487 Shares 8192 views

„Askaneli” – brandy z serca Gruzji

Historia gruzińskiego koniaku od ponad 150 lat. W skali przemysłowej produkcji stali jest dopiero w drugiej połowie 19 wieku. Wśród napojów, opracowany przez lokalnych winiarzy, szczególne miejsce zajmują słynnej „Askaneli”. Koniak z taką niezwykłą nazwą ma swoją historię, która jest mówić bardziej szczegółowo.


interesujące wiedzieć

Gruziński ziemi od niepamiętnych czasów uważana za płodne miejsce dla rozwoju winiarstwa kulturowego. Na jego rozległej wiedzy kreatora zbierać plony pozazdroszczenia. Piękna pogoda i wspaniałe żyzne gleby stwarzają doskonałe warunki dla wzrostu winorośli. To tutaj, w niewielkiej miejscowości Asuka jednym z najstarszych regionów kraju, w późnych latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku Antimoz Chkhaidze został zorganizowany z produkcji wina. Produkty jego firma sprzedaje dobrze zarówno w Gruzji, jak i za granicą. Po pewnym czasie, produkcja krótko odszedł w cień, a dopiero na końcu braci 20. wieku Chkhaidze postanowił ożywić tradycję rodzinną. Założyli firmę Askaneli Brothers, który zaangażował się w produkcję wina, brandy i ChaCha. Że stały się one, by tak rzec, przodkami mocnego napoju alkoholowego o pięknej nazwie „Askaneli”. Brandy okazało się dobrze.

Mówimy o tej nagrody, która została przedstawiona do niego w różnych międzynarodowych wystaw, degustacji i konkursów. „Askaneli” – brandy, który jest wykonany z wysokiej jakości surowców do starej technologii. Ten produkt jest rozpoznawalny przez jego charakterystyczny smak, który jasno wytyczonej nuty orzechów, miodu i owoców. Według wielu ekspertów, jakość napoju godny najwyższej pochwały.

Szeroka gama

Produkty Askaneli Brothers Company są znane na całym świecie. Głównym powodem takiego uznania jest wysoka jakość samego produktu. Co jest tak dobry „Askaneli”? Koniak tej marki jest szczególnie wyrafinowany i szlachetny smak. Jest produkowany z najlepszych winogron: Tsitska, Rkatsiteli, Mtsvane Cholikauri, Chinuri i in. Przez długi czas jego istnienia, firma opracowała sześć rodzajów wódki, produkowane pod tą marką:

  1. Trzy lata. Minimalny czas otwarcia migawki (3 lata) pozwala włączyć koniak napój alkoholowy o delikatnym bukiecie, który łączy w sobie aromat wanilii i świeżych winogron z lekkim odcieniem przypraw.
  2. Pięcioletni. Przez okres 5 lat, produkt uzyskuje charakterystyczny kolor złocisto-bursztynowy i bogaty smak z różnych notatek miodu i migdałów.
  3. Wieku. Po 6 lat jest w beczkach dębowych napojów kolor staje miedzi i złota, w smaku czekolady jasne nuty można śledzić z zapachem kwiatów suszonych owoców.
  4. Stary. Od ponad 10 lat, że produkt jest utworzony z kompleksu bukietu. Oprócz wanilii, czekolady i dąb, to było lekki zapach moreli. Smak tego napoju daje trochę śliwki i orzechy włoskie.
  5. XO. Litery na etykiecie wynika, że koniak ekspozycji w tym przypadku wynosi co najmniej 20 lat.
  6. Extra XO – to unikatowy produkt z opóźnieniem do 50 lat. W tym czasie oni nabyć delikatny aromat z nutami różnych i bogatym smaku całej gamy odcieni.

Obecnie te brandy można znaleźć na półkach sklepowych na całym świecie.

opinia konsumentów

Niewiele może się teraz pochwalić, że byli oni w stanie spróbować słynną gruzińską brandy „Askaneli”. Opinie szczęśliwcy, którzy byli jeszcze w stanie to zrobić, mówiąc, że żaden z nich nie żałował swojej decyzji.

