564 Shares 1235 views

Czy wiesz, gdzie jest zapalenie wyrostka robaczkowego?

Oczywiście, słyszałem o tym. Nawet wiedzieć, że w przypadku zapalenia operacji nie da się uniknąć. Ale jeśli nie wiem, gdzie zapalenie wyrostka robaczkowego, to masz szczęście. Należy jednak pamiętać, że ten atak nie przypomina jednego z jej istnienia, to jest niemożliwe. Zapalenie wyrostka jest bardzo nieoczekiwane. I jak szybko i wykwalifikowana opieka medyczna jest może zależeć na życiu człowieka. Co to jest dodatek, i jaka jest jego rola w organizmie człowieka?


Dodatek i appendetsit. Trochę teorii

Wyobraź sobie wizualnie, gdzie małe i duże jelita. Pomiędzy nimi jest mała (około 5 cm) procesu przypominającego cienką robaka. Jest to dodatek – część jelita ślepego. Jego średnica jest w stanie normalnym jest średnio około centymetra. Głównym celem tego małego dodatku – jest ochrona. To zabezpiecza przed dostaniem się w jelicie cienkim, bakterii, które znajdują się w kątnicy.

Zapalenie wyrostka robaczkowego – to choroba, która wymaga pilnej pomocy medycznej. Jeśli zapalenie jest pilnie potrzebna interwencja chirurgiczna. Nie możemy pozwolić na zerwanie dodatku. W przypadku przerwy w dodatku do jej wyjmowania z człowiek, może wystąpić zatruciu, oraz infekcja narządów wewnętrznych, krwi, co prowadzi do śmierci.

Dziś dodatek zapalenie – zaburzenie dość powszechne. A dokładnie powiedzieć, w jakim wieku coraz większą liczbę pacjentów ze skargami i podejrzenie zapalenia wyrostka robaczkowego trudne. Aby umieścić ten nieprzyjemny diagnozy lekarz może zarówno dorosłych jak i dzieci. Nie wystarczy wiedzieć, gdzie dodatek do terminowego wykryć pojawienie się stanu zapalnego. Jest to konieczne, aby uzyskać informacje na temat przyczyn pojawienia się choroby, a zauważyć pierwsze oznaki, udać się do lekarza, aby potwierdzić lub wykluczyć podejrzenie zapalenia wyrostka robaczkowego.

Objawy i wykrywanie chorób

Powiedzieć, że wszyscy pacjenci z zapaleniem wyrostka robaczkowego podobnych objawów, jest to niemożliwe. Każdy z nich choroba pojawia się indywidualnie. To zależy od wieku, fizjologii, lokalizacja kątnicy i stopnia zaawansowania choroby. Jednocześnie niektóre objawy są takie same dla wszystkich. Po pierwsze, nie jest nudny i nagły ból w nadbrzuszu i wokół pępka. Po jakimś czasie ból przesuwa się w prawo regionu biodrowej części ciała. Początkowo ból może być małe, ale mają charakter trwały. Z biegiem czasu, dyskomfort wzrasta i staje się bardzo intensywny. Po drugie, wymieniając przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego, nie możemy mówić o godz. Wzywa toaleta nie jest przestrzegana. Może trochę frustracji i uczucie wzdęcia, w rzadkich przypadkach, pojedyncza biegunka. Po trzecie, najczęstszym objawem jest uważana za stałą uczucie nudności i wymioty występowania. Również temperatura ciała pacjenta wzrasta.

Fakt, że nie ma zapalenie wyrostka robaczkowego, a może wskazać język pacjenta. Zwiększone wydzielanie śliny, w języku znajduje się biały lepki tablica.

Aby postawić diagnozę, lekarz, wiedząc, gdzie zapalenie wyrostka robaczkowego, należy dokładnie zbadać pacjenta. Pacjent kładzie się na twardą powierzchnię z prawej strony. Lekarz naciska palcami w niektórych punktach żołądku i tym samym uczy napięcia mięśni i ostrym bólem choroby.

leczenie zapalenia wyrostka robaczkowego

Jeśli diagnoza „wyrostka”, a następnie natychmiast mianowany na chirurgicznym usunięciu dodatku do kątnicy. Żadne inne leczenie zapalenia wyrostka robaczkowego jest niemożliwe. Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. W przypadku pacjentów – dzieci, kobiety w ciąży, osoby z niestabilną mentalności lub starości, ogólne znieczulenie podawano. Przed operacją podawać antybiotyk. Po usunięciu dodatku do pacjenta przypisanego do ścisłej diety, który zawiera łagodny płynnej żywności. Pacjenci po zabiegu w szpitalu pod nadzorem lekarza.

Więc podsumować. Czasami nie wystarczy wiedzieć, gdzie zapalenie wyrostka robaczkowego. Wszelkie ból w okolicy kości biodrowej lub w brzuch, pępek powinny być powiadamiani. Mimo to, lepiej jest, aby skonsultować się z lekarzem w czasie, aby uzyskać profesjonalną pomoc i rozpocząć walkę z chorobą, jeśli w ogóle pojawił.