826 Shares 5492 views

Cień drzewa tajgi: cechy i krótki opis

Wszystkich biomów największą część terytorium naszego kraju jest tajga. Tysiące kilometrów rozłożone mroczne lasy wiecznie zielonych drzew iglastych. Tylko cień tolerancyjny drzewo tajga zdolny do przenoszenia niewystarczającą ilość światła i ciepła, tak że charakterystyczna dla tej strefy.

Charakterystyka rośliny tajga

Podstawą roślinności tajga składa się z drzew iglastych. Są one najbardziej odporne na zimnym klimacie, charakteryzują się krótkim latem i długiej mroźnej zimie. Gleby są wystarczająco głęboko zamrożone, nie ma czasu na rozgrzewkę na lato, więc jest często pod górna warstwa jest zmarzlina. Iglasty las ciągnie się w nieskończoność przez niziny, bagna, pagórki i wzgórza. Słabe, nieurodzajne gleby pokryta dywanem mchu. Zgodnie z grubych drzew koronami prawie nigdy nie wnikają promienie słoneczne, więc nie ma żadnych krzewów, traw pod tym baldachimem jest prawie nie rośnie.

Cień drzewa tajgi

Szczególną cechą lasów iglastych są gleby, nie wzbogacone w składniki odżywcze i humus. Powodem jest to, że drzewa iglaste zrzuca igły nie są tak często, i wpływa na tworzenie gleby. Brak wiatru i brak światła słonecznego pod drzewami tworzenia wysokiej wilgotności. Dobre warunki uprawy w tych mchu zdolnych do pochłaniania dużych ilości wody, co prowadzi do uwilgotnienia obszarów i torfu akumulacji.

Uważa się, że najbardziej tolerancyjne cieniu drzewa tajgi – świerku. Ale to nie jest też bardzo dobrze tolerowany przez nadmiar promieni słonecznych jodły i cedru. Bezpośrednie światło słoneczne dla nich po prostu fatalne. Rośliny te są gatunki inwazyjne, np. A. Jeszcze w „powijakach” ze względu na jego cieniu tolerancyjny, są w stanie wyprzeć innych drzew.

świerk syberyjski

Jest to elegancki drzewo, które ma poprawną formę znakomity stożka z ostrą końcówką. Świerk wspaniale rośnie pod gęstym baldachimem innych drzew. Krótkie, pojedyncze igły są rozmieszczone bardzo gęsto i może żyć nawet do 7 lat. Dzięki nim, gałęzie zjadł prawie nie przegap promienie słoneczne. Bardzo wymagający od wilgotności gleby i jej skład jest cień tolerancyjny drzewo tajga. Świerk nie będzie rosnąć na suchych i ubogich składu gleby. Osobliwością tych drzew jest ich duża wrażliwość na mróz, który występuje w późnej wiosny, po choinka ma czas, aby zwolnić młode pędy. Są one łatwo uszkodzone przez mróz i suche.

Las świerk ma prawie żadnych innych gatunków drzew, które nie mogą rozwijać się w wyniku silnego cienia. Jednocześnie, jeść dobrze zachowane. To prawda, że drzewa rosną niskie, na zewnątrz przypominający parasol, ich korony luźne, cienkie gałęzie, które znajdują się na rzadkich krótkich igieł. Kiedy niewystarczające światło słoneczne organiczne prawie nie drzewko produkowane, co sprawia, że rozwój drewna. Taka instalacja jest trudna do określenia wieku. Choinkowe, która jest mniejsza niż wysokość ludzkiego wzrostu, może to być 50 lub nawet 70 lat. Jest cień tolerancyjny drzewo tajga, 3 litery nazwy, z których każde dziecko wie, jest uważana za jedną z najczęstszych roślin naszych lasów.

cedr

Jest to potężne drzewo, a niekiedy do 40 m wysokości i ma rozpraszającego koronę kilka pików. Rozgałęzienia są pokryte długo zbierane w pakietach po 5 kawałków igły barwę ciemnozieloną. Słynie z szyszek cedrowych, które rosną normalnie w górnej części korony. Dojrzała drzewo może przynieść plon do 1500 szyszek na sezon. Sosnowe – prawdziwa uczta dla wielu mieszkańców lasów. Są karmione i małe gryzonie, i duże zwierzęta, takie jak, na przykład, Brown Bear. Aby stworzyć bezpieczne schronienie, wiele zwierząt wykorzystywać potężne korzenie, że jest cień tolerancyjny drzewo tajga. Burrows wykopane przez lisy, norki, borsuki, pod rozłożystymi starymi cedry można znaleźć ogromną ilość. Wadą tego drzewa jest tylko, że okres owocowania, występuje tylko w 40-50 lat. Aby znaleźć drzewa owocowe, mieszkańcy tajgi musiał dokonać wystarczająco duży migracji.

Rośnie w lasach są liczne inne rodzaje drzew są bardziej lekkie kochający rośliny. Spośród nich tylko jodła mogą być zidentyfikowane jako jeden odcień tolerancyjny drzewa tajgi. Olive, stosowany w zadrzewień zalesiania Nechernozemie i inne krzewy, brzoza, osika, znany wszystkim modrzewia i sosny – wolą dobrze oświetlonych, słonecznych miejscach.