838 Shares 8615 views

Jakie są czujniki parkowania? jego zasada działania


Na ulicach każdego dnia staje się coraz mniej przechodniów więcej kierowców. Każdy wie, jak wiele korzyści, gdy pojazd jest dostępny – za każdym razem można szarpać cię wszędzie (gdzie, oczywiście, mieć możliwość podróżowania). W każdym razie, czas zostanie zapisany jawnie.

Wraz ze wzrostem liczby pojazdów musi zostać zwiększona i parkingu, który nigdy nie będzie czasu. W związku z tym, którzy jeszcze nie mają uzasadniony miejsce na parkingu, trzeba jeszcze gdzieś do Nestle, a odległość między samochodami istnieje taki nieszczęśliwy, że bez pomocy nie może zrobić. Ale będzie musiał albo poprosić inną osobę, aby wstać, aby pokazać, gdzie i jak bezpiecznie połączyć się z maszyną i gestów lub przenieść centymetr, a następnie za każdym razem, aby wyjść i sprawdzić odległość do innych obiektów lub pojazdów. Nie tak dawno temu wymyślił rozwiązanie tego problemu. Jakie są czujniki parkowania? Urządzenie to parking, który będzie znacznie poprawić bezpieczeństwo parkingu i uniknąć niepotrzebnych kolizji.

Jakie są czujniki parkowania

To urządzenie ultradźwiękowe w celu ułatwienia parkowania pojazdu. W inny sposób nazywany jest radar parkowania. Czujniki, które są częścią Fundacji, emitują ultradźwięki, który określa dokładną odległość do przeszkody. Ostatnio nie było zaktualizowana wersja – oprócz audio na specjalnym ekranie lub radia znajduje się obraz z odległości dokładnych danych do dowolnego obiektu.

typy parktronikov

Czujniki parkowania są produkowane w różnych modelach. Główne składniki – czujniki ultradźwiękowe, mogą być od dwóch do ośmiu, odpowiednio, im więcej, tym lepiej wyniku, ale cena w tym samym czasie wzrośnie. Ponadto, czujniki PARKTRONIC zainstalowany w samochodzie na dwa różne sposoby. Albo są one starannie pocięte na zderzaku, co powoduje, że wygląda zupełnie naturalne i niepostrzeżenie, albo nałożone (klejona) do tyłu. Ta ostatnia opcja jest zwykle stosowane do prostego Parktronic dwa czujniki, nie jest najbardziej skuteczne, ponieważ sterownik 2 zainstalowany nawet w najmniejszym samochodu, mają tak zwane „martwe”, w którym może być, na przykład, każdej kolumny. Dlatego są one teraz prawie nie używać. Najlepszy ze wszystkich, nawet dla najbardziej miniaturowe samochody, aby zainstalować co najmniej cztery czujniki – wynik będzie bardziej wiarygodne.

Jak zainstalować czujniki parkowania

Od tylnych zderzaków czujniki (trzy lub cztery – w zależności od wybranego PDC) są dołączone do przewodów przebiegających ze świateł tylnych poruszać, więc będą one być włączane automatycznie, gdy włączony jest bieg wsteczny. Jeśli wiesz, co czujniki parkowania, to ułatwiają.

Przednie czujniki są podłączone do przewodu światło stopu, a po naciśnięciu pedału hamulca, będą także działać automatycznie.

Zainstalować czujniki parkowania w samochodzie mogą być niezależnie od siebie, uważnie przeczytać instrukcję. Ale żeby być pewny w stu procentach, to lepiej zwrócić się do specjalistycznego ośrodka, gdzie fachowo zainstalować czujniki parkowania, to sprawdzić i dać gwarancję w przypadku jakichkolwiek niuansów w przyszłości.

Które czujniki parkowania wybrać

Pamiętaj, że nawet najdroższe urządzenie nie wyświetla poprawne wartości w następujących sytuacjach:

– gdy czujniki są brudne lub lodowaty;

– podczas ulewnego deszczu;

– gdy bariera jest wykonana z materiału, który pochłania fale ultradźwiękowe, lub gdy są odbijane od niego.

Wybierz wspomagania parkowania nie jest tak trudne. Przede wszystkim wybór zależy od sytuacji finansowej kupującego, jako najbardziej niezawodne urządzenia nie są tanie (na przykład Spark, Park Robot, Parkcity).

W każdym razie, jak opisano powyżej, lepiej jest mniej niż cztery czujniki nie biorą dla własnej pewności siebie. Wszystkie sterowniki zostaną zainstalowane na tylnym zderzaku samochodu i bardzo dobrze reaguje na przeszkody.

Z sześciu czujników, dwa z nich są zainstalowane po bokach przedniego zderzaka, a drugi cztery z tyłu, podobnie jak w poprzedniej wersji.

Osiem i cztery czujniki czujnik z tyłu i na przednim zderzaku. Teraz, gdy wiesz, co parkowania czujniki, a zatem mógł wybrać swój własny.

Opcje mogą być różne, ale tylko Ty możesz zdecydować, który z nich jest właśnie dla Ciebie. Powodzenia z parkingu!