584 Shares 8919 views

O której zaczyna się modlitwa wieczorna? Jak czytać wieczorem namaz?

Kiedy osoba przyjmuje islam, to nadaje się na nim święty obowiązek namaz. Jest ostoją religii muzułmańskiej! Więcej Prorok Muhammad powiedział, że modlitwa – jest pierwszą rzeczą, osoba zostanie poproszony w Dniu Sądu. Jeśli modlitwa jest prawidłowo, a inne akty będzie warta. Każdy muzułmanin jest zobowiązany wykonać pięć modlitw każdego dnia (w nocy, rano, lunch, późnym popołudniem i wieczorem modlitwa). Każda z nich zawiera pewną liczbę konkretnych działań, zwanych rakaats.

Każdy rakaats prezentowane w ścisłym porządku chronologicznym. Po pierwsze, pobożny muzułmanin musi przeczytać surę stojąco. To jest po rukoo. Pod koniec czciciela musi wykonać dwa pokłony. Druga wierzy siedzi na podłodze, a następnie wzrasta. Zatem jeden rakaats wykonywane. W przyszłości, to wszystko zależy od rodzaju modlitwy. Liczba działań może różnić się od czterech do dwunastu razy. Ponadto, wszystkie modlitwy są wykonywane w tym samym czasie, z przedziału personelu w ciągu dnia.

Istnieją odmiany modlitwy

Istnieją dwa rodzaje obowiązkowych modlitw. Niektóre są codziennym obowiązkiem popełnione w dokładnie określonym czasie. Reszta modlitwa nie jest wykonywana codziennie, ale czasami na specjalne okazje.

Wieczorna modlitwa – to również wyraźnie nakazał działania. Założona nie tylko wyznaczony czas, ale liczba modlitw, odzież. Dobrze zdefiniowane i kierunek, w którym wierzący powinien dążyć do Boga. Ponadto, wśród ludzi, istnieją pewne wyjątki dla pewnych grup, w tym kobiet.

Czas do wykonywania codziennych modlitw.

Zacznij nocne modlitwy <> Isha pojawia się w momencie, gdy zaczerwienienie pozostawia horyzont i pochodzi całkowitej ciemności. Modlitwa trwa do północy. Islamski północy jest dokładnie środkowe przedziały czasowe, które są podzielone na poranne, wieczorne modlitwy.

Jutrznia Fadzhir <> lub <> Subh zaczyna się w momencie, gdy ciemność nocy zaczyna się rozpuszczać w niebie. Jak tylko na dysku horyzoncie pojawia się słońce, czas modlitwy jest skończona. Innymi słowy, okres ten rośnie.

Zacznij obiad modlitwa Zuhr <> odpowiada pewnej pozycji słońca. Mianowicie, gdy zacznie spadać od zenitu do zachodu. Czas modlitwy trwa aż do początku następnego modlitwy.

Późnym popołudniem modlitwa Asr <> początek w godzinach popołudniowych, a także ze względu na położenie słońca. O początku modlitwy wskazuje na obecność cieni, jest równa długości obiektu, który rzuca. Plus długość cienia, który trwa w czasie zenitu. Czas zakończenia modlitwy oznaczone zaczerwienienie słońce, nabywanie odcień miedzi. Ponadto łatwiej jest dostrzec gołym okiem.

Nieszpory <> Maghreb rozpoczyna się w momencie, kiedy słońce jest całkowicie ukryty za horyzontem. Innymi słowy – jest to czas wygaśnięcia. Ta modlitwa trwa aż do nadejścia kolejnej modlitwy.

Prawdziwa opowieść o muzułmańskiej wierzącego

Raz jedna dziewczyna w ABH, znajduje się w południowo-zachodniej Arabii Saudyjskiej, nie było zupełnie niewiarygodna historia podczas wieczornej modlitwy. Tego pamiętnego dnia, kiedy przygotowywał się do przyszłego ślubu. Kiedy to został położony na pięknej sukni i makijażu zadane, nagle nastąpiło wezwanie, aby nocne modlitwy. Ponieważ był to szczery wierzący muzułmanin, ona przygotowuje się do przeprowadzenia jego święty obowiązek.

