678 Shares 8410 views

Instrukcje użycia "Insty": wskazania, skład, opis i recenzje

W sezonie przeziębienia wiele osób stara się prowadzić właściwy styl życia i zapobiec rozwojowi chorób układu oddechowego. W tym celu rzadko pojawiają się w zatłoczonych miejscach, noszą maseczki medyczne, przyjmują kompleksy witaminowe i herbatki ziołowe. Niestety, nie zawsze takie zapobiegawcze środki zapobiegają chorobie. Dlatego po pierwszych objawach przeziębienia lekarze zalecają stosowanie leków przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych. Jedna z nich jest określana jako "Insty". Instrukcje dotyczące stosowania, cena leku, jego cechy i wskazania podano poniżej.


Forma przygotowania, opis, opakowanie i skład

Jaka forma jest nieodłączna z lekiem "Insty"? Instrukcje użycia mówią, że ten produkt jest dostępny w postaci luźnych brązowych granulek, pakowanych w saszetki o masie 5,6 g. Są przeznaczone do przygotowywania herbaty leczniczej lub tak zwanego roztworu doustnego. Co do zasady, w jednym tekturowym opakowaniu znajduje się 5 toreb.

Co zawiera preparat "Insti" (herbata)? Instrukcje użycia potwierdzają, że aktywnym składnikiem tego leku jest gęsty wodny wyciąg z suszonych części następujących roślin:

 • Liście i kwiaty zapachowych fiołków;
 • Kora białej wierzby ;
 • Korzenie i kłącza z lukrecji;
 • Liście adhatodes naczyniowych;
 • Owoce kopru włoskiego ;
 • Liście chińskiej herbaty;
 • Kłącza wodne lecznicze;
 • Liście globularnego eukaliptusa.

Dodatkowo środek ten zawiera takie dodatkowe składniki jak skrobia kukurydziana, sacharoza i mentol.

W zależności od wypełniacza zapachowego, roztwór doustny może zawierać smak kawy, czekolady lub cytryny, a także olej kardamonowy i anyżowy.

Główne właściwości produktu leczniczego

Instrukcje dotyczące stosowania "Insti" informują, że preparat ma działanie przeciwzapalne, wymioty, leki mucolityczne i przeciwgorączkowe. Jest to złożony lek oparty na składnikach roślinnych. Ze względu na swoje właściwości manifestuje się całe spektrum działania farmakologicznego leku.

Wierzba zawiera salicynę i triamulacynę, a zatem wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Ze względu na zawartość wazoninonu i alkaloidów w adhatodie wazycyny, jest on charakteryzowany jako wykrztuśny i rozszerzający oskrzela. Substancja ta pomaga plwociu, zwiększa ruchliwość rzęs nabłonka (ciliated), a także działa na oksytocynę.

Fiolet zawiera oleje eteryczne i friedelinę. Jest to wyrażone w antyhistaminie, wykrztusowym, przeciwgorączkowym i diaforycznym działania leku.

Licorice zawiera asparaginę, glikozydową glicyryzynę i flawonoidy. To pomaga jej wykazać działanie wykrztuśne, mucolityczne i przeciwzapalne.

Chińska herbata, która zawiera kofeinę, teofilinę i taninę, a zatem charakteryzuje się efektem tonicznym, moczopędnym i ściągającym.

Eukaliptus z olejkami eterycznymi i taninami (w szczególności eydemol, pinen, myrtenol, cynol, pinokarvon) wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Ma to również niekorzystny wpływ na gronkowce i paciorkowce.

Fennel, który zawiera olejki eteryczne i dipentynę, ma działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i wykrztuśne.

Valerian, który zawiera oleje eteryczne, ketony, alkaloidy i saponiny, zmniejsza nadmierną pobudliwość centralnego układu nerwowego i skurcze mięśni.

Instrukcja użycia "Insty" mówi, że lek ten zmniejsza intensywność kaszlu, poprawia ogólny stan pacjenta i obniża podwyższoną temperaturę ciała. Ponadto lek ten przyczynia się do szybkiego przejścia objawów zapalenia tchawicy, kataru i gardła. Nie powoduje to senności i nałogu, a po całym dniu intensywnie wpływa na ludzkie ciało.

Cechy leku

Co jeszcze jest godne uwagi dla leku "Insty"? Instrukcje użycia potwierdzają, że ta herbata osłabia takie oznaki zatrucia, jak nadmierne pocenie się, ogólne osłabienie i hipertermia. Są to objawy towarzyszące chorobom zapalnym dróg oddechowych, a także działają jako antyseptyczne.

Nie można powiedzieć, że to lekarstwo zmniejsza intensywność kaszlu. Ponadto zmniejsza ostry okres choroby do 4 dni.

Kinetyka leku

Instrukcje dotyczące stosowania "Insti" donoszą, że taki doustny roztwór jest szybko wchłaniany z układu pokarmowego. Zaczyna się funkcjonować po 40 minutach. Efekt tego leku przejawia się jako lek przeciwgorączkowy po 8 godzinach.

Wskazania do herbaty

Dlaczego warto stosować lek "Insti" (proszek)? Instrukcje użycia wskazują, że lek ten jest często zalecany do leczenia objawowego przeziębienia, którym towarzyszą ciężkie bóle głowy, przekrwienie nosa, zwiększona temperatura ciała (zwykle do 38 stopni), kaszel, ból gardła i inne objawy.

Przeciwwskazania do rozwiązania doustnego

Instrukcje dotyczące stosowania "Insti" informuje, że herbata jest zabroniona w przypadku, gdy:

 • Karmienie piersią;
 • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników;
 • Ciąża;
 • W nieznacznym wieku.

Z ostrożnością omawiany lek jest zalecany w celu uzyskania wysokiej koagulacji krwi, patologii nerek lub wątroby o poważnym charakterze, a także chorób naczyń krwionośnych i serca.

Lek "Insti": instrukcje użycia

Podczas ciąży, a także podczas karmienia piersią to leki nie są zalecane nawet w przypadku specjalnych wskazań.

Zgodnie z instrukcjami dany czynnik powinien być podany doustnie. W tym celu zawartość jednej saszetki rozcieńcza się gorącą wodą. Herbata pijana powoli, w małych łykach.

Z reguły leki te są przepisywane na jeden pakiet trzy razy lub dwa razy dziennie, po posiłku.

Czas trwania herbaty wynosi 8 dni. Dalsze stosowanie leku jest możliwe dopiero po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Instrukcja mówi, że dany lek jest tolerowany stosunkowo dobrze przez pacjentów. Na tle jego przyjęcia pacjent może mieć reakcje alergiczne, które są związane ze zwiększoną wrażliwością na określony składnik.

Specjalne zalecenia

Czy lek "Insti" jest odpowiedni dla dzieci? Instrukcje dotyczące stosowania twierdzą, że leki te nie są odpowiednie dla małoletnich.

Osoby, które zasiadają w diecie hipokalicznej, a także u chorych na cukrzycę, powinny wziąć pod uwagę, że granulaty lecznicze zawierają sacharozę.

Kiedy rale, zwiększona temperatura ciała powyżej 38 stopni, a także zwiększone kaszel, ból gardła, ropne plamy i przekrwienie, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Ten ostatni ma obowiązek zalecić kolejny schemat leczenia stosując odpowiednie leki przeciw chorobom.

Koszt i podobne środki

Cena leku przeciwgorączkowego, przeciwzapalnego i mucolitycznego "Insty" różni się w granicach 180-250 rubli. Jeśli lek jest przeciwwskazany, można go zastąpić jednym z następujących środków: Cofanol, AnviMax, Asinis, Antiorzin, Antigripin, Influnet, Aflubin, Influid. Jednak przedtem należy zawsze skonsultować się z lekarzem.

Opinie pacjentów o lekach doustnych

Prawie wszystkie wiadomości konsumentów dotyczące tego leku, pod warunkiem że wszystkie instrukcje lekarza lub instrukcje są przestrzegane, są pozytywne. Czasami można spotkać się z negatywnym sprzężeniem zwrotnym. Najczęściej są one związane z koniecznością przepisywania bardziej poważnych schematów terapii za pomocą antybiotyków i innych silnych środków.

Istnieje wiele pytań dotyczących tego, czy jest możliwe stosowanie tego leku w okresie ciąży. Niektórzy eksperci twierdzą, że ten lek ziołowy nie może mieć negatywnego wpływu na płód, inni mówią, że takie lekarstwo jest surowo zakazane u kobiet w ciąży.

Nie można mówić o innych zaletach tego leku. Obejmują one naturalny skład, dostępność, a także niski koszt, brak efektów ubocznych i możliwość zastąpienia podobnymi środkami.