703 Shares 8071 views

Pozbawienie w psychologii – co to jest? Niedostatki w psychologii

Wszyscy jesteśmy stworzeniami społecznymi. Każda osoba należy do określonej grupy społecznej. Zwykle rozwija dziecko komunikuje się z rodzicami, w tym samym wieku i innych dzieci i dorosłych, jest zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb. Jeśli rozwój fizyczny lub psychiczny jest utrudniony, a następnie przekazywanie takiego dziecka ucierpi, dlatego, że nie będzie w stanie komunikować swoje potrzeby i nie otrzyma ich satysfakcji. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy w normalnych, pozornie, tworzenie osobowości występuje ograniczenie kontaktów osobistych i innych potrzeb. Zjawisko to znane jest jako „niedostatku”. W psychologii, koncepcja ta jest uważana za bardzo ostrożnie. Pozbawiony człowiek nie może żyć i rozwijać się w harmonii. Co oznacza to pojęcie i jakie rodzaje pozbawienia są? Załóżmy zbadać.


Pozbawienie w psychologii – co to jest?

W psychologii, pozbawienie oznaczało pewien stan umysłu, w którym dana osoba nie może spełnić swoje podstawowe potrzeby. Wynika to również w przypadku pozbawienia osoby jakichkolwiek świadczeń, do których jest on już bardzo przyzwyczajeni. Należy zauważyć, że warunek ten występuje zdecydowanie odrzucił wszystkie wymagania. Istnieje duża liczba ludzkich pragnień i aspiracji, ale jeśli nie ma on do nich dotrzeć, nie ma istotnej szkody w strukturze jego osobowości. Ważne jest, aby satysfakcja jest żywotne potrzeby i wymagania. Pozbawienie – to nie jest psychologia jakiekolwiek odchylenia od zwykłego ludzkiego życia. Taki stan jest głębokie doświadczenie.

W przeciwieństwie do frustracji pozbawienia

Te dwa pojęcia są podobne w rozumieniu, ale nie są identyczne. Frustracja jest postrzegana w nauce jako reakcja na osobę stymulacyjnego. Człowiek może być smutny, pozostawić na kilka godzin lub nawet dni po sprężających jego sytuacji, a następnie powrócić do normalnego życia. Pozbawienie w psychologii – to stan znacznie gorzej i bardziej bolesne. To może działać na osobę z niszczycielską siłą. Od frustracji jest różna intensywność, czas trwania i sztywność. Pozbawienie może łączyć wiele niezaspokojonych potrzeb, w tym przypadku, istnieją różne typy tej choroby.

W rezultacie, nie ma niedostatku?

Istnieją pewne wewnętrzne przyczyny niedostatku. Stan ten dotyka ludzi, którzy z jakichkolwiek powodów, nie było wewnętrznej wartości podciśnienia. Co zrobić z pozbawieniem? W psychologii stan ten i wiele innych powiązane. Po tym wszystkim, integralności osoby fizycznej w jego uniwersalności. Jeżeli dana osoba przez długi czas była sama, więzienie, stan chorobowy, traci swoją zdolność do wypełnienia wszystkich norm, zasad i wartości społecznych. W wyniku tego, że nie pokrywa się z pojęciem hierarchii wartości ludzi wokół niego, a tam jest intrapersonal próżnia. W tym stanie nie może być trwałe, ponieważ życie toczy się dalej, a osoba musi dostosować się do wymogów jej przebiegu oraz że społeczeństwa miejsc na niego. W rezultacie osoba stoi na drodze do tworzenia nowych idei na podstawie już rozbita hierarchię potrzeb i wartości.

Pozbawienie w ludzkiej psychologii od dawna uważane przez naukowców w poszukiwaniu metod, aby go zneutralizować. Po tych wszystkich uczuć jak pozbawienie, beznadziejności, poczucie godności osobistej stracił, a inni nie są dobre rzeczy dla rozwoju osobistego.

Jakie rodzaje tej koncepcji?

Pozbawienie w krajowym psychologii jest z trzech rodzajów:

  • emocjonalny;
  • dotknąć;
  • społeczny.

Są to główne rodzaje deprywacji, ale w rzeczywistości jest o wiele więcej. Prawdopodobnie, ponieważ nie są tłumione i niezaspokojone potrzeby, tak wiele rodzajów tego warunku. Ale wielu z nich są identyczne w swoich przejawach. Pod względem pozbawienia psychicznego – jest psychologia uczuć takich jak strach, niepokój, stałej utraty witalności, niezadowolenia z siebie, swojego życia i innych, długotrwałego depresji, agresywnych wybuchów.

Ale podobieństwo uczuć i doświadczeń stopień zanurzenia osoby w tym stanie jest różny dla każdego. To zależy od osoby stresu, stopień hartowane swój umysł i moc skutki deprywacji na osobę. Ale istnieją możliwości kompensacyjne mózgu ludzkiego na poziomie fizjologicznym, przejawia tę samą właściwość psychiki. Kiedy pełna satysfakcja innego człowieka potrzebuje stan pozbawienia o jeden niezadowolony będzie mniej intensywny.

Emocjonalny pozbawienie w psychologii

Zdarza się, że warunek ten występuje z powodu niewypowiedzianych emocji z pełnego lub częściowego pozbawienia człowieka różnych reakcji emocjonalnych. Najczęściej jest to brak uwagi z innymi ludźmi. Taki stan występuje rzadko u dorosłych, ale psychologia pozbawienia dziecka daje to zjawisko dużo uwagi. W przypadku braku miłości i uczucia dziecko zaczyna odczuwać uczucie wyżej. Emocjonalne pozbawienia jest bardzo ściśle związana z rodziców, które omówimy poniżej.