Matka dziewczynki chciała zapobiec modlitwę. Bo goście już zebrane, a oblubienica wydaje się przed nimi nie zmyślone. Kobieta nie chciała jej córka wyśmiewane, uważane za brzydkie. Jednak wciąż nie posłuchał, poddając się woli Boga. Na to nie ma znaczenia, jak to będzie wyglądać w oczach ludzi. Najważniejsze jest to, aby być jasne i idealne dla Najwyższego!

Wbrew woli matki, ona wciąż stała wykonać Namaz. I w tym momencie, gdy zrobiła pokłon, był ostatnim z jej życia! Co za wspaniałe i wspaniałe zakończenie muzułmanina nalegała na poddanie się Bogu. Wielu ludzi, którzy słyszeli prawdziwą historię opowiedzianą przez szejk Abdul Mohsen al-Ahmad, był bardzo wzruszony.

Wykonanie sekwencji Nieszpory

Jak czytać modlitwę wieczorną? Ta modlitwa łączy pięć rakaats gdzie trzy obowiązkowe i dwa życzenia. Kiedy wierzący kończy drugiego rak'at, jest on w pozycji leżącej na nogi od razu, i pozostaje modlitwa czytać <> tahiyyat. I tak mówiąc Allahu Akbar wyrażenie <>, wstaje na nogi, aby wykonać trzeci rak'at, podnosząc ręce na wysokości barków. Dodatkowe Sura po Fatiha <> czytaj tylko dwa pierwsze rak'at. Podczas trzeciego czytania <> Al-Fatihah. W tej modlitwy na głos nie jest wymawiane, a dodatkowe sura nie przeczytał.

Warto zauważyć, że w Shafi'i szkoły wieczornej modlitwie trwa aż na niebie po zachodzie słońca pozostaje czerwona. Około 40 minut. W szkole Hanafi – nie jest jeszcze zacząć, aby rozproszyć mrok. Gdzieś w pół godziny. Najlepszy czas, aby modlić się – po zachodzie słońca.

Wbrew temu, co trwa aż do wieczornej modlitwy nocne modlitwy Maghrib być wykonywane natychmiast po pierwszym uruchomieniu. Jeśli wierzący stał się modlić na koniec wieczornej modlitwy, ale dokręcone do końca, a jeden pełnoprawnymi rakaats zakończone na czas – święty obowiązek uznaje się za spełniony. Ponieważ jednym z hadisów mówi: <>.

Obowiązkowe oczyszczenie przed modlitwą

Niedawno na islam? Lub przyjęli religię, co następuje swoich przodków? Wtedy bez wątpienia ogromna liczba pytań. A pierwsza z nich: „Jak uczynić modlitwę wieczorną”? Niewątpliwie, człowiek może się wydawać, że jego realizacja – to niezwykle skomplikowany rytuał. Jednak w rzeczywistości proces studiowania go jest bardzo proste! Modlitwa z pożądanymi (Sunnat) i koniecznych (wajib) składników. Jeśli wierzący nie spełnia Sunnat, jego modlitwa będzie ważna. Dla porównania, rozważmy przykład jedzenie. Żywność może być spożywane bez przypraw, ale mogłyby być lepsze?

Przed przeprowadzeniem jakichkolwiek wierzącego modlitwa musi mieć jasną motywację do jej wznoszenia. Innymi słowy, w jego sercu jest on zobowiązany do określenia, jakiego rodzaju modlitwy wykona. Motywacja rodzi się w sercu, ale wyrażać głośno nie jest dopuszczalne! Dlatego też, na podstawie powyższych informacji można bezpiecznie stwierdzić, że najważniejszą rzeczą w codziennej modlitwie – jest, aby wiedzieć, w jaki sposób modlitwa wieczorem odbywa się prawidłowo, jak wiele rozpoczyna! Pobożny muzułmanin musi być odłączony od wszystkich ziemskich rzeczy, koncentrując się wyłącznie na odwołanie do Najwyższego.

