błonnika. Jego zawartość w paszy nie powinna przekraczać 1-2%. W tym przypadku, dieta ptaki powinny być zaprojektowane w taki sposób, że białka w żywności jest nie mniejsza niż 65%.

Objadać te indyki jest również niemożliwe. W przeciwnym razie będą one przestają zazhireyut i masy mięśniowej.

ubite indyki

Przechowywać Big 6 na dziedzińcu przez ponad 4 miesiące nie jest zalecane. Przez ten czas, indyki przestała przybierać na wadze. A miąższ z nich po 4 miesiącach starzenia i nie staje się tak dobrze. Drobiu rzeźnego tego gatunku wytwarzać w zwykły sposób.

Instrukcje dla rosnących indyków Big 6: jak propagować

гибридов Биг-6 на подворье достаточно сложно. Zwiększenie liczby mieszańców Big 6 na dziedzińcu jest dość trudne. Ich jaja mają wysoki procent wykluwania. Jednakże, ze względu na duży ciężar samców tych indyków są bardzo słabo zabezpieczone warstw. Dlatego zapłodnione jaja w gnieździe nie jest zwykle wystarczająco. Jedynymi wyjątkami są sytuacje, w których rolnicy używają sztucznych metod zapłodnienia samic.

Rasa Big 6 w nowej Rosji, a więc przy zakupie cielęta tej hybrydy jest bardzo łatwy w napotkasz fałszywy. Doświadczeni rolnicy doradzić początkującym nie kupić tej rasy piskląt i jaj wylęgowych. Wylęgowość w tym ptaków, jak wspomniano, jest bardzo wysoka. Wylęgają indyków z jaj wylęgowych dość szybko – w ciągu 28 godzin.

Jak dbać o piskląt

индюки Биг-6. Ptak jest stosunkowo skromny – indyki Wielkie 6. той породы, однако, имеет некоторые свои особенности. Fledging e od tej rasy, jednak ma swoje własne cechy. Wykluły się z jaj indyków po raz pierwszy zawierać Brudere. Upierzenie są bardzo rzadkie, a więc pisklęta mogą łatwo przeziębić. Temperatura powietrza Brudere powinna wynosić około 30 °. Niższe stopy muszą mieć wpływ na zdrowie młodych zwierząt. Wyższa temperatura w Brudere również nie powinno być zniesione. Indyki w tym przypadku powolnego rozwoju. Kiedy intensywne ciepło kurcząt drobiu nie ochłodzić się do organizmu przez nos. Pot także, oczywiście, nie wyróżniać. W wieku dwóch miesiącach przetrzymywania młodych temperatura powinna być stopniowo zmniejszana do 20-25 stopni.

Przez pierwsze trzy dni indyków Big 6 są zazwyczaj karmione papkę z wodą i gotuje jajko. овощи и зелень. Począwszy od 4-dniowych kurcząt do żywności jest dopuszczalne, aby dodać produkty mleczne, warzywa i zioła. Na przykład, ptak może zaoferować startą marchew, wierzchołki roślin, lucerna, babki, i tak dalej. D. bardzo lubi tej rasy Turcji i zielonej cebuli. Jednak objadać się nimi doświadczeni młodzi rolnicy nie radzę.

Oczywiście, w piskląt Brudere powinna być zawsze czysta woda. Powinien on być zmieniany tak często jak to możliwe. Karmić pisklęta w po raz pierwszy co trzy godziny. Jednocześnie nie oferują zbyt dużo jedzenia. Big 6 Nie zaleca się objadać piskląt. Od dwóch miesięcy liczba karmień może być stopniowo zmniejszona do czterech dziennie.

Zalecenie doświadczonych rolników

аким образом, относительно проста. Technologii uprawy indyków Big-6, t mer SPOSÓB stosunkowo proste. этого гибрида, многие владельцы дачных участков советуют соблюдать такие правила: W celu uzyskania najlepszego sukces w treści tej hybrydy, wielu właścicieli terenów podmiejskich zaleca się przestrzegać następujących zasad:

  • w okresie letnim temperatura w domu nie może przekroczyć 20 stopni;

  • przelana za hybrydowy powinien być wykonany na tyle duża, poza tym niewydolności ptak złamie nogi własnym ciężarem.

  • miot z tych indyków powinny być zmieniane 1-2 razy tygodniowo (inaczej ptak może odebrać infekcji).

Aby zachować zdrowie tej hybrydy doświadczonych hodowców zaleca się również dać ptakom witaminy D. Po raz pierwszy do jedzenia piskląt, jest on dodawany pod koniec pierwszego tygodnia życia. Po raz drugi witamina plon ptak gdzieś około 50 dni.

Choroby indyków

при несоблюдении санитарии в сарае и норм содержания может значительно осложниться. indyki hodowlane Wielkie 6 w domu niezgodności z normami sanitarnymi i treści szopy mogą być znacznie skomplikowane. эти птицы реже многих других гибридов. Te ptaki są chorzy rzadziej wiele innych hybryd. . Ale nadal być zainfekowany niebezpiecznych infekcji mogą i tych mieszańców. W takim przypadku rolnik, oczywiście, są duże straty. Najczęściej Big 6 „pick up” rzekomego pomoru drobiu. Cierpi z niego głównie młodzi. Charakterystycznymi cechami tej choroby są śluzu w jamie ustnej, paraliż i biegunka. Choroba jest niestety nieuleczalna.

Ponadto, czasami Big 6 obserwuje mykoplazmoza dróg oddechowych. W tym przypadku, ptak zaczyna charczenie i staje się ospały. Mykoplazmoza traktowane dość łatwo – za pomocą antybiotyków.

содержанием и выращиванием индюков Биг-6, сталкиваются также с такой проблемой, как а спергиллотоксикоз . Wielu rolników zaangażowanych w utrzymaniu i hodowli indyków Big 6, a także zmierzyć się z tym samym problemem, jak również spergillotoksikoz. этого заболевания — понос, вялость, учащенное дыхание. Główne objawy choroby – biegunka, letarg, dysząc. Giniemy osoby obserwowano drgawki. W tej choroby, należy przynieść w gospodarstwie weterynarza, który zaleci odpowiednie leczenie. Dieta drób do wzmocnienia organizmu podczas aspergillotoksikoze spróbować dodać tyle produktów mlecznych, jak to możliwe.

Opinie rolników o rasie

W opinii właścicieli gospodarstw domowych na ptaka miał bardzo dobre. Przeżywalność młodych Big 6, sądząc po opiniach, jeśli właściwie opieką prawie sto procent innego. Ten ptak rośnie, rolnicy mówią, naprawdę szybko. Wielu właścicieli gospodarstw domowych nawet uwierzyć, że te kurczaki indyki hodowlane opłacalne.

Deklarowana waga tego ptaka hodowców, sądząc po opiniach, niestety, zyskując rzadkie. Jednak po zabiciu 4-miesięczną wydajność netto mięsa nie jest ona mniejsza niż 8-9,5 kg.

zamiast wniosku

Tak więc okazało się, że indyki są Big 6 (treść, uprawa, opinie, opisy zostały przeanalizowane przez nas). Ptak ten, jak widać, w rzeczywistości, skromny i bardzo wydajne. Rolnicy mają możliwość zakupu jego jaj wylęgowych, starają się hodować ją na folwarku, na pewno warto.