Dorośli są znacznie większe zniszczenie przynosi tzw pozbawienia silnika. Jest to stan, w którym dana osoba jest ograniczone w swoim ruchu z powodu urazu lub choroby. Czasami nie jest tak straszna choroba fizyczna lub nieprawidłowość, jako ludzka reakcja na nich. To jest bardzo trudne, aby powrócić do specjalistów aktywnego życia ludzi w tym stanie.

sensorycznej pozbawienia

Sensory pozbawienie w psychologii polega pozbawienie osoby różnych doznań. Najczęściej jest ona sztucznie sprowokowany do badania ludzkich zdolności do wytrzymują trudności. Doświadczenia te są prowadzone w celu przygotowania specjalistów w dziedzinie lotnictwa, stan elektrowni robotników, inteligencji, ekspertów wojskowych, i tak dalej.

W większości przypadków podobne eksperymenty są przeprowadzane przez osobę nurkowania do głębokości w pudełku lub innym zamkniętym urządzeniu. W prowadzenie w tym stanie długo osoba obserwuje się stan psychiczny niestabilności: splątanie, obniżony nastrój, apatia, który w krótkim czasie zastąpione przez nadmierną drażliwość i pobudliwość.

deprywacja społeczna

Inna pozbawienie przejawia się w psychologii. grupy gatunków społeczeństwie są również podatne na tego warunku. Istnieją społeczności lub grupy społeczne, które świadomie pozbawiają się komunikacja ze światem zewnętrznym. Ale to nie jest tak straszne jak pozbawienie społecznego w jednej osobie. Wszyscy członkowie organizacji młodzieżowych, sekt i mniejszości etnicznych, którzy sami oddzielonych od społeczeństwa, przynajmniej ze sobą rozmawiać. Osoby te nie mają wpływu na ich nieodwracalne psychiczne, spowodowane przez pozbawienie społecznego. Nie można powiedzieć o więźniów przez długi czas w odosobnieniu, lub ludzi, którzy doświadczyli zaburzeń psychotycznych.

Będąc sam na sam ze sobą długo, człowiek stopniowo traci umiejętności społecznych i zainteresowanie innymi ludźmi. Istnieją również przypadki, gdy dana osoba przestała mówić, ponieważ zapomniał dźwięk jego głosu i znaczenie słów. deprywacja społeczna może również dotknąć ludzi z nieuleczalną chorobę, która może się zarazić. W związku z tym, istnieje ustawa o nieujawnianie tych diagnoz.

Pozbawienie strony matki – co to jest?

Takie zjawiska jak niedostatku, w psychologii rozwojowej jest badany na tyle ostrożnie, gdyż konsekwencje takiego stanu niedojrzałej osobowości może być szkodliwe. Kiedy dorosły doświadcza tego uczucia, jest to niewygodne, zły i samotny. Dziecko, wywołuje emocje, o wiele bardziej intensywny liście. Dzieci jak podatnych gąbki, które pochłaniają negatywne znacznie szybsze i silniejsze niż dorosłych.

Wymowa przykład matki pozbawienie jest hospitalism. To dziecko samotnie, ponieważ jego oddzielenia od matki. Szczególnie silny zespół ten zaczął zauważać po wojnie w latach 50-tych, kiedy to było wiele sierot. Nawet przy dobrej opieki i prawidłowego żywienia dzieci znacznie później nie było skomplikowane animacje, później zaczęli chodzić, mówić, mieli znacznie więcej problemów z rozwojem fizycznym i psychicznym, niż ci, którzy zostali wychowani w rodzinach. Po takim zjawisko eksperci zauważyli, że pozbawienie w psychologii dzieci polega na wielką zmianę mentalności. Dlatego metody zostały opracowane, aby go pokonać.

Konsekwencje pozbawienia u dzieci

Mamy już decyzję, że główne rodzaje pozbawienia psychologii dziecięcej – to emocjonalne i matki. Warunek ten niekorzystnie wpływa na rozwój procesów poznawczych mózgu dziecka. Rośnie powolność, bez poczucia własnej miłości, wsparcia i akceptacji. Takie dziecko jest znacznie mniej prawdopodobne, aby uśmiech i emotes niż jego rówieśnicy. Jej rozwój jest spowolnienie, i jest utworzony przez niezadowolenia z życia i siebie. Aby zapobiec takiemu stan psychologowie stwierdzili, że dziecko musi być przytulił, pocałował, pieścił i przytrzymaniu (klepiąc po ramieniu lub ręcznie) co najmniej 8 razy dziennie.

Jako odzwierciedlenie pozbawieniu na zachowania dorosłych?

Pozbawienie w dorosłym psychologii może być oparta na starym przedszkolu lub w wyniku niezaspokojone potrzeby w wieku dorosłym. W pierwszym przypadku, niekorzystny wpływ na psychikę będzie znacznie silniejszy i bardziej destrukcyjne. Zdarza się, że podczas pracy z tych starszych specjalistów czują się bezsilni. W drugim przypadku, zachowanie korekty jest możliwe przy poszukiwaniu sposobów zaspokojenia potrzeb potrzebujących. Osoba może wyjść ze stanu niechęci do niego, apatii i depresji z pomocą specjalisty.