Co jest Taharat?

Pewna liczba działań popełnionych przez osobę wyświetla stan rytualnej nieczystości (janaabah). Taharat jest dwojakiego rodzaju: wewnętrznych lub zewnętrznych. Wewnętrzne oczyszcza duszę od występków, grzechów. Zewnętrzna – ze ścieków ciała, buty, ubrania lub mieszkania.

Taharat dla muzułmanów – jest lekki, oczyszczając myśli, motywy. Poza faktem, że musi ono być przeprowadzone przed każdym namaz, nie złe dokonać ablucji w każdej wolnej chwili. Nie zaniedbuj takiego użytecznego działają jako uaktualnienia voodoo. Jest niezwykle ważne, aby pamiętać, że bez ablucji ghusl jest nieprawidłowy. Wszystko, co niszczy ghusl i rujnuje Taharat!

Różnice między mężczyzn i kobiet modlitwy

modlitwa kobiet jest faktycznie nie różnią się od mężczyzn. Dla kobiet, ważne jest, aby wykonać modlitwę wieczorną i innych modlitw, następujące wymagania nałożone na nią. Dlatego realizacja modlitwy domu jest o wiele bardziej korzystne, tak aby nie odwracać uwagi od pilnych spraw. Ponadto, u kobiet, istnieje kilka szczególnych warunków.

Kiedy kobieta jest odwiedzana przez swojego charakterystycznego etapu menstruacji po porodzie krovoochischeny, znacznie ogranicza wykonywanie codziennych długu islamskiego. Ta sama zasada stosuje się do innych typów krwawienia wyładowania zapobiegania wykonać modlitwy. Aby nie popełnić błąd, ważne jest rozróżnienie pomiędzy tymi stanami! Ponieważ w niektórych przypadkach nie jest dozwolone, w innych przypadkach – jest to niezbędne do wykonywania modlitwę jak zwykle.

Kiedy kobiety mają dostęp do pełnej kąpieli?

Każdy stan odpowiada jego nazwy charakterystycznej i obowiązek wychowywać samą modlitwę i wiedząc, czego czas wieczornej modlitwy rozpoczyna się zazwyczaj spoczywa na swojego patrona lub męża. Uzury – jest nienaturalne krwawienie. Nifaas – po porodzie krovoochischenie. Wreszcie haiyd – miesięczne oczyszczenie. Dla każdej kobiety zrozumienie różnicy między tymi stanami jest fard.

Niestety, ghusl kobieta może wykonywać dopiero po całkowitym zaprzestaniu Hyde, nifaas lub stosunków seksualnych. Jak wiadomo, Taharat – to bezpośrednia droga do modlitwy, bez modlitwy nie są akceptowane! I modlitwa jest kluczem do Raju. Jednak voodoo to możliwe, a nawet konieczne, aby produkować w takich okresach. Nie zapominaj, że ablucji, szczególnie dla kobiet, jest nie mniej istotne. Jeśli voodoo wykonywany przez wszystkich kanoników, z należytym szczerej motywacji, ludzie będą obdarzone błogosławieństwem Barakat.

Zasady są takie same wszędzie!

