238 Shares 9287 views

Jakie witaminy w czereśni są najbardziej przydatne dla zdrowia kobiet?

Kilka ciekawych faktów, które pomogą jeszcze bardziej docenić smaczne i kochany przez wszystkich berry – czereśni. Jakie związki mineralne i witaminy w którym wiśnie przyniesie największe korzyści dla zdrowia fizycznego i emocjonalnego kobiety? Rozważmy właściwości wiśni.


produkt dietetyczny

Niska zawartość kalorii i tłuszczu nie sprawia wiśnie niezbędny produkt dietetyczny. Jedna porcja jagód – to tylko 90 kalorii, a przyjemność i korzyści – „morze”. Jedna filiżanka zawierała wiśniowy około 3 g błonnika, bez których dieta nie jest pełna. Szybkość dla dorosłego wynosi około 30 g błonnika dziennie – ilość ta zapobiega niestrawności obniżenie cholesterolu i poziom cukru we krwi, sprzyjający utracie masy ciała.

minerały

  • Potasu. Dzienna stawka tej substancji – 3400 mg. W wiśni część zawierała 300 mg produktu. Ten człon jest jedynie niezbędne do normalnego funkcjonowania układu krążenia, komórek nerwowych, nerek, mięśni. Potasu pomaga regulować sodu, co przyczynia się do równowagi poziomu wody w organizmie – to jest, z kolei, prowadzi do zmniejszenia obrzęku i spadek masy ciała.

  • Bor. Niezbędny dla zdrowia kobiet minerału, ponieważ jest zaangażowany w utrzymanie prawidłowej równowagi wapnia w organizmie oraz zapobiega osteoporozie i innych urazów kostnych. Dlatego tak ważne jest wiśnia w zapobieganiu złamaniom, szczególnie popularne wśród kobiet w okresie przekwitania i menopauzy.

  • Fluor, fosfor, jod, kobalt, magnez, miedź. Cherry jest bogaty w tych mikroelementów. Żelazo w tym jagód zawiera nawet ponad Wisznu.

Wszystko o witaminy w czereśnia

  • Witamina C Skuteczny antyoksydant i środek pobudzający dla układu odpornościowego. W jednej porcji wiśni zawierał 16% dziennej dawki witaminy C. Wiśnia jeden z dwudziestu najsilniejszych przeciwutleniaczy – substancje, które chronią komórki przed uszkodzeniem przez niestabilnych cząsteczek (wolne rodniki). Naczynia zawierające naturalne witaminy czereśnie, goją. Przynoszą wiele korzyści dla organizmu.

  • Jakie witaminy w czereśnia zawarte są w dużych ilościach? To „beauty” – witaminy E i A. Są one niezbędne dla dobrego wyglądu kobiety, zdrowie jej skóry i oczu. Układ nerwowy przyczynić się do stabilności witamin z grupy B, pomagają radzić sobie ze stresem.

melatonina

Bardzo ważnym hormonem, który reguluje proces zasypiania i snu. Dlatego w przypadkach, gdy przyczyny cierpiących na bezsenność, niepokój (jet lag, etc.), to wystarczy, aby jeść przed snem lub wiśnie sok wiśniowy wypić trochę snu – znormalizowany. Oto wyniki ostatnich badań naukowców w moczu, którzy spożywane wiśnie sok, zawartość melatoniny jest znacznie wyższa niż tych, którzy tego nie robią.

Jakie witaminy w wiśni pomaga pacjentom cierpiącym na zapalenie stawów i dna moczanowa?

W 2004 roku amerykańscy naukowcy zauważyli znaczne zmniejszenie bólu u pacjentów z dną moczanową, którzy jedli wiśnie. Zaledwie 45 gramów tych owoców jagodowych na śniadanie może obniżyć poziom kwasu moczowego we krwi. Znaczna ilość kwasu moczowego wydzielane w moczu, co uniemożliwia gromadzenie się w stawach. Dowiedz się, jakie witaminy wiśnie, zjedzmy go przy każdej okazji.