163 Shares 2723 views

Jakie jest zużycie paliwa na 100 km na „Mercedes Sprinter”?

„Mersedes Bents Sprinter” odnosi się do rodziny pojazdów użytkowych, które są produkowane od 1995 roku w Niemczech. Linia obejmuje maszyny niskotonażowe oraz dostawczych w lodówce, w całości z metalu, płaski ciężarowych. Istnieją nawet wyspecjalizowane modyfikacje, takie jak karetki pogotowia, telefonu centrali. Ze względu na zużycie paliwa przez „Mercedes” 100 km, jest on często używany jako taksówka lub autobusem. dostępny z automatyczną lub manualną skrzynią biegów są dostępne opcje, z pełnym lub częściowym napędem. Począwszy od 2012 roku, te samochody są produkowane w Rosji w wersji W901-W905.


Co wpływa na zużycie paliwa „Mercedes Sprinter” na 100 km?

Zużycie paliwa pojazdu nie jest standardem i zależy od kilku parametrów. Należy pamiętać, że istnieją różne wersje tego modelu z silnikami benzynowymi i diesla. Biorąc pod uwagę różne technologie silników i zużycia paliwa, zużycie będzie bardzo różnią się między silnikami, które wymagają różnych rodzajów paliwa. Rola odgrywana przez rodzaj skrzyni biegów, napęd, należy załadować do samochodu, a nawet sposobu jazdy kierowcy, nie wspominając o moc silnika.

Jakie jest zużycie paliwa, „Mercedes Benz” na 100 km?

Wspiąć się na wyspecjalizowanych forach motoryzacyjnych można znaleźć opinie właścicieli tych samochodów ze wskazaniem wielkości przepływu. W ten sposób, wzór z silnika Diesla wytwarzania 79 KM 1997 uwalnianie zużywa 10 litrów na 100 km. Mówimy o silniku o pojemności skokowej 2,3 litra. Tym samym samochodem z mocniejszego silnika na 122 KM (2,9 litra), „je” 10-12 litrów oleju napędowego na 100 km.

Istnieją również właściciele, którzy wskazują na wyższą stawkę – do 13-15 litrów na sto, a średnie zużycie paliwa o „Mercedes” na 100 km – około 10-12 litrów. I to w trybie mieszanym „miasto / szosa.” Dokładniej, w mieście samochód zużywa 12 litrów paliwa na drodze – 9-10. Jeśli idealnych kół zmianowych, umiarkowane obciążenie dla silnika i zminimalizować zatrzymywanie się w środowisku miejskim można osiągnąć oszczędności nawet do 10 litrów na sto.

Warto zauważyć, że nowsze samochody 2006 uwolnienia i młodsze zużywa taką samą ilość paliwa. Oznacza to, że 122-konny 2,9-litrowy silnik „zjada” 9-10 litrów na setkę w niektórych kierowców i 10-11 litrów – w drugiej.

Jakie jest zużycie paliwa na 100 km dla samochodu tej marki z silnikiem benzynowym?

Zacznijmy od tego, który sprzedawany jest głównie na rynku tylko wersje wysokoprężne samochodu. Benzyna „Sprinter” – to jest coś takiego jak egzotyki. Jeśli jednak szukać miejsc sprzedaży b / samochodem, można znaleźć te opcje.

Sądząc po opiniach, zużycie paliwa na 100 km na „Mercedes Sprinter” z silnikiem benzynowym jest 15-16 litrów. Ze względu na mniejszą skuteczność tego rodzaju paliwa, wydatek jest uzasadniony. I istnieją pewne zalety korzystania z benzyny: silnik zaczyna łatwo nawet w temperaturze -25 stopni. Ten sam silnik jest cichszy, Rod tworzy doskonałe.

Niektórzy właściciele tych samochodów ustalenia zbiorników propan o pojemności 150 litrów. Przepływ gazu w tym pojeździe – 17-19 litrów na 100 km.

wniosek

Oto uniwersalny samochód „Mercedes Sprinter”. On wie, jak jeździć na wszystkie rodzaje paliw: benzyny, oleju napędowego, gazu. Jednak głównie produkowany i sprzedawany na rynku wariantów wysokoprężnych, chociaż, jeśli chcesz, możesz nawet znaleźć benzyny „sprinterów”, a jeśli to konieczne, należy zainstalować urządzenia gazowego.

Można zadzwonić koszt samochodu? To dlatego, gdy pojemność silnika 2,9 litra paliwa na 100 km w „Mercedes” w 9-10 litrów – doskonała figura. Niektóre samochody „chlać” w przybliżeniu taką samą ilość paliwa, ale „Sprinter” – van, a on okazał się wydać dużo więcej paliwa niż zwykłego „samochodu osobowego”.