Pobożni muzułmanie żyjący w różnych krajach, mają obowiązek odmawiać modlitwę wyłącznie po arabsku. Jednak nie oznacza to, że można tylko zapamiętać słowa arabskie. Wszystkie słowa modlitwy powinny być rozumiane przez każdego muzułmanina. W przeciwnym razie, modlitwa nie ma sensu.

do wykonywania modlitwy ubrania nie mogą być obsceniczne, szczelne, przezroczyste. Mężczyźni powinni przynajmniej obejmować obszar od pępka do kolan. Ponadto, ramiona muszą być czymś przykryte. Przed rozpoczęciem modlitwy, wierzący powinien wyraźnie mówić jego nazwy, a podnosząc ręce do nieba, zgięta w łokciu, znaczy wyrażenie: „Allah Akbar!” Po chwaląc Wszechmogącego, muzułmanie, składane ramiona pokryte w lewo, w prawo, należy nie tylko wieczorną modlitwę, ale reszta modlitwy.

Podstawowe zasady w Komisji modlitwy dla kobiet

Jak czytać modlitwę wieczorną dla kobiet? Praying kobieta powinna obejmować całe ciało z wyjątkiem twarzy i rękach. Ponadto, kobiety nie są dozwolone w wykonywaniu kłaniając się powstrzymać tak gładko, jak człowiek. Po łuku muzułmanin powinien siedzieć na lewej stopy, obie stopy skierowaną w prawo.

Ponadto, kobieta jest zabronione umieścić swoje stopy szerokości barków, łamiąc to prawo mężczyzn. I nie jest zbyt wysoka trzeba podnieść swoje ręce, gdy mówiąc o wyrażenie: <> Allahu Akbar! A łuki wykonywalne muszą być bardzo precyzyjne w ruchach. Jeśli nagle jakieś miejsce na ciele narażone, trzeba szybko schować, kontynuując rytuał. Podczas modlitwy, kobieta nie powinna być rozproszony.

Jak modlić aspirujących kobietę?

Jednak dziś istnieje wiele nawróceni na islam kobiet, które są zupełnie nieznane z zasadami wykonywania Namaz. Dlatego będziemy powiedzieć, jak wieczorem modlitwa dla początkujących kobiet. Wszystkie modlitwy są wykonywane w czystym pomieszczeniu (odzieży) na osobnej dywaniku modlitewnym lub rozłożyć świeże ubrania.

Najpierw trzeba dokonać ablucji. Ablucji w stanie uratować ludzi od złości, negatywnych myśli. Gall – płomieniem, to wiadomo, że jest zalano wodą. Dlatego voodoo może być idealnym rozwiązaniem, jeśli ktoś zamierza pozbyć się gniewu. Ponadto, jeżeli osoba mająca miejsce zamieszkania w Taharat, wykonywane dobre uczynki, nagrodą dla nich jest coraz większe. Co to jest także przypomnieniem do hadisów.

Jeden Hadis przyrównuje do modlitwy pięć razy kąpieli w rzece. Hadis – to powiedzenie proroka Mahometa. Wspomnieli, że zmartwychwstanie wszystko będzie w stanie rozpaczliwym zamieszania. Wtedy Prorok i podjąć z tymi, którzy wykonywane ablucji Taharat i przeprowadza modlitwę. Skąd on wie wszystko? On, że Prorok dał odpowiedź: << Wśród swoich stad istnieją wyjątkowe białe konie. Podobnie i ja znaleźć między innymi ludźmi i zabierają ze sobą. Wszystkie części ciała będą świecić od Taharat, modlitwę. "

ablucji wudu

Zgodnie z szariackim ablucji składa się z czterech podstawowych fardh voodoo. Najpierw trzeba trzy razy, aby umyć twarz i przepłukać usta i nos. Granice osoby uważa się następujące: szerokość – z jednego płata ucha do drugiego, a długość – od części, gdzie włosy zaczynają rosnąć do krawędzi brody. To jest po trzy razy, aby umyć ręce, w tym łokcia. Jeśli twoje palce są na sobie pierścień lub pierścienie, na pewno trzeba przesunąć na przenikanie wody.

Następnie przetrzyj skórę głowy, wstępnie zwilżyć ręce raz. Następnie czas należy przetrzeć uszy, szyję na zewnątrz ramienia, ale bez ponownego mokrymi rękami. Od wewnątrz uszy potarł palcem wskazującym, a na zewnątrz – świetnie. I wreszcie, trzy razy umył nogi, ze wstępnym oczyszczeniu między palcami. Jednak trzeba wykonać procedurę tylko na skórze głowy, a nie na szyi lub czole.

Podstawowe zasady ablucji

Podczas mycia, aby pozbyć się wszystkiego, co może utrudnić przenikanie wody. Na przykład, farba, lakier do paznokci, test wosku. Jednak henna jest całkowicie zapobiega przedostawaniu się wody. Ponadto trzeba oczyścić te obszary, w których woda jest w normalnej kąpieliskach można dostać. Na przykład, pępek zgięcia, skórze pod brwi, za uchem, jak również jego powłokę. Kobiety powinni umyć piercing kolczyki, jeśli takie istnieją.

Ze względu na fakt, że oczyszczanie skóry wymagającej do mycia głowy i włosy, warkocze plecione jeśli nie uniemożliwiają przenikanie wody do korzeni, nie można rozpuścić. Najważniejsze jest to, aby umyć twojej głowie trzy razy, tak że woda dostanie się na skórę. Po wszystkich wstyd powierzchnie czyszczone i usuwane z organizmu wszystkich zanieczyszczeń, konieczne jest wykonanie ablucji bez stopy oczyszczania. Trzy razy wodą wylewa korpusu, poczynając od głowicy, należy przejść do prawego ramienia, a po lewej stronie. Dopiero po umyciu całe ciało może zacząć stóp.

Obowiązkowe wymogi dla kobiet

My, oczywiście, już dużo wiedzieć o tym, jak spędzić wieczór modlitwy, ile. Pozostaje tylko wyjaśnić kilka szczegółów. Jeśli Prawosławny otrzymał pozwolenie do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie, można odwiedzić meczet. Jednakże, jak wspomniano powyżej, w większości kobiety wykonują modlitwy w domu. Po tym wszystkim, dbanie o dzieci i gospodarstwie nie zawsze jest możliwe, aby odwiedzić meczet. Ale ludzie się modlą, zdecydowanie powinni odwiedzić święte miejsca.

Prawowierny muzułmanin na każdym namaz muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami. Trzymanie się czystość w obrzędzie, zamiar wykonać modlitwę, obecność świeżych ubrań, których końce nie powinny przekraczać poziomu kostki. To jest absolutnie niedopuszczalne w stanie upojenia alkoholowego. Zabrania się wykonywania modlitwę w południe i na wschód słońca. Podczas zachodu słońca jako całkowicie nie do przyjęcia, aby spędzić wieczornej modlitwy.

Kobiety zaczynają iść w ślady Proroka Mahometa, ważne jest również, aby pamiętać, że w czasie modlitwy każdy wierzący powinien być wdrożony twarz ku Kaaba. Siedziba samego Boga, znajduje się w Mekce, zwany Kybla. Nie należy określić jasną lokalizację Kybly. Wystarczy obliczyć kierunek Mekki. Kiedy jest meczet w mieście, góry ustala się zgodnie z nim.

Kto ma prawo być nazywany prawdziwym wiernym?

Człowiek, islam, czytając modlitwę codziennie, poprawiony i oczyszczony! Namaz automatycznie stają się integralną częścią ludzkiego życia, będąc jednocześnie jako wskaźnika i instrumentu swoich działań. Według wielu powiedzeń Proroka, jeśli dana osoba wykonuje ablucji według kanonów, Wszechmogący Bóg zmywa grzechy, jak to robi wodę. Namaz będzie naprawdę cieszyć się nie tylko w procesie, ale także po ukończeniu studiów.

Daję modlitwie, łagodzi ich wiarę i zapomnieć – to niszczy. Kto odrzuca potrzebę modlitwy nie może być muzułmaninem. Skoro odrzuca jeden z podstawowych warunków islamu.