Każda z tych napojów jest dość dobry naturalny smak. Są one całkowicie pozbawione nawet cienia jakiejkolwiek „chemii” niż grzech dziś wiele gatunków i odmian napojów alkoholowych. Koniaki tej marki mają delikatne, miękkie i bardzo harmonijny smak i przyjemny głęboki aromat. Ponadto, prawdziwi koneserzy zauważył inną właściwość, która ma koniak „Askaneli”. Opinie klientów jednogłośnie potwierdził całkowity brak nieprzyjemnego smaku alkoholu. Napój jest pijany bardzo łatwo i ma łagodny, przyjemny posmak. Ale ta opinia jest rynek masowy, który z jakiegoś powodu nie zgadzają się eksperci Rospotrebnadzor którzy odmówili zarejestrować brandy przedstawiony przez gruzińskich winiarzy na eksport do Federacji Rosyjskiej. zarząd spółki jest bardzo oburzony taką decyzję, ponieważ jakość ich produktów znaleźć godne w piętnastu krajach na całym świecie, takich jak USA, Wielkiej Brytanii, Czechach, Finlandii i innych. Firma ma nadzieję, że jest to po prostu niefortunne nieporozumienie, że wkrótce zostanie rozwiązany.

znaczna różnica

ekspertów w produkcji wina twierdzą, że „Askaneli” – brandy. Koniak, jak to jest znane, można odróżnić trzy właściwości:

  1. winogron odmiany stosowane w produkcji.
  2. Obszar, na którym jest uprawiana.
  3. Specjalna technologia.

Biorąc pod uwagę te dane, oczywiście, trudno nazwać ten napój jest prawdziwym gruziński koniak. Mimo cech organoleptycznych, jest bardzo podobny do klasycznej wersji.

Ponadto, do produkcji Spółki Askaneli braci używa tradycyjnej technologii opartej na podwójnej destylacji i późniejszej ekspozycji półproduktów w dębowych beczkach. Jeśli chodzi o surowiec, z winogron, która jest uprawiana na plantacjach Asuka, smak nie jest gorsza od znanych odmian. Ma wyrazisty smak i wspaniały aromat. Co do lokalizacji, gruzińska Georgian żyzna ziemia nie jest gorszy niż te, na których w regionie Cognac. Wszystko to prowadzi do wniosku, że gruziński „Askaneli” przynajmniej warunkowo, ale nadal można nazwać koniak. W zasadzie, to jest – brandy. Cognac – jest jego członków, biorąc pod uwagę niektóre z funkcji. W związku z tym, każdy użytkownik może mieć swoje zdanie.

godny towarem

Jednym z najbardziej popularnych na całej linii produktów jest brandy „Askaneli 5 gwiazdek.” jest wykonana według klasycznej metody podwójnego techniki destylacji.

Zdaniem ekspertów, jest to całkiem przyzwoity produkt. Ma miły złoty kolor bursztynowy i smak oryginału, w którym odcienie migdałów i słodkiego miodu stopniowo objawione. Wyrafinowany zapach koniaku jest bogaty owocowy smak z wyczuwalną nutą wanilii. Średni wiek alkoholi brandy, które są wykorzystywane do produkcji napoju, co najmniej pięć lat. Niezrównana smak i indywidualne cechy produktu odnotowano srebrny medal w konkurencji zawodowej, która odbyła się w 2003 roku w Moskwie. Ta nagroda jest montaż potwierdzenie doskonałej jakości. W 2005 roku ten sam pięcioletni gruziński brandy zdobyła złoty medal. Biorąc pod uwagę główne funkcje gastronomiczne, produkt ten jest najlepiej wykorzystywany jako pokarmowego, aby móc spokojnie cieszyć się jego smak i aromat.

Cena zabawa

Większość kupujących są zazwyczaj zainteresowani w wartości produktu. Dla wielu z nich, ta ostatecznie będzie decydujący. Tak jak wiele robi „Askaneli” (koniak)? Cena w pierwszej kolejności zależy od ekspozycji.

Prawie wszystkie produkty tej marki wytwarzane w pojemnikach szklanych 0,25 do 0,5 litra, o zawartości alkoholu 40 procent. koszt jednostkowy jest łatwo dostępne dla każdego kupującego. Przystępna cena pozwala każdemu go kupić, jeśli chcesz.

Cena gruzińskich marek brandy „Askaneli”
№ p / s litrów pojemności pojemnika Endurance Term, rok Cena, rubli
1 0,5 3 920
2 0,25 4 450
3 0,5 5 1003
4 0,5 6 1065
5 0,5 8 1225

Koszt produktów o wysokiej ekspozycji na okres około dwukrotnie wyższa. Jest to zrozumiałe. W sprzedaży również często otrzymują koszy upominkowych w jasnym kolorowym opakowaniu. Czasem produkty są butelkowane w pojemnikach niestandardowych, który ma również wyższą cenę. Ale ten czynnik nie zatrzymać kogoś, kto naprawdę rozumie napoje.