229 Shares 9605 views

Telemarketolog – to sprzedawca z 21 wieku

Codziennie, produkty sprzedają się coraz trudniejsze. W konkurencyjnym środowisku przed producentów robi to samo pytanie: co zrobić ze swoim produktem? Z tego zadania doskonale może obsłużyć dobrą telemarketolog. Ten specjalista, który jest w stanie znaleźć żadnych produktowi kupującego.


Nowością w dziedzinie sprzedaży

Jeszcze kilka lat temu, było tylko tyle, aby rozprzestrzeniać się nowego produktu na półkach, a on natychmiast zaczął powodować wielkie zainteresowanie. Teraz sytuacja jest nieco inna. Firma produkcyjna musi więc przedstawić swoje produkty firm handlowych podjęły w celu jego wykonania. Ale to nie gwarantuje pożądanego rezultatu. Sprawa może leżeć długo na ladzie i nie przyciągają uwagi. Ta sytuacja jest bardziej aktywne działów marketingowych.

tam był post zatytułowany „telemarketolog” W późnych latach dziewięćdziesiątych w wykazach pracowników wielu firm. To jest – niby sprzedawca, który wykorzystuje do osiągnięcia ostatecznego celu telefon. W Ameryce, eksperci byli już w połowie ubiegłego wieku. W naszym kraju ten rodzaj marketingu stało się możliwe tylko wtedy, gdy większość ludności nabyte telefonów komórkowych, które mogą zawsze korzystać telemarketolog. To ułatwiło wybór docelowej i pozwoliło na szybkie uzyskanie niezbędnych informacji.

Opis procesu

W zależności od metody pracy robi marketing w telefonie może być przychodzące i wychodzące. W pierwszym przypadku, sami klienci zadzwonić z pytaniami, a drugi przez specjalnie przeszkolony personel, a na przeciwległym końcu linii, oferta produktowa dla potencjalnych nabywców, których numery zostały zaczerpnięte z uprzednio przygotowanym podłożu. Przygotowanie takiej listy jest łatwe. W zależności od kryteriów wyjściowych do marketingowej bazy danych może być zimno lub gorąco. Cała różnica polega na selekcji kandydatów. Jeśli używamy konwencjonalnego książkę telefoniczną, będzie to najbardziej prosty i nieproduktywne zimno bazowej. Gorąca lista zawiera kontakty z tymi, którzy nigdy nie zainteresował w konkretnej kategorii produktów. Okazuje się, że telemarketolog – jest taka sama jako pracownik działu sprzedaży. Jednak teraz działa on inaczej. On może tylko skontaktować się z abonentem i ewentualnie zainteresować mu propozycję.

Co należy telemarketolog?

Telesprzedaży w ostatnich latach stały się szczególnie istotne. Taka ciężka praca czasem nabierają specjalistycznej firmie.

Są one obsadzone przez doświadczonych pracowników, którzy są gotowi do realizacji jakiegokolwiek produktu. Jakiego rodzaju praca jest wykonywana telemarketolog? Obowiązki ekspert stwierdził, że należy:

1) Plan pracy z klientami w najbliższych dniach, co jest nie tylko w rozmowie telefonicznej, ale również zawarcie konkretnych umów w imieniu producenta.

2) Sprawdź informacje o klienta, co potwierdza jego niezawodność.

3) doradza klientom w zakresie produktów do specyfikacji pisaniu.

4) monitorowanie realizacji zobowiązań umownych i wykonywać pracę z roszczeń, jeżeli jest to konieczne.

5) Utrzymanie istniejącej bazy i poszukiwanie nowych klientów. Aby to zrobić, należy przeprowadzić zimno połączeń i zbadać interesy możliwych przyszłych klientów.

6) udział w rozwoju systemu zniżek dla większego zainteresowania kupujących.

Ale to tylko część tego, co w telemarketolog. Do obowiązków każdego pracownika polega na tym, aby być na stałe rozmieszczone raporty zarządcze na pracy wykonanej na dzień, miesiąc, rok, i tak dalej.

obowiązkowe jakość

telemarketologom praca trudna i bardzo odpowiedzialna. Nie każde piętro siłę, aby poradzić sobie z tym zadaniem.

Naprawdę miła osoba musi mieć wiele ważnych cech, takich jak:

  1. Towarzyskość. Komunikacja z klientem, aby być otwarty i przyjazny. Skromny i zamknięty źródło nigdy nie będzie w stanie przekazać odpowiednie informacje. Ale on zbyt nachalny nie powinno być.
  2. Możliwość przekonać i prowadzić rozmowy. Każdy wie, że najważniejszą rzeczą w każdej rozmowie – jest umiejętność słuchania. Konieczne jest, aby skierować rozmowę tak, że obie strony słyszałem siebie. Sprawiać przyjemność wysłuchać ze słuchawki niezrozumiały przepływu informacji? Trzeba dać klientowi zrozumieć, że rozmowa z nim jest bardzo ważne dla firmy i proponowanego produktu dla niego – prawdziwy unikat i pilnej potrzebie.
  3. Inicjatywa. Praca jest konieczna do ciągłego poszukiwania nowych sposobów osiągnięcia tych celów.
  4. Koncentracja i dbałość o szczegóły. Niemożliwe jest przez długi czas zapomnieć o potencjalnych klientów. W przeciwnym razie będą one zaangażowane w inne, bardziej przedsiębiorczych pracowników.
  5. Doświadczenie. Telemarketolog musi mieć przynajmniej ogólne pojęcie o zakresie działalności, w stosownych przypadkach je sprzedać produkt. W przeciwnym razie dialog nie uda.

Z wszystkich powyższych umiejętności, pracownik może oczekiwać, aby stać się specjalistą wysokim poziomie.

pomocnych wskazówek

Teraz nikt nie będzie zaskoczony niezwykłym specjalność o nazwie „telemarketolog”. Opinii samych pracowników o zawodzie powiedzieć, że w jednym czasie były one bardzo szczęśliwy. Dokonanie właściwego wyboru, byli w przyjaznym zespole, w którym każdy jest chętny do pomocy.

Ta praca daje wielką ilość wiedzy i doświadczenia oraz umiejętności komunikacyjne pozwalają na swobodne poruszanie się w każdej sytuacji. „Marketing telefon,” początkujących doświadczenie radzą, aby zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów:

1) Rozmowa z klientem, konieczne jest nie tylko odpowiadać na pytania, a ich zapytać. To pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o tym, co go naprawdę interesuje.

2) Gdy rozmowa jest zawsze nazywany przez nazwę rozmówcy i przypisać osobiste spotkanie z możliwych.

3) Mów do prowadzenia lepiej w ciszy, bez irytujących szumów tła.

4) Uprzejmy leczenie – to gwarancja konstruktywny dialog, i dobrze przemyślane wcześniej to może doprowadzić do transakcji.

Zasady te muszą być przestrzegane, aby jak najwięcej wygrać rozmówcę i włączyć się do rozmowy we właściwym kierunku. Oczywiście, istnieją wśród klientów i tych, którzy sprzeciwiają się tego rodzaju sprzedaży. Ale prawdopodobieństwo negatywna na to pytanie jest zawsze wspaniałe, i musimy być przygotowani z góry za nim.