528 Shares 2451 views

Jak upiec buraki w piekarniku, aby to smaczne i zdrowe?

Nie ma chyba nikogo, kto nie wie o korzyściach płynących z buraków. Ta unikalna roślin okopowych zawiera dużą ilość witamin, miedź, wapń, fosfor, potas. Jeść regularnie buraki w żywności, odmłodzić ciało oczyścić szkodliwych toksyn z wątroby, nerek. Najważniejsze – aby nauczyć się gotować prawidłowo. To nie jest wielka sprawa, że tylko korzeń dużo warzone na patelni, ale o wiele bardziej przydatne do wypieku buraki w piekarniku. I składników odżywczych już dalej, a potrawy nie trzeba skrobać przez długi czas. Spójrzmy na kilka receptur i nauczyć się piec pyszne buraki w piekarniku i prawidłowo!


Najprostszym sposobem, aby przygotować

Trzeba przygotować z wyprzedzeniem tylko buraki i folii. okopowe może przyjąć dowolną liczbę, ich wielkość ma również żadnej wartości. Najpierw musimy dokładnie umyć pod bieżącą wodą i buraki. Jeśli są mocno zanieczyszczone miejsce, powinny być szczotkowane. Oczyścić skórka nie jest konieczne, ale jeśli są długie ogony, muszą być cięte.

Następnie trzeba wziąć folię i owinąć go w burakach. Jeśli korzenie są duże, konieczne jest, aby każdy z nich „pakować” oddzielnie, a jeśli małe, można użyć pojedynczego arkusza folii wymagane wielkości. Owinąć buraki jest wymagane, aby wszystkie szwy są na górze, inaczej sok wypłynie podczas gotowania.

Pieczenia lub naczynia, za pomocą którego można upiec buraki w piekarniku, powinno utorować warstwę folii, a jeszcze lepiej dwa. Konieczne jest, aby umieścić torby z roślin okopowych, a także na szczycie ich schronienia folią. Następnie trzeba rozgrzać piekarnik do 180-190 stopni i umieścić blachy do pieczenia. Jeśli nie wiesz, jak upiec buraki w piekarniku na czas, nie ma jednej odpowiedzi. To wszystko zależy od wielkości roślin okopowych. Jeśli są one bardzo małe, wystarczy 35-40 minut, średnio – 60 minut długo – 90-120. Choć możliwe jest, aby sprawdzić gotowość buraków i staromodny sposób – aby spróbować przebić wykałaczką lub meczu. Włączone proste – główny jest gotowy! Teraz może być spożywane jako samodzielne danie lub użycia jako składnik sałatek.

Buraki pieczone w piekarniku. Receptura z suszonych moreli i śliwek

Jest to bardzo przydatne i smaczne danie do gotowania, które trzeba przygotować następujące składniki:

  • średnie buraki; – 3-4 sztuk.
  • śliwki – 50 g;
  • moreli – 50 g;
  • Kulinarny tulei.

Buraki być przetwarzane w taki sam sposób, jak opisany w pierwszym receptury tylko skórka powinny być usunięte i korzeń pocięte średnich kostki. Suszone morele i śliwki trzeba posiekać na małe kawałki. Następnie wszystkie składniki trzeba wymieszać w misce, a następnie umieścić je w specjalnej tulei. Teraz wystarczy podgrzać piekarnik do 180-190 stopni i wprowadzić pakiet na tacy lub na grillu. Przygotować naczynie wymaganą 40-50 minut. A potem trzeba umieścić go na płycie ostygnie trochę i cieszyć się smakiem!

Teraz już wiesz, jak upiec buraki w piekarniku, aby uciec od tego maksymalne korzyści i przyjemności. Bon appetit!