197 Shares 3184 views

Chmiel-suneli: Skład ulubione przyprawy

Znany wszystkim dzisiaj przyprawą chmielu suneli skład którego zostaną omówione w tym artykule, jest tradycyjnym elementem kuchni gruzińskiej. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ został on z powodzeniem stosowany przez kucharzy i innych ludów kaukaskich, którzy także uważają, że ich rodzimy, krajowy.


Ale bądź co bądź, kompozycja chmiel-suneli jest prawie taka sama. Jednakże w tych dwóch przykładach wykonania. Po pierwsze, pocięty na podstawie mieszania suchego kopru, majeranek, kolendra, bazylia w równych proporcjach. Szafran i gorące papryka bardzo niewiele sumie: pierwszy – 0,1%, a drugi – 2%.

Pełna mieszająca Khmeli suneli kompozycja obejmuje następujące elementy: w równych proporcjach – pikantne i kozieradki, kolendry i bazylii, liść laurowy, koper, mięty pieprzowej i selera, pietruszki i majerankiem. Czerwony pieprz i szafran podjęte w takich samych proporcjach, w skróconej wersji przyprawy.

Dlaczego jest to przyprawa zawiera właśnie takie zioła i przyprawy, to teraz nikt nie może powiedzieć. Jednak szczególnie chmiel-suneli przypraw podbił praktycznie cały świat. Jak wspomniano powyżej, na Kaukazie, trudno jest wyobrazić sobie danie mięso lub ryba bez niego. Ale to jest popularne w naszym kraju.

Na półkach sklepów radzieckich chmiel-suneli, której skład był wtedy mieszkańcy pełna egzotycznych, pojawiła się stosunkowo niedawno – we wczesnych latach osiemdziesiątych. Wcześniej, w Związku Radzieckim był używany jako przyprawa liść laurowy, pieprz, pietruszka i koper, święta eksperymentujących z papryką i czosnkiem. Jednak miło pachnące „za granicą” przyprawa z sprytny nazwy szybko zyskał miłość i szacunek radzieckich gospodyń domowych. Dzisiaj, chmiel-suneli, którego skład nie jest zaskoczeniem – jeden z najbardziej popularnych przypraw w Rosji.

A jeśli jego majątek jest, aby podkreślić i wzmocnić smak dań mięsnych i rybnych dla nikogo nie jest tajemnicą, że możliwość ujawnić całą gamę ziaren smakowych – wiele z zaskoczenia. I spróbować! Wszelkie danie z groch, fasola, soczewica, „będzie słychać” w nowy sposób, jeśli nie przyprawa chmiel suneli.

Chciałbym rozwinąć właściwości wszystkich składników uważanych zaprawy. Ale biorąc pod uwagę fakt, że wiele z nich, w krótkim artykule, aby to praktycznie niemożliwe. W związku z tym możemy zauważyć jedynie tych przypraw lub ziół, które nie są dobrze znane w naszym regionie. Na przykład, kozieradki. To się nazywa w języku rosyjskim Shambala lub kozieradki. Znamienny tym, że zawiera dużo białka, jest również bogaty w węglowodany i różnych substancji biologicznie czynnych. Od dawna stosowany w medycynie ludowej jako środek bakteriobójczy i kaszel.

Cząber – trawa, która już od dawna w Rosji leczyć katar i przeziębienie. również poprawia układu pokarmowego, w leczeniu chorób nerek i wątroby. Bazylia ma korzystne własności dla organizmu ludzkiego w takiej ilości, że jest godne jednego artykułu. W skrócie, chroni przed infekcjami, zabija grzyby i wirusy, inny skuteczny przeciwgorączkowe i działanie dezynfekujące. Ponadto uspokaja układ nerwowy, odświeża jamy ustnej i obniża podwyższone ciśnienie.