126 Shares 9244 views

Przyczyny i etapy CKD

Przewlekła niewydolność nerek – naruszenie czynności nerek, przez co najmniej 3 miesiące. Głównym powodem tej choroby – zniszczenie nefronów, a akumulacja toksyn, takich jak mocznik, kreatynina i kwasu moczowego. Po pierwsze, pozwala nam wyjaśnić przyczyny, a następnie CRF.

1. Przewlekłe zapalenie kłębuszków nerkowych, odmiedniczkowe zapalenie nerek.

2. Choroby nerek spowodowanych przez cukrzycę, nadciśnienie, zapalenie wątroby typu B i C, dny lub malarii.

3. Reakcja leków i substancji toksycznych.

4. Problemy z pęcherza moczowego.

Teraz spójrzmy na etapie CKD.

Istnieje kilka klasyfikacji choroby, również pod uwagę tylko jeden z nich, Łopatkin.

Wyróżnić następujące etapy CKD od kreatyniny (dokładniej na jego zawartości we krwi):

  1. Etap 1 nazywa się utajone. Kreatyniny nie jest dużo większy niż w normie: 1.6 mg / dl przy szybkości 1,2. CRF (krok 1) odbywa się bez objawów. Zmniejsza to do syntezy amoniaku, osmolalności moczu. Jak dla renogrammy, że nie zmienia się znacząco. Najczęściej choroba jest wykrywana przypadkowo podczas badania.
  2. A 2-stopniowy nazywa poliuricheskoy lub zrekompensowane. Kreatyniny już 2,7 mg / dl. Płatność należy uregulować w wątrobie i innych narządach. Na tym etapie nie ma już objawy: osłabienie, zwłaszcza w godzinach porannych, pragnienia i lekkim spadku temperatury ciała. Renogramma płaski. Znacznie zmniejsza się filtracji kłębuszkowej i osmolarność. CRF Następujące kroki są skomplikowane i bardziej wyraźny.
  3. etap 2-B przerywany wywołana. Kreatyniny we krwi znacznie wzrasta – 4,5 mg / dl. Zwiększa to ilość moczu, a jego pH – alkalicznych. Jak mocznik, wzrosła o 2 razy. To zmniejsza ilość wapnia i potasu. Objawy tego etapu to: osłabienie, złe odruchy, są skurcze mięśni i skurcze, suchość skóry, ciężką niedokrwistość i nadciśnienie. człowiek także, co 2-D stadium przewlekłej niewydolności nerek, nudności, czasami wymioty, cierpi na anoreksję, zaparcia, wzdęcia i czkawki.
  4. Etap 3 nazywa terminal. Charakteryzuje się zaburzeniami snu, stanu psychicznego skóra, zaczyna swędzieć, jasno wyrażone skurcze. Znacząco zwiększona kreatyniny, mocznika i resztkowej azotu.

Mamy wymienionych CRF dla Łopatkin. Jak widać, z każdym etapie znacznie gorszej kondycji, więc konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem, gdy pierwsze objawy. Zastanówmy się teraz, co robić na każdym etapie przewlekłą niewydolnością nerek:

  1. Pierwszy etap. Leczenie jest następujący: przycięte nasilenie procesów zapalnych w nerkach. Z powodu tej ograniczonej niewydolnością nerek.
  2. Drugi etap. Ponadto do leczenia opisanych powyżej, oszacowania szybkości progresji niewydolności nerek. Pacjent został przepisany lek jest głównie pochodzenia roślinnego, w celu zmniejszenia jego ceny.
  3. Trzeci etap. Korzystać z takiego samego traktowania jak w 2. etapie i prawidłowego nadciśnienie, niedokrwistość i inne powikłania. Ze znacznym pacjenta Abuse zrobić przeszczepów nerek.

Wszystko CRF oznaczałoby ograniczenie w żywności. Na ogół, diety o niskiej zawartości białka podaje się pacjentowi z małą ilością białka zwierzęcego, fosfor i sód. Starają się śledzić swoje zdrowie, ponieważ jeśli stuknij czas w CRF, będzie w stanie szybko odzyskać i czuje się świetnie.