646 Shares 9325 views

Antykoagulant „Ksarelto”: instrukcje użytkowania i opis

Lek „Ksarelto” Wskazówki do stosowania jako środek do scharakteryzowania, jest lekiem przeciwzakrzepowym bezpośredniego działania. W oparciu o ten lek jest bezpośrednim hamowanie czynnika Xa. Ponadto, lek ten ma stosunkowo wysoką selektywność. Jeśli chodzi o jego właściwości farmakokinetyczne, to bardzo szybko wchłanianiu, osiągając maksymalne stężenie we krwi po dwóch do czterech godzin po podaniu doustnym. Jeśli mówimy o cechach wysokiej wydalania leku, wraz z moczem i kałem wyświetlane o 92-95% leku „Ksarelto”. Instrukcje użytkowania (Price, nawiasem mówiąc, oznacza to jest około 1500 rubli) zauważyć, że pozostała część opuszcza jednostkę w niezmienionej postaci przez nerki.


Ten antykoagulantu w postaci okrągłych tabletek Ciemnoróżowy lub czerwono-brązowy kolor, zawierające w swym składzie dziesięciu, piętnastu i dwudziestu mg mikronizowanego rywaroksabanem. Pomocniczymi są substancje takie jak kroskarmeloza sodu, siarczan laurylowy, hypromelozę 5cP, celulozę mikrokrystaliczną, stearynian magnezu i monohydrat laktozy. Kompozycja powłoki zawiera dwutlenek tytanu, Macrogol 3350 i czerwony tlenek żelaza. Ponadto, małą ilość zawiera hypromelozy 5cP.

Wyznaczyć pigułka „Ksarelto” instrukcje użytkowania ogólnie zaleca się u chorych, którzy wcześniej przeszli zabiegi chirurgiczne na kończynach dolnych. W przypadku tej kategorii osób antykoagulant działać jako skuteczny środek zapobiegawczy dla przyszłego rozwoju żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Ponadto, lek „Ksarelto” doskonale nadaje się do zapobiegania nawrotom DVT i PE. Ponadto, narzędzie to powinno być stosowane w profilaktyce udaru mózgu u osób z migotaniem przedsionków niezwiązanym z wadą zastawkową typu. Aby zapobiec rozwojowi choroby zakrzepowo-zatorowej układowej i leczeniu zakrzepicy żył głębokich i ostrą niedrożnością tętnicy płucnej również zaleca biorąc pigułki „Ksarelto” instrukcji.

Użyj tego antykoagulant jest bezwzględnie przeciwwskazane dla osób z przewodu pokarmowego, wewnątrzczaszkowe lub innych rodzajów krwawień, ciężką postacią niewydolności nerek lub nietolerancją galaktozy. W przypadku nadwrażliwość pacjenta na rywaroksaban lub reakcja alergiczna na innych zarobek wymienionych w kompozycji, i nie powinny lek „Ksarelto”. Instrukcje użytkowania zabrania powoływania go mocno i podczas ciąży. Przeciwwskazania również laktozę, leczenie innymi lekami przeciwzakrzepowymi, choroby wątroby, wraz koagulopatii i warunków związanych z dużym ryzykiem krwotoku. Ponadto, nie można brać kobiety medycyny, matek karmiących piersią, oraz osoby, które nie ukończyły osiemnastego roku życia.