95 Shares 5288 views

Wylewanie wody zimnej

Uzdrawiającej mocy wody Uważa ludzkość w toku ewolucji. We wszystkich religiach, ablucji procedura jest stosowana w uroczystych rytuałów. W dawnych czasach, wylewanie wody zimnej miało na celu wzmocnienie ducha, zdrowia i pozbyć się dręczących dolegliwości ciała. W świetle obecnych trendów medyczne uzdatniania wody utrzymuje status skutecznych metod hartowania. Wiele tradycyjnych metod leczenia chorób wodą przystosowanym przez naukę, są zawarte w arsenale formalnego zdrowia.


Wylewanie zimnej wody to prosta technika, która może nauczyć się nawet dziecko. Procedura nie wymaga żadnej szczególnej porze roku, odpowiednich warunkach pogodowych, dodatkowych urządzeń lub przyrządów. Wlać wodę wygodnie, nawet w łazience. To wystarczy, aby nauczyć się kilku zasad, aby mieć właściwe zrozumienie mechanizmów odzyskiwania i zapobiegania powikłaniom systemem dolegliwości.

Aby zastosować sposób utwardzania częściowego lub całkowitego zalewania. Wybór zależy poradę lekarza lub woli danej osoby. douches trybie wspólnym zawiera stały spadek temperatury w każdej kolejnej procedurze, jak również w szczeliny w jednej procedurze. Stopień wody mieści się w zakresie od 32 – 30 ° C i doprowadza się do 25-20 °. W tym trybie, procedura do pięciu minut, początkowo do dwóch.

Razem oblewanie zimną wodą daje maksymalny efekt, jeśli jest wykonywane trzy razy dziennie. Na minimum, trzeba wykonać procedurę rano i wieczorem. Takie kursy przewidziane dla ustanowionego nervosa, jeżeli istnieją oznaki depresji układu nerwowego. Jest to najbardziej popularna metoda prewencyjnego hartowania ciała.

Częściowe odlewania zimnej wody polega na tym, że przepływ w stopniowy spadek temperatury od 30 ° C do 25, skierowany do określonej części ciała. Procedura ma korzystny wpływ na osłabionego ciała, nerwowość, jeśli nie ma zaparcia, nietrzymanie moczu, zaburzenia naczynioruchowe, nadmierna potliwość stóp.

Strefa, która pada strumień wody, są odpowiedzialne za różne narządy. Na przykład, wlewanie strefę szyi kołnierz, wpływa narządów w klatce piersiowej. Przy częściowym do nalewania wody odsłoniętej pleców, nogi, biodra lub rąk.

Wlewając zimną wodę ze zbiornika i nie pod prysznicem jest starożytny proces gojenia. Łyżka konewki albo słoik utrzymywane na ciele, w odległości 20-25 cm. Woda płynie równomiernie w organizmie aż do stóp. Musisz upewnić się, że tak się nie stało w sprayu stronie. Zapewnia to maksymalny efekt, wykorzystanie wszystkich wyznaczonych objętości płynu. Ważne jest, aby trzymać się spójny spływu ciała. Po pierwsze, pod strumieniem wrócić i klatki piersiowej, włącz brzucha, ramion, nóg. Suchy jest głowa.

Normalizować sen podczas zabiegów z wykorzystaniem cieplej wody. Wybierać temperaturę, która jest 37-38 ° C, w celu uzyskania właściwości uspokajające.

W celu utwardzenia i przepisanej terapii odlewania zimnej wody. Korzyścią jest to, że istnieje silna aktywacja narządów wewnętrznych. Początkowo podrażnienie receptorów skóry są odpowiedzialne za regulację termiczną. Zatem centralny układ nerwowy odbiera sygnał, który jest przesyłany dalej do naczyń, z których te wyraźnie zwężone. W wyniku tego, krew smugi, że skóra staje się jasno, pokryte wyprysków. Othlynuvshaya naskórek z ciśnieniem krwi zaczyna narządów wewnętrznych, zwiększając swoją aktywność, nasycając je z dodatkową ilością tlenu i innych składników odżywczych. Ilość energii w organizmie wzrasta, rozgrzewanie zdrowego i patologicznego obszaru.

Po zakończeniu procedury należy zdać w ciepłym miejscu bez przeciągów. W obecności osoby diagnozy związane z chorobami układu nerwowego, nie mogą być przechowywane przez długi czas pod strumieniem zimnego kręgosłupa.