710 Shares 8901 views

Pierwszy biały kamień Kreml w Moskwie

Dlaczego Moskwa nazywa się biały kamień? Odpowiedź na to pytanie, gdyż zainteresowanie turystów, wie, być może jeden z jej mieszkańców, prawdziwie kocha swoje miasto i dumna ze swojej wspaniałej historii. Imię kapitał ten dał białego kamienia Kreml w Moskwie w 1367 budowy. Przez długie wieki swego istnienia był wielokrotnie przebudowywany i stał się prawdziwym symbolem miasta, jego sercem i jedną z głównych atrakcji.


Dziś Kreml jest jednym z najpiękniejszych zespołów architektonicznych na świecie, o powierzchni około 27 i pół akrów. Możemy dowiedzieć się więcej o historii tej wielkiej struktury.

Pierwsza osada na terenie Kremla. baza Moskwa

Pierwsze starożytne osady na miejscu Kremla powstał bardzo długi czas. Jak wynika z badań archeologicznych, około pięciu tysięcy lat temu. I już w VI wne pojawiła pierwsze plemiona słowiańskie.

Moskwa po raz pierwszy wspomniano w kronikach w 1147 roku. To było wtedy, że Jerzy Dołgoruki zaprosił swojego kuzyna księcia Nowogrodu-Seversky Światosław na spotkanie w małym przygranicznym miasteczku. Wydarzenie to przeszło do historii jako data założenia Moskwie.

Historia pierwszego Kremlu

historia Kremla zaczyna się trochę później – dziewięć lat później, gdy Dołgorukij postanawia umocnić miasto wysokimi murami. To był płot sosna pikieta, wspierany przez masywną glinianego wału dla większej niezawodności. Nawiasem mówiąc, to miejsce na budowę nie została wybrana przypadkowo. Fakt, że twierdza został położony na wysokim wzgórzu, otoczony przez rzeki Moskwy i Neglinnaya. Pozwoliło to czas, aby zobaczyć wroga i go oddać. Ponadto wzgórze otwarty bardzo malowniczy widok na okolicę. Co ciekawe, pierwszy obszar Kreml było około czterech hektarów, a teraz jego terytorium wzrosła prawie osiem razy!

Jednak znaczna wada tej twierdzy był fakt, że została ona zbudowana z drewna, a zatem można łatwo spalić podczas przypadkowego pożaru lub podpalenie. Następnym razem Kreml został przebudowany na początku XIV wieku, kiedy zasad Moskwa Iwan Kalita. Zainwestował dużo pieniędzy, czasu i wysiłku w umacnianiu i upiększania miasta. Do tego i nakazał wznieść nowe mury. Bariery te są znacznie silniejsze niż były zbudowane z najpotężniejszych i solidnych dębowych beczkach. Nowy biały kamień Kremlu w Moskwie został zbudowany na Dymitr Doński nawet po kilku dekadach.

Moskwa czasie Dmitriya Donskogo

Kolejny władca Moskwy był książę Dymitr Doński. Był wnukiem Ivana Kality. Wiadomym jest, że Dmitrij Donskoj prowadziła aktywną politykę zagraniczną, rozszerzenie i wzmocnienie na terytorium Moskwy. Ponadto, stwierdzono, przez gwałtowne nalotów hord tatarski-mongolskich. Wszystko to wymagało nowych, silniejszych fortyfikacji.

Ponadto, jak już wspomniano, stary Kreml został zbudowany z drewna. Dlatego, chociaż był na tyle silne, aby wytrzymać inwazję wroga, nadal pozostawał podatny na ogień. I pożar, który nastąpił w 1365 roku, zniszczył całe miasto z ziemią (w historii był o nazwie All Saints, jak rozpoczął się w Kościele Wszystkich Świętych). On nie oszczędził dębowe ściany Kremla. Następnie, aby chronić miasto, Dmitrij Donskoj nakazuje budować białego kamienia Kremlu w Moskwie. Rok rozpoczęcia budowy – 1367. Jest to wspomniane w kronikach tego okresu.

Budowa białego kamienia Kremla

Zatem budowa białego kamienia Kremla w Moskwie zaczęło. Zimą to pojechaliśmy materiały do budowy twierdzy. Białego kamienia wydobywanego na budowę w regionie moskiewskim, trzydzieści kilometrów od miasta. On jest od dawna stosowane w Rosji i był jednym z najbardziej popularnych materiałów. Biały kamień był trwały i piękny, ale jego produkcja była trudna, a kapitanowie przypadku były nieliczne. Dlatego też nie jest powszechnie stosowane.

Biały Kamień Kremlu w Moskwie, był to pierwszy taki budynek w Suzdal. Jego budowa rozpoczęła się, gdy wszystkie materiały były gotowe, a na wiosnę 1367. Pod murami nowej twierdzy położył solidne podstawy, które szczęśliwie stoi do dziś.

budowa białego kamienia Kremlu w Moskwie (- 1368 wykonania) została przeprowadzona szybko. Ten pośpiech był całkowicie uzasadniony. Rzeczywiście, wkrótce po zakończeniu budowy w Moskwie została zaatakowana przez wojska wielkiego księcia litewskiego Olgierda. Stał przez trzy dni pod murami Kremla, ale wziąć twierdzę i nie mógł. Dwa lata później, Algirdas ponownie zaatakowały miasto, ale również bezskutecznie.

W 1382 roku twierdza zostali brutalnie zaatakowani Tochtamysz, co spowodowało jej ogromne szkody, ale po tym jak został całkowicie odnowiony. Dlatego też, z białego kamienia Kreml budynek, bez wątpienia, był wybitnym wydarzeniem historycznym, które miały wpływ na dalszy rozwój miasta i jego formacji jako centrum prawosławia i rezydencji wielkich książąt.

Wyglądało to jak biały kamień Kremla?

Niestety, tak się nie stało dokumentalnych wiadomości na bieżąco, jak wyglądają pierwsze białego kamienia Kremlu w Moskwie. Sędzia, który może być tylko z powodu doniesień z kronik i rysunki A. M. Vasnetsova.

Wiadomym jest, że kamienne mury i wieże zostały zbudowane w znacznej odległości od starych budynków. Dlatego terytorium Kremla znacznie wzrosła. Grubość ścianek od niektórych szacunków osiągnął dwie – trzy metry. Rola wyposażenia obronnego wykonać szeroką fosę, przez który wypełnia lukę.

Ściany zostały zainstalowane luk, które zostały zamknięte silne deski drewniane. Sześć wież zostały zbudowane przez pass-bramy. Nad rzeką Neglinnaya został wrzucony pierwszy kamienny most w Moskwie. Po pół wieku w jej miejscu zbudowaliśmy Trójcy, który stoi do dziś.

Po zakończeniu białego kamienia Kreml stał się najpotężniejszym twierdza w Europie. Nawiasem mówiąc, to obszar, w czasie prawie osiągnęła dzisiaj.

Jak zbudować nową Kreml?

Około 150 lat stał białego kamienia Kremlu w Moskwie. Wielokrotnie zostało oblężone i wytrzymać gwałtowny atak. Jednak one zadane poważne uszkodzenia i zniszczenia, jednak, jak częste pożary. Ściany twierdzy w wielu miejscach, zużyte i nie jest już w stanie spełniać swoją rolę ochronną.

Dlatego w drugiej połowie XV wieku, za panowania Iwana III, rozpoczęła dużą skalę restrukturyzacji Kremla. W tym znanym włoscy mistrzowie zostali zaproszeni do Moskwy. Twierdza została przebudowana stopniowo, na miejscu starych białych ścian zbudowano nową, budynek z czerwonej cegły. W ogóle, rekonstrukcja Kreml wziął dziesięć lat. przebudowano również świątynie i katedry. W ten sposób powstał nowoczesny wygląd architektoniczny Kremla.

Następnie był wielokrotnie przebudowywany. Pierwsze zmiany zostały dokonane w okresie panowania Borysa Godunowa, a następnie pod Peter I. Wielkiej zniszczenia spowodował Kremlin Wojny Ojczyźnianej 1812 roku. Po zrobiła rozległe prace konserwatorskie. W czasach ZSRR Kreml wielokrotnie przebudowywany, wieża została ozdobione gwiazd i na cokołach zostały zainstalowane Car Puszka i Tsar Bell.

Moskwa biały kamień

Biały Kamień Kreml w Moskwie stał przez prawie pół wieku. Znosił więcej niż jeden gwałtowny atak i oblężenie wroga, niezawodnie chroni miasto przed wrogiem. To dzięki tej twierdzy Moskwa nabyte nazwę „białego kamienia”. Nawiasem mówiąc, jest teraz jego. Ale niewielu wie, że Kreml pozostał „biały kamień” cztery wieki po to zbudowano nowe mury z czerwonej cegły.

Ten niezwykły fakt, ma proste wyjaśnienie. Ściany twierdzy specjalnie wybielone do XIX wieku. Z jednej strony, to ze względu na obawy o bezpieczeństwo cegły, z drugiej – był to swego rodzaju hołd dla pierwszego kamienia pod Kremla Dmitrij Donskoj zbudowany. Na przykład, przedstawiono na bielone płótno P. P. Vereschagina, utworzony w 1879 roku.

Kreml dzisiaj

Te dni na Kremlu jest rezydencją prezydenta. W 1997 roku, przywrócenie na dużą skalę przeprowadzono w nim. W trakcie licznych budynków i budowli Kremla został przywrócony. Teraz na głównych świąt prawosławnych istnieją usługi uroczyste, a na terenie twierdzy wycieczki z przewodnikiem i muzeów.

I być może dzisiaj nie wszystko pamiętać, że biały kamień Kremlu w Moskwie został zbudowany na Dymitr Doński, ale rdzenni mieszkańcy stolicy poznać historię swojego miasta i są z niej dumni.

ciekawostki

  • Zespół architektoniczny Placu Czerwonego i Kremla znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
  • Jeśli kilka wieków temu, mury forteczne bielone, ale teraz od czasu do czasu poplamione czerwoną farbą.
  • Kreml jest największym w Europie zachowana forteca jest nadal w mocy.
  • W 1941 roku, ściany malowane okna. Dokonano tego w celu zamaskowania fortecę dla budownictwa mieszkaniowego.

Biały Kamień Kreml w Moskwie swojego życia doświadczył wielu zmian, ale pozostał symbolem Moskwy i prawdziwy klejnot architektury miasta.