752 Shares 2883 views

Jak znać temperaturę karty graficznej

Regulacja temperatury dla technologii jest nie mniej ważna niż reszta łóżka dla pacjenta ze złamaną nogą. A jeśli w przypadku osoby może zgłosić dyskomfort w słowach, komputer będzie próbował opowiedzieć Ci o swoich "wrażeniach" za pomocą wbudowanych czujników. I czy będziesz śledzić ich zeznania, czy będziesz mieć nadzieję na tradycyjny rosyjski "może" zależy od ciebie.


W tym artykule omówimy, jak sprawdzić temperaturę karty graficznej komputera. Będą również miały informacje dotyczące tego, co zagraża znacznemu nadmiernemu zalecanemu przez producenta wartości maksymalnej.

Najpierw zorientujemy się, jak poznać temperaturę procesora i karty graficznej. Jak już wspomniano, w systemie są czujniki, które producenci kart graficznych i płyt głównych wprowadzają do swoich produktów, aby pomóc użytkownikowi w monitorowaniu parametrów komputera. Ponieważ wszystkie te składniki wykazują tendencję do przegrzania przy niedostatecznym chłodzeniu, okresowe monitorowanie ich odczytów nie będzie zbędne w zimie, ale szczególnie w letnim upale. Jeśli na komputerze jest uruchomiony system Windows, można użyć takich aplikacji, aby sprawdzić temperaturę karty graficznej lub procesora, na przykład programy shareware AIDA64 i Everest. Jest też zupełnie darmowy program o nazwie Speed Fan.

Aby uzyskać informacje o temperaturze karty graficznej lub procesora, najłatwiejsza jest pomoc przy korzystaniu z wygodnych, a nie obciążonych dodatkowymi funkcjami wentylatora prędkości. Po instalacji wystarczy go uruchomić. Dostęp do danych czujników, które pojawią się natychmiast na pierwszej stronie, która się pojawi. Poszukaj linii GPU, z prawej strony będzie aktualna temperatura Twojego wideo, pod nią będzie linia CPU – jest to wskazanie czujnika procesora.

Jeśli oprócz tych parametrów jesteś zainteresowany wszystkimi innymi czujnikami, lub jeśli chcesz poradzić sobie z dostępnym sprzętem w komputerze , będzie Ci ciekawsze, aby zapoznać się z obszernym menu Everest. W końcu pakiet ten zasługuje na jedną z najlepszych sytuacji, gdy od początku do końca konieczne jest poznanie komputera z wszystkich dostępnych informacji.

W jaki sposób mogę poznać temperaturę karty graficznej i procesora przy użyciu Everest? Aby uzyskać informacje na temat aktualnych odczytów czujników, kliknij pierwszy element menu "Komputer", a następnie wybierz ostatni element "Czujnik". W prawym oknie pojawi się informacja o stanie systemu, linia CPU poinformuje Cię, w którym trybie temperatury procesor pracuje, a linia "Procesor graficzny", jak wynika z nazwy, pomoże poznać dane czujnika karty graficznej.

Cóż, dla fanów, którzy chcą przetestować komputer w celu zapewnienia stabilności w różnych testach i testach, AIDA64 będzie najlepszym wyborem. Nawiasem mówiąc, w tym programie, podobnie jak w poprzednim, będziesz mógł dowiedzieć się o systemie dużej ilości bardzo różnych informacji. Mają interfejsy i prawie identyczne.

Jak znać temperaturę karty graficznej i procesora przy użyciu AIDA64? Z menu głównego kliknij opcję "Komputer" i wybierz z menu opcję "Czujniki". Linia "CPU" odpowiada za temperaturę procesora, linia "Diode GP" – pokazuje bieżące odczyty termometru karty graficznej.

Maksymalna dopuszczalna temperatura karty graficznej będzie widoczna tylko w witrynach producentów. Opierając się na tej wartości, można już ustalić, czy masz do czynienia z temperaturą widoczną w oknie narzędziowym sterowania, czy nie.

Teraz, gdy znasz już temperaturę karty graficznej, porozmawiajmy o tym, co może doprowadzić do przegrzania centralnego lub procesora wideo. Należy niezwłocznie stwierdzić, że CPU nie lubi temperatury powyżej 70 stopni, a 100 działa już bardzo wolno, aw temperaturach powyżej 110 może ulec awarii. Cóż, podczas gdy GPU, inaczej niż CPU, pracuje normalnie w temperaturach do 90 ° C i może pracować w mniej lub bardziej stabilnym trybie do maksymalnej temperatury, która w większości przypadków wynosi 105 stopni, dalsze ogrzewanie może powodować hamowanie aplikacji, a nawet zniszczenie GPU. Więc spójrz na stan systemu chłodzenia Twojego komputera i dziękuję za rzetelną